سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

حماسه ای به وسعت دستان پر مهر مردم خیّر خمینی شهر

بیمارستان 310 تخت خوابی خیریه ساز ساعی درحال ساخت است

بیمارستان خیّرساز ساعی در راستای خدمت به مردم در بخش درمانی شهرستان خمینی شهر و با همت انجمن خیرین بیمارستان ساز و دستان پر مهر بیش از ۴ هزار نفر در حال ساخت و تکمیل است

به گزارش ندای اصفهان، پرویز طالبی عضو هیئت مدیره بیمارستان خیریه ساز ساعی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جرقه احداث بیمارستان مجهز خیرساز ساعی حدود 5 سال پیش توسط چند تن از خیرین زده شد.
وی با اشاره به اینکه این بیمارستان امروز به عنوان نماد و حماسه مردمی شناخته می شود، گفت: این بیمارستان با توجه به وجود برخی از کمبودها در عرصه بهداشت و درمان شهرستان خمینی شهر با دستان پر مهر و مردم حیر همیشه در صحنه آعاز به ساخت شد.
وی با بیان اینکه امروز شاهد به ثمر نشستن خواسته خیرین شهرستان خمینی شهر بر امر ساخت بیمارستانی مجهز و نوساز برای خدمت به همه مردم اعم از غرب اصفهان و حتی شهرستان ها و شهرهای اطراف هستیم گفت: مجموعه بیمارستانی خیربنیاد ساعی با 30هزار مترمربع و مقاوم دربرابر 8 ریشتر زلزله طراحی شده است
طالبی خاطرنشان کرد: این مجموعه 310 تخت خوابی به منظور جبران کاستی موجود در بخش بهداشت و درمان شهرستان در 9 سقف بنا شده است که سقف آخر آن براساس نیاز به عنوان پایگاه بالگرد اورژانش طراحی و ساخته شده است.
وی تاکید کرد: هدف و اولویت نخست ما حرکت پرشتاب ساخت و تکمیل این مجموعه خیرساز همراه با حفظ کیفیت ساخت است.
در ادمه مصطفی طالبی مدیر اجرایی پروژه بیمارستان عظیم خیرساز ساعی به خبرنگاران ابراز کرد: این مجموعه براساس آخرین اطلاعات تا کنون از نظر فیزیکی 40 درصد و از نظر ریالی 35 درصد پیشرفت داشته است.
وی افزود: برآورد اولیه از کل هزینه این پروژه تا اتمام ساختمان حدود 60 میلیارد تومان است که تا کنون کل مبالغ نقدی و غیرنقدی دریافت شده از خیرین بیمارستان ساز و مردم خیر همیشه درصحنه خمینی شهر 20 میلیارد تومان است.
طالبی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته چنانچه تزریق سرمایه از سوی خیرین بر همین منوال باشد حدود 3 سال آینده این بیمارستان تکمیل و افتتاح می شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در فاز ساخت جایگذاری تاسیسات آب، هوارسانی و لوله های آتشنشانی مجموعه بوده و به زودی وارد فازهای نازک کاری بنا می شویم که البته چنانچه کمکهای خیرین در این عرصه افزایش یابد، سرعت انجام کار افزوده می شود.

رضا جورکش مدیر عامل مجمع خیرین بیمارستان ساز یادآور شد: ساخت بیمارستان ساعی تبلور یک پروژه عظیم مردمی است که از لحاظ کیفیت و تجهیزات ساختمانی براساس گفته معاونین دانشگاه علوم پزشکی جزء سه بیمارستان دولتی استان و 15 بیمارستان برتر دولتی کشور است.
وی با اشاره به اینکه امروزه بیمارستان ساعی محل و ماوایی برای حضور خیرین درعرصه های کمک رسانی شده گفت: به عنوان نمونه مردم شهرستان خمینی شهر به منظور کمک رسانی به مردم زلزله زده سرپل ذهاب با حضور دراین محل بالغ بر71 کانکس ویک میلیارد تومان وسیله مایحتاج اهدا کردند.
جورکش در پاسخ به سوالات خبرنگاران افزود: مجموعه هییت مدیره به فکر آینده بیمارستان و بهر برداری حداکثری از این مجموعه مردم نهاد به منظور خدمت رسانی به مردم بوده اند که بدین منظور تفاهم نامه هایی را با وزیر فعلی بهداشت و درمان برای تجهیز امکانات و دستگاه های درمانی و تامین کادر تخصصی لازم پزشکی انعقاد کرده اند که البته امید ما در نهایت به خدا و همت خیرین شهرستان است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715