سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱

روزنامه‌های اصفهان

آقای روحانی پاسخگو باشید/ کپی‌برداری ناشیانه

سوژه‌های سیاسی اصلی‌ترین کانون توجه روزنامه‌های استان را در روز چهارشنبه به خود اختصاص داده است.

به گزارش ندای اصفهان،روزنامه‌های اصفهانی در سرمقاله‌های خود، خوانش‌های مختلفی را از اوضاع روز کشور ارائه می‌کنند، آنچه که در ادامه می‌خوانید گشت و گذار در لابه‌لای این تحلیل‌ها در روز پنج‌شنبه (۹۷/۱/۳۰) و نقل آن‌ها برای مخاطبان است:

حسن روانشید در یادداشت خود در روزنامه اصفهان امروز با انتخاب تیتر  کپی‌برداری ناشیانه به سابقه سیاه غرب در غرات، چپاول و دزدیدن ایده‌های برتر سایر ملل اشاره کرده است و گفته است: غرب امروز سعی دارد مدل اقتصاد مقاومتی که حاصل سال‌ها تلاش و مقاومت مردم در برابر تحریم‌ها است را به شکل ناشیانه‌ای کپی‌برداری کند.

درحالی که کشور آمریکا یکی از صادرکنندگان برتر دنیاست اما ترامپ با بهانه حمایت قاطع از تولید ملی خود، با افزایش تعرفه واردات گمرک، ارزش بورس در دو قاره آسیا و اروپا را به چالش جدی می‌کشد اما مسؤولان کشورمان هم‌چنان و پس از تأکیدات رهبر انقلاب، در اجرای اقتصاد مقاومتی به صورت لاک‌پشتی عمل می‌کنند.

آمریکا دلخوش به دلارهای نفتی سعودی است، دلارهایی که به زودی تمام خواهد شد چرا که کسری بودجه در کشور خاندان سعودی رو به افزایش است که البته این موضوع یک برگ برنده برای یمنی‌ها خواهد بود، آمریکا با کپی‌برداری ناشیانه و با هدف و نیت طمع مدل اقتصاد مقاومتی ایران را کپی‌برداری کرده که در آن موفقیتی نخواهد داشت هرچند این الگو برای ایران مؤثر خواهد بود.

مرضیه محب‌رسول در روزنامه زاینده‌رود طی یک یادداشت انتقادی با تیتر آقای روحانی پاسخگو باشید! به بیان موضوع تابویی به نام سؤال از رئیس‌جمهور پرداخته است، نویسنده مطرح کرده است که حق قانونی سؤال از رئیس جمهور تنها یک بار در دولت احمدی‌نژاد محقق شد که آن هم با تسامح و تساهل گذشت.

نویسنده با اشاره به این که تا کنون ۴ بار طرح سؤال از روحانی در مجلس مطرح شده است که هر بار برخی نمایندگان با فشار، رایزنی و لابی سعی کرده‌اند سؤال‌کنندگان از روحانی را منصرف کنند چرا که این موضوع را مخالف با منافع ملی و نوعی سیاسی‌کاری قلمداد می‌کنند.

موضوع مشکلات اقتصادی و مؤسسات مالی و اعتباری دو محور اصلی سؤال از رئیس‌جمهور است و پاسخگویی رئیس‌جمهور هم موجب شفافیت افکار عمومی و تمرینی برای پاسخگویی مسؤولان است و هم مصداق عینی گفتمان اعتدالی است که روزی نردبان رئیس‌جمهور بوده است.

روزنامه نصف‌جهان نیز با یک موضوع ورزشی تیتر حالا برای بقا دعا کنید! را به عنوان موضوعی که قابلیت پرداخته شدن را دارد؛ برگزیده است، موضوعی که در ظاهر شاید ورزشی باشد اما در واقع یک سوژه اجتماعی قلمداد می‌شود.

موضوع ناسپاسی نه تنها در ورزش که در همه حوزه مختلف مشاهده می‌شود، نگارنده این گزارش با اشاره به قهرمانی‌های پیاپی سپاهان در سال‌های نه چندان دور، به ناسپاسی هواداران سپاهان به خاطر باخت‌های مقطعی این تیم خرده گرفته است و بخشی از وضعیت امروز این تیم را متوجه هواداران آن می‌داند.

مشکلی که زمانی هم پرسپولیس بعد از قهرمانی با افشین قطبی با آن رو به رو بود و حتی تیمی مانند تراکتورسازی که رویایی قهرمانی در سر می‌پروراند نیز با آن مواجه شده است، قرار نیست یک تیم هرسال و هر دوره قهرمان شود که هواداران تیم‌ها این موضوع از تیمشان مطالبه می‌کنند و با هر ناکامی آن‌ها را به باد ناسزا می‌گیرند، رفتاری که باعث شده تا امروز برای بقای تیمشان در لیگ دعا کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز