جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

فلاحت‌پیشه:

آقای سیف، شما به مردم ایران خیانت می‌کنید

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس گفت: آقای سیف، شما به مردم ایران خیانت می‌کنید.

به گزارش ندای اصفهان،حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نمایند مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی جلسه علنی امروز(سه‌شنبه، 21 فروردین) پارلمان و در جریان بررسی ابعاد نوسانات اخیر در بازار ارز، در سخنانی، گفت: روی سخنم درباره گرانی ارز و نوسانات موجود در این بازار، با آقای رئیس‌جمهور است، زیرا معتقدم که مشکلات اقتصادی، تیم اقتصادی دولت را لِه کرده و کار به خودِ آقای رئیس‌جمهور رسیده است.

وی با بیان اینکه در رأس مسائل اقتصادی کشور، مدیران نالایق قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: دولت می‌خواست گرانی‌ای را به دوش مردم بگذارد، اما مجلس اجازه نداد، حتی اگر سیاست تثبیتی دولت جواب بدهد، همان گرانی را به دوش مردم گذاشته و قانون مجلس را دور زده‌اند.

نمایند مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس اضافه کرد: شوک به بازار ارز وارد کردند و در این زمان، آن بخش از دولتمردانی که سعی کردند گرانی را به دوش مردم تحمیل کنند، به نتیجه رسیدند و در مرحله بعدی نیز آن دسته از قاچاقچیان یقه سفید و دلالان صاحب رانت دولتی، بیشترین سود را به‌دست آوردند، این واقعیتی است که شکل گرفت و اولین خیانت به شعار سال بود.

فلاحت‌پیشه تأکید کرد: صنعتگران ما چگونه می‌توانند در این شرایط ارزی با کسانی که دست‌شان در دست خارجی‌هاست، رقابت کنند؛ این خیانت است.، چرا می‌گویید یک صدا ز دولت و مجلس خارج شود؟ بنده از بعضی از همکاران در مجلس تعجب می‌کنم! به قانونی که خودتان در بودجه نوشته‌اید، متوسل شوید و به وظیفه‌تان عمل کنید، در عرصه سیاسی و امنیتی دشمن، دشمن کنید، اما در عرصه اقتصادی، بگویید نالایقی مدیریت و رانت‌های اقتصادی. 

وی تصریح کرد: مجلس تحقیق و تفحص کند که در این شوکی که به مردم وارد شد، چه کسانی صاحب سود و سرمایه شدند و چه کسانی به دولت وصل بودند و چه کسانی در آینده هم این کارها را انجام خواهند داد، زیرا بار اول‌شان نیست و باز هم از این کارها خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به سیف، رئیس کل بانک مرکزی که در جلسه علنی مجلس حضور داشت، گفت:  بنده سال گذشته تحقیق و تفحص از 104 هزار میلیارد تومان تسهیلات وصول نشده بانک‌ها را مطرح کردم و شما(سیف) در کمیسیون اقتصادی گفتید که به صحن نیاید، التهاب ایجاد می‌شود، الآن این رقم، به 110 هزار میلیارد تومان رسیده است.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: آقای سیف، شما به خاطر هزار میلیارد تومان تسهیلات که امحال نکردید، به زلزله‌زدگان خیانت کردید، شب عید آنها را خراب کردید و امروز هم دارید به کل ملت ایران خیانت می‌کنید؛ ارز دو برابر شده، باز هم بگویید، اقتصاد متعادل است،  مدیران تا زمانی که بگویند اقتصاد متعادل است، لیاقت مدیریت ندارند، شعار استعفا، استعفای مجلس، شعار مردم بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  آقای سیف، در ابتدای سال، عید مردم را خراب کردید، بعد امروز آمار می‌دهید، بنده با یک‌صدایی مجلس و دولت مخالفم، معتقدم که مجلس براساس آنچه که در قانون بودجه تصویب کرده، به وظیفه تحقیق و تفحص و نظارتی خودش باید عمل کند. 

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715