چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
ادعای یک روزنامه آمریکایی؛
 روزی که اسرائیل حریم هوایی ایران را نقض کرد/ تمرین صهیونیست‌ها برای حمله به فردو   

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال مدعی شده که حدود سه سال پیش هواپیماهای رژیم اشغالگر قدس وارد حریم هوایی ایران شدند... ادعای حمله به ایران در حالی مطرح می‌شود که صهیونیست‌ها در جنگ ۳۳ روزه از حزب الله لبنان و در جنگ ۲۲ روزه از مبارزان حماس شکست سختی متحمل شدند.

به گزارش ندای اصفهان روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال مدعی شده که حدود سه سال پیش هواپیماهای رژیم اشغالگر قدس وارد حریم هوایی ایران شدند.  این روزنامه در ادامه ادعایش آورده است که این موضوع نگرانی آمریکا از “بروز جنگ منطقه‌ای” را به همراه داشته است.

 

این خبر از سوی مقامات و منابع معتبر ایرانی تأیید نشده است.

 

مقامات رژیم صهیونیستی که همواره ایران را تهدید به حمله نظامی کرده‌اند تاکنون جز شعار کاری از پیش نبردند.

 

ادعای حمله به ایران در حالی مطرح می‌شود که صهیونیست‌ها در جنگ ۳۳ روزه از حزب الله لبنان و در جنگ ۲۲ روزه از مبارزان حماس شکست سختی متحمل شدند.

 

 

 

 

به نوشته این روزنامه سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی به دلیل نگرانی از حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای فردو در مرکز ایران، مکالمات محرمانه پایگاه‌های نظامی اسرائیل را شنود می‌کردند.

 

در گزارش وال استریت ژورنال پس از طرح این ادعا، نوشته شده است: پرواز هواپیماهای اسرائیلی در حریم هوایی ایران احتمالا پرواز تمرینی بوده تا موقعیت را برای حمله کماندوها به تاسیسات فردو ارزیابی کند. کاخ سفید که نگران بروز یک جنگ منطقه‌ای بوده، در آن زمان دومین ناو هواپیمابر خود را عازم منطقه می‌کند.

 

آماده‌باش خلبانان اسرائیلی مایه نگرانی آمریکا بود و حتی این احتمال را در نظر گرفت که اسرائیل بخواهد کوماندوهای خود را برای خرابکاری در سایت فردو، در محل پیاده کند.

 

این گزارش می‌گوید آمریکایی‌ها امیدوار بودند بتوانند جلو حمله اسرائیل را بگیرند تا مذاکراتی را که به صورت محرمانه با ایران شروع کرده بودند پیش ببرند.

 

به نوشته بی بی سی، اشاره این گزارش به مذاکرات پشت پرده‌ای است که در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد با وساطت عمان میان ایران و آمریکا صورت گرفت.

 

به گفته وال‌استریت‌ژورنال آمریکا و اسرائیل در آن زمان به جای مذاکره و تبادل اطلاعات، قصد واقعی خود را از یکدیگر مخفی نگه می‌داشتند و برای اطلاع از آنچه دیگری پنهان کرده، به جاسوسی اطلاعاتی از هم روی آوردند.

 

این روزنامه می‌گوید اطلاعات خود را در ارتباط با تنش در روابط آمریکا و اسرائیل بر سر ایران از گفت‌وگو با بیش از ۲۰ مقام سابق ارشد در آمریکا و اسرائیل کسب کرده است.

 

اواسط تابستان امسال هم رسانه‌های صهیونیستی نواری صوتی از ایهود باراک، وزیر دفاع سابق اسرائیل منتشر کردند که در آن باراک از برنامه‌ریزی برای حمله به تاسیسات نظامی ایران در سه مقطع مختلف و بی‌نتیجه ماندن آن خبر داده بود.

 

بر اساس گفته‌های ایهودباراک برنامه حمله به ایران در سال ۲۰۱۲ به دلیل مشکل زمان‌بندی (هم‌زمانی با یک مانور نظامی مشترک با آمریکا و سفر وزیر دفاع این کشور به سرزمین های اشغالی) بی‌نتیجه مانده است.

 

 

 

 

سایت آمریکایی رادیو فردا نیز با انتشار این خبر نوشته است: آمریکا ارزیابی می‌کرد که اسرائیل از توان نظامی و بمب‌های سهمگین کافی برای انجام حمله موفق به سایت‌های ایران برخوردار نیست.

 

بر اساس این گزارش، آمریکا همچنین سال گذشته که مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در جریان بود، تحرکات و ارتباطات سری اسرائیل را از بیم خرابکاری‌های احتمالی اسرائیل، زیر نظر داشت.

 

گرچه این خبر از سوی منابع ایران تأیید نشده است اما ایران بارها تأکید کرده که در صورت حمله اشغالگران صهیونیستی، آن‌ها را با خاک یکسان می‌کنند.

 

رهبر معظم انقلاب پیش از این در پاسخ به تهدیدات مقامات صهیونیست فرموده بودند: «اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.»

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز