سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

پاسخ به یک فرافکنی؛

چرا رهبری کاری نمی کند؟ چرا همه مشکلات را درست نمی کند تا ما راحت شویم؟!

این سوال خارج از جمهوری اسلامی و فرسخ ها از یک انسان مؤدب به تربیت دینی فاصله دارد و فاش بگویم که این سوال ریشه در تفکر یهود دارد...

ندای اصفهان- عبدالغفار امیدوار

در مقاله قبلی از مواردی سخن گفتیم که شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست و مردم نسبت به آن گله دارند (اینجا).

اما سوالی که مرتب میان مردم مطرح می شود این است که چرا رهبری کاری نمی کند؟ چرا جلوی بخور بخورها را نمی گیرد؟ چرا رهبری مفسدان را کنار نمی زند و افراد سالم را جایگزین نمی کند؟ چرا همه چیز را درست نمی کند تا ما راحت شویم؟!

در ادامه پاسخ به این سوال مطرح می شود:

حکومت ایران، جمهوری اسلامی است و معنای جمهوری اسلامی این است که مسئولین باید به دست مردم اصلاح شوند تا اسلامی عمل کنند. وقتی جمهور، مسئولان را انتخاب می کنند پس خودشان هم در قبال آنها مسئولیت دارند. چرا مسئولان را باید مردم انتخاب کنند اما هزینه تعویض آنها به گردن رهبری بیفتد؟

رهبری عزل کند که فردا بگویند دیکتاتور بازی شده است و طبق کدام قانون عزل کرده؟ اصلا فلان مسئول کدام تخلف را کرده که عزلش کرده اند؟ (آقا گفتند گلوگاه های قانونی را ببندید اما متاسفانه بسته نشده و بسیاری تخلفات الان دارد قانونی انجام می شود).

بنابراین راه مبارزه با فقر و فساد و تبعیض کودتا از بالا نیست بلکه عمل به راهکار رهبری است؛ یعنی بصیرت بخشی از سوی عمارها، حضور افراد اصلح در انتخابات، انتخاب متعهدین متخصص از سوی مردم، بستن گلوگاه های قانونی از سوی نمایندگان، مطالبه مردمی و فشار افکار عمومی و در نهایت محاکمه و برخورد قوه قضاییه. این می شود جمهوری اسلامی.

لذا سوال فوق خارج از ماهیت جمهوری اسلامی است؛ یعنی از رکن جمهوری اسلامی می خواهیم که خارج از نظام جمهوری اسلامی عمل کند! می خواهیم از پله اول بپریم پله آخر و هزینه این کار خطرناک را هم بیندازیم گردن رهبری و این یعنی ای رهبر آماده آزاده ایم آزاده! این یعنی همان که قوم بنی اسراییل به موسی (ع) گفت؛ تو با خدایت برو و شهر را بگیر بعد بگو ما می آئیم! در حالی که تربیت دینی به ما می گوید ما باید فدای ولی بشویم نه ولی فدای ما «بابی انت و امی».

بنابراین آن سوال خارج از جمهوری اسلامی و فرسخ ها از یک انسان مودب به تربیت دینی فاصله دارد و فاش بگویم که این سوال ریشه در تفکر یهود دارد.

تنبلی را کنار بگذاریم

واقعیت این است که باید تنبلی را کنار بگذاریم و به جمهوری اسلامی عمل کنیم. باید خواص حوزه ها، دانشگاه ها، رسانه ها و.. عماروار، زهرا وار وارد میدان شوند، آگاهی بدهند، پای هزینه هایش هم بمانند و مطالبه مردم را صدای واحد و فریادی بر سر مفسدان کنند. انتطار ما از رهبری باید طلب هدایت باشد نه هل دادن او در معرکه و مهلکه.

کی می خواهیم بفهمیم که قدرت رهبری برای برخورد با مفسدان در همین بصیرت مردم، انتخاب افراد صالح و قوی کردن بازوهای رهبری، حضور خواص در صف مقدم، استبصار و مطالبه مردمی است و الا اگر رهبر حضرت امیر هم باشد امام حسین و امام حسن هم باشند به شهادت تاریخ کاری از دست آنها ساخته نیست.

امام (ره) و رهبری راهکار درست و منطبق با ماهیت جمهوری اسلامی را بارها از طریق سخنرانی هایشان تحت عنوان حضور در صحنه، مطالبه مردمی، این العمار و… پیش پای ما گذاشته اما افسوس از بی غیرتی، از نابلدی، از بی تفاوتی و خواب زدگی. آیا حتما او هم از پس بیش از نیم قرن دوباره باید فریاد بزند «ای قم ساکت! ای… به داد اسلام برسید، اسلام از دست رفت!» تا خواص به رگ غیرتشان بربخورد و تکانی به خودشان بدهند؟

لذا این سوال خوشتیپ یک سوال انحرافی است و سوال درست این است که چرا مردم، مجلس، قوه قضاییه و به خصوص خواص و عمارها به هدایت های رهبری عمل نمی کنند؟ این العمار؟ آیا عمارها خود آلوده شده اند؟ آیا عمارها ترسو هستند؟ آیا عمارها تربیت دینی ندارند و فکر می کنند باید رهبر را جلو انداخت و خودشان پشت رهبر بایستند و از انقلاب دفاع کنند؟!

در پایان این نکته را هم بگویم که یکی از علل شکست سنگین اصولگراها در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر همین بود که مردم از آنها انتظار عمار داشتند اما انتظار مردم را برآورده نکردند و با اخم و قهر مردم مواجه شدند لذا بر آنهاست که توبه کنند و با افشاگری و تعیین اولویت ها و هدایت افکار عمومی، و زیست زاهدانه گذشته را جبران کنند.

اگر این کارها را کردیم که در قبال انقلاب نزد امام و شهدا رو سفید خواهیم بود و الا فراموش نکنیم که امام حسین (ع) را انقلابیون کوفه در دهه ششم انقلاب پیامبر کشتند. اگر دیر بجنبیم دیر نخواهد بود که دو دهه دیگر کسی به جرم تکرار حرفهای امام (ره) مهدور الدم شود.

آینده نظام جمهوری اسلامی:

اگر ان شاءالله به راهکارهای مقاله قبل توجه شود و در یک «محدوده زمانی قابل قبول» (نه در پروسه زمانی که صبر ایوب می طلبد و عمر نوح) عزم جدی در برطرف کردن نقاط ضعف نظام جزم شود، در این صورت ان شاءالله نظام اسلامی با قوت راه خود را ادامه خواهد داد و زمینه ساز ظهور خواهد بود.

اما اگر این نقاط ضعف به موقع برطرف نشود، به مرور «فقر و فساد و تبعیض» امید مردم به آینده را کمرنگ تر و فاصله بین مردم و حکومت را بیشتر می کند و نظام پشتوانه مردمی خود را از دست خواهد داد و نظام راهی جز بازگشت به دامن سکولاریزم و هضم شدن در غرب نخواهد داشت و این یعنی پایان انقلاب اسلامی. صدایی که متاسفانه نم نم به گوش می رسد و زنگ خطر را برای انقلابیون به صدا درآورده است.

خدایا! مشکلات مملکت ما را «به دست مردم» اصلاح بفرما. خدایا! فقر و فساد و تبعیض را «به دست مردم» اصلاح بفرما. خدایا! افراد فاسد را «به دست مردم» برکنار و افراد متعهد و متخصص را «به دست مردم» بازوی رهبری و نظام قرار بده.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز