دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
سیدنی مورنینگ هرالد؛
 ژنرال قدرتمند ایرانی در پشت صحنه سوریه/ سلیمانی آمریکا را تضعیف کرد   

«... این نبرد سلیمانی است؛ همانطور که پیش از این نیز در دو سال گذشته هماهنگی نبردها در مراکز اصلی در عراق به عهده وی بوده است.»

به گزارش ندای اصفهان روزنامه استرالیایی “سیدنی مورنینگ هرالد” (Sydney Morning Herald) در گزارشی به نقش سردار سلیمانی در تحولات سوریه و عراق پرداخته است.

 
در این گزارش آمده است: «در صورتی که گزارشات اخیر را بپذیریم، “قاسم سلیمانی” ژنرال قدرتمند نظامی و اطلاعاتی تهران، ضمن مذاکره با مسکو برای حضور نظامی در سوریه و همچنین مذاکره برای تعامل اطلاعاتی میان تهران، بغداد، سوریه و مسکو، نفوذ آمریکا در منطقه را تضعیف کرده است.

 

 

تصاویر جدیدی که در رسانه های اجتماعی منتشر شده، ژنرال سلیمانی را در کنار شبه نظامیان شیعی عراقی در سوریه نشان می دهد، در حالی که او کمپینی را برای بازگرداندن کنترل حلب به رژیم سوریه هماهنگ کرده است. حلب بزرگترین شهر سوریه است که از سال ۲۰۱۲ صحنه نبرد دولت با شورشیان است.»

 

 

“سیدنی مورنینگ هرالد” اقدامات اخیر علیه تروریست ها در سوریه را “نبرد سلیمانی” خوانده و می نویسد: «در ابتدا به نظر می رسید که تنها ارتش سوریه و گروه هایی از نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان در این این نبرد حضور داشته باشند اما در روزهای اخیر همه چیز تغییر کرد. اکنون خبرها حاکی از آن است که این نبرد سلیمانی است؛ همانطور که پیش از این نیز در دو سال گذشته هماهنگی نبردها در مراکز اصلی در عراق به عهده وی بوده است. سخنگوی شبه نظامیان شیعی تحت حمایت ایران در عراق می گوید که ژنرال سلیمانی حضور هزاران رزمنده عراقی برای پیوستن به نبرد در سوریه را هماهنگ کرده است.»

این رسانه استرالیایی همچنین مدعی است که “حضور نظامی روسیه در سوریه نتیجه دیدار سردار سلیمانی با پوتین رئیس جمهور روسیه است” و با اشاره به اظهارات سخنگوی گروهی از رزمندگان شیعه عراقی می نویسد: «به نظر می رسد با وجود کمپینی متشکل از نیروهای نظامی ایران و مبارزان شبه نظامی حزب الله لبنان و عراق، با پوشش هوایی جنگنده های روسی، ارتش سوریه دیگر نقش چندانی در این نبرد نداشته باشد.»

در ادامه این گزارش با اشاره به دیدگاه رزمندگان شیعه آمده است: «سخنگوی یکی از گروه های شیعی شبه نظامی عراق در رابطه با مبارزه با داعش می گوید: “تفاوتی ندارد که در سوریه بجنگیم یا عراق؛ ما هر دو را یک خط مقدم می دانیم چرا که با دشمنی واحد در مبارزه هستیم. ما همه پیروان رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای هستیم و برای دفاع از شیعیان و اماکن متبرکه به جهاد بر می خیزیم.”»

نگارنده این گزارش از عدم موفقیت طرح آموزش نیروهای عراقی توسط آمریکا و استرالیا نیز سخن به میان آورده و می گوید: «مبارزان شیعه عراقی از سال ۲۰۱۳ در سوریه حضور داشته اند اما با تصرف موصل به دست داعش در سال ۲۰۱۴ که نشان داد ارتش ملی عراق که توسط آمریکا و استرالیا آموزش دیده بود، سپری نفوذپذیر است، برای مبارزه با داعش به عراق بازگشتند.»

استرالیا از اعضای ائتلاف ضد داعش در عراق به رهبری آمریکا است که طی سال های اخیر صدها نیروی نظامی، پرسنل نیروی هوایی و همچنین نیروهای ویژه خود را برای کمک به این ائتلاف به عراق اعزام کرده است.

 

 

اکنون که این ائتلاف عملا با شکست مواجه شده و پس از هزینه های سنگین برای حملات هوایی و ارائه آموزش های نظامی، کاری در مقابله با داعش در خاورمیانه از پیش نبرده است، این رسانه استرالیایی سردار سلیمانی را به بازی دادن گروه های مختلف و مدیریت آن ها برای بهره برداری از شرایط در سوریه متهم می کند.

 

 

در انتهای این گزارش پس از متهم کردن ایران به اتخاذ سیاست های دوگانه در قبال سوریه و عراق آمده است: «ناظران منطقه ای از این موضوع متعجب نیستند. ژنرال سلیمانی در ماه ژوئن ۲۰۱۵ گفته بود: در چند روز آینده جهانیان از آنچه ما با همکاری فرماندهان نظامی سوریه در حال آماده کردن مقدمات آن هستیم شگفت زده خواهند شد.»/جام

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز