یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
21:52 - 2018/04/01

مدیر مرکز ملی حفاظت از زیرساخت­های حیاتی اسپانیا اعلام کرد

۷۰۰ حمله سایبری به زیرساخت­های استرتژیک اسپانیا در سال ۲۰۱۷

فرناندو سانچز، مدیر مرکز ملی برای حفاظت از زیرساخت­های حیاتی (CNPIC) پیش­بینی کرد که حملات سایبری علیه تاسیسات استرتژیک اسپانیایی، مراکز هسته‌ای، حمل و نقل و ارتباطی به بیش از ۷۰۰ حمله  تجاوز خواهد کرد.

ندای اصفهان- مترجم محمد جواد طاهری

در سال ۲۰۱۵ حملات سایبری هدایت شده علیه این نوع از زیرساخت‌ها به بیش از ۱۳۴ بار رسید و در سال ۲۰۱۶نیز رکورد ۴۷۹ حمله ثبت شد و امسال هم تا ماه آوریل سرویس‌های امنیتی ۲۴۷ حادثه را تشخیص داده‌اند به همین خاطر پیش­بینی می‌شود که تا پایان سال رکورد حملات سایبری در این عرصه به بیش از ۷۰۰ حمله  خواهد رسید. بخش‌های انرژی، امور مالی و حمل و نقل بیشترین حملات سایبری را دریافت کردند تا جایی که بر طبق مسئولیت (CNPIC) برای مقابله با این تهدیدات در شهر مادرید یک کنفرانس با موضوع امنیت سایبری سازمانیافته برای مشورت و رایزنی تشکیل شد.

بی­شک زیرساخت‌های حیاتی « پاشنه آشیل» یک جامعه هستند این تعبیر به­ خاطر وابستگی آنها به : سیستم عرضه مواد غذایی، آب، سیستم مالی، شبکه‌های قدرت و ارتباطی، صنایع شیمیایی، زیرساخت‌های بهداشتی و یا مدیریت عمومی خود در میان دیگران است. حملات سایبری علیه این زیر ساختها به­طور فزاینده‌ای پیچیده و تهاجمی هستند. سانچز می‌گوید: حوادثی مانند “Wanna Cry” چند هفته پیش تنها  نوک کوه یخ  از نقشه جهانی جرائم اینترنتی است. با وجود افزایش این حملات، (CNPIC) که وابسته به وزارت داخلی است وی اعتقاد دارد: پیشرفت در مسیر درست  و شرکت‌هایی که مدیریت امنیت زیرساختهای حیاتی  که ۸۰ درصد خصوصی هستند به­طور فزاینده‌ای آمادگی لازم برای همکاری نزدیک با مقامات را دارا می‌باشند.

حملات سایبری علیه شهروندان (۴۵۶۹۸ در سال ۲۰۱۵ و ۱۱۵۲۵۲ در سال ۲۰۱۶) و موسسات آموزشی (۴۱۵۳ در سال ۲۰۱۵ و ۴۴۸۸ در سال ۲۰۱۶) ثبت شده و نیز در سال­های اخیر افزایش یافته است؛ چنانچه در سه ماهه اول سال جاری، گروه اول ۴۶۲۷ حوادث و دوم ۱۵۰۳ حوادث ثبت شده است. تعداد حملات سایبری به طور قابل توجهی در سطح جهانی در حال افزایش است چون مدل جهانی همزیستی در حال تغیر است و درحال حرکت به فضای مجازی، جایی که جامعه به طور فزاینده‌ای فعالیت‌های بیشتر از خرید گرفته تا برقراری روابط اجتماعی در آن انجام می‌گیرد.

حملات سایبری اهداف متنوعی از جمله: سود اقتصادی، فعالیت‌های سایبری، جاسوسی و در برخی از موارد، جنگ سایبری در بردارند. سانچز تاکید می‌کند که در حال حاضر هرگونه فعالیت نظامی در یک کشور دیگر ” همیشه یک مفهوم سایبری دارند”.

(CNPIC) معتقد است که مهم است که امنیت سایبری به عنوان یک عنصر از امنیت کلی یک کشور و نه جدا از استراتژی امنیت فیزیکی و یا شخصی در نظرگرفته شود.

آگاهی دادن به شرکت‌ها، شهروندان و نهادها در مورد این تهدید جدید ضروری است تا آن را به عنوان یک قانون مشترک بین‌المللی یعنی اتحادیه اروپا بر روی این پروژه کار کند درست مانند پروژه‌های مشابه که منع سلاح‌های هسته‌ای در آن وجود دارد.

ترجمه از زبان اسپانیایی

انتهای پیام/.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
شرکت قارچ یکتای سپاهان بزرگترین تولید کننده در صنعت قارچ ایران
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715