دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲

مدیر مرکز ملی حفاظت از زیرساخت­های حیاتی اسپانیا اعلام کرد

700 حمله سایبری به زیرساخت­های استرتژیک اسپانیا در سال 2017

فرناندو سانچز، مدیر مرکز ملی برای حفاظت از زیرساخت­های حیاتی (CNPIC) پیش­بینی کرد که حملات سایبری علیه تاسیسات استرتژیک اسپانیایی، مراکز هسته‌ای، حمل و نقل و ارتباطی به بیش از ۷۰۰ حمله  تجاوز خواهد کرد.

ندای اصفهان- مترجم محمد جواد طاهری

در سال 2015 حملات سایبری هدایت شده علیه این نوع از زیرساخت‌ها به بیش از 134 بار رسید و در سال 2016نیز رکورد 479 حمله ثبت شد و امسال هم تا ماه آوریل سرویس‌های امنیتی 247 حادثه را تشخیص داده‌اند به همین خاطر پیش­بینی می‌شود که تا پایان سال رکورد حملات سایبری در این عرصه به بیش از 700 حمله  خواهد رسید. بخش‌های انرژی، امور مالی و حمل و نقل بیشترین حملات سایبری را دریافت کردند تا جایی که بر طبق مسئولیت (CNPIC) برای مقابله با این تهدیدات در شهر مادرید یک کنفرانس با موضوع امنیت سایبری سازمانیافته برای مشورت و رایزنی تشکیل شد.

بی­شک زیرساخت‌های حیاتی « پاشنه آشیل» یک جامعه هستند این تعبیر به­ خاطر وابستگی آنها به : سیستم عرضه مواد غذایی، آب، سیستم مالی، شبکه‌های قدرت و ارتباطی، صنایع شیمیایی، زیرساخت‌های بهداشتی و یا مدیریت عمومی خود در میان دیگران است. حملات سایبری علیه این زیر ساختها به­طور فزاینده‌ای پیچیده و تهاجمی هستند. سانچز می‌گوید: حوادثی مانند “Wanna Cry” چند هفته پیش تنها  نوک کوه یخ  از نقشه جهانی جرائم اینترنتی است. با وجود افزایش این حملات، (CNPIC) که وابسته به وزارت داخلی است وی اعتقاد دارد: پیشرفت در مسیر درست  و شرکت‌هایی که مدیریت امنیت زیرساختهای حیاتی  که 80 درصد خصوصی هستند به­طور فزاینده‌ای آمادگی لازم برای همکاری نزدیک با مقامات را دارا می‌باشند.

حملات سایبری علیه شهروندان (45698 در سال 2015 و 115252 در سال 2016) و موسسات آموزشی (4153 در سال 2015 و 4488 در سال 2016) ثبت شده و نیز در سال­های اخیر افزایش یافته است؛ چنانچه در سه ماهه اول سال جاری، گروه اول 4627 حوادث و دوم 1503 حوادث ثبت شده است. تعداد حملات سایبری به طور قابل توجهی در سطح جهانی در حال افزایش است چون مدل جهانی همزیستی در حال تغیر است و درحال حرکت به فضای مجازی، جایی که جامعه به طور فزاینده‌ای فعالیت‌های بیشتر از خرید گرفته تا برقراری روابط اجتماعی در آن انجام می‌گیرد.

حملات سایبری اهداف متنوعی از جمله: سود اقتصادی، فعالیت‌های سایبری، جاسوسی و در برخی از موارد، جنگ سایبری در بردارند. سانچز تاکید می‌کند که در حال حاضر هرگونه فعالیت نظامی در یک کشور دیگر ” همیشه یک مفهوم سایبری دارند”.

(CNPIC) معتقد است که مهم است که امنیت سایبری به عنوان یک عنصر از امنیت کلی یک کشور و نه جدا از استراتژی امنیت فیزیکی و یا شخصی در نظرگرفته شود.

آگاهی دادن به شرکت‌ها، شهروندان و نهادها در مورد این تهدید جدید ضروری است تا آن را به عنوان یک قانون مشترک بین‌المللی یعنی اتحادیه اروپا بر روی این پروژه کار کند درست مانند پروژه‌های مشابه که منع سلاح‌های هسته‌ای در آن وجود دارد.

ترجمه از زبان اسپانیایی

انتهای پیام/.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
نمایشگاه مجازی/ نوشت افزار جذاب ایرانی اسلامی/ کلیک کنید
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715