ندای اصفهان

بازدید گردشگران از تکیه میرفندرسکی و راهنمایی های یک انجمن مردمی

کدخبر: 94830
۵ فروردین ۱۳۹۷ در ساعت ۷:۴۰ ب٫ظ

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، تخت فولاد یکی از پتانسیلهای بزرگ گردشگری شهر اصفهان است که توجه چندانی به آن نمیشد, اما خوشبختانه چند سالی است توجه مسوولین و مدیران شهری نسبت به این مکان ارزشمند جلب شده و برنامه های متعددی در این زمینه برنامه ریزی و اجرا می گردد.
در نوروز ۹۷, تخت فولاد سه پایگاه جهت پذیرایی از مهمانان نوروزی ترتیب داده که عبارتند از تکیه بابارکن الدین, سالن شمع در گلستان شهدا و مجموعه موزه ای تکیه میرفندرسکی.

گفتنی است مجموعه موزه ای تکیه میرفندرسکی به کوشش سازمان مردم نهاد گردشگران تخت فولاد نقش جهان پیش از آغاز سال ۱۳۹۷ با برنامه ریزی قبلی و بصورت داوطلبانه پاکسازی, زیباسازی و ساماندهی گردید و بدین وسیله جهت پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده شده است.
بخشهای مختلف این مجموعه عبارتند از نمایشگاهی با نام موزه ای به وسعت تاریخ یک شهر که به معرفی مشاهیر مدفون در تکیه میرفندرسکی پرداخته است.
در ضلع غربی تکیه و در جوار خط میرعماد حسنی از خطاطان بزرگ صفوی, نمایشگاه دیگری با عنوان نمایشگاه حظ خط برپا گردیده که به معرفی خطاطان مشهور و نمایش بخشی از گنجینه خوشنویسی در این مجموعه پرداخته است.
در ایوان شرقی و در جوار مزار میرزا محمد تقی خان سرتیپ حکیم باشی(امیرکبیر دوم), غرفه کودک و خلاقیت مهیا شده و پذیرای کودکان و نوجوانان خلاق می باشد. در این غرفه فعالیت هایی از جمله نقاشی روی سنگ و سفال, کار با گل سفال و ساخت ماکت بابارکن الدین جهت سرگرم ساختن و اموزش مخاطبان در نظر گرفته شده است.
در بخش جنوبی تکیه میر, تکیه الحاقی بختیار یها وجود دارد که علاوه بر شخصیت‌های بزرگ این ایل همچون بی بی مریم, سردار اسعد و صمصام السلطنه, جلوه های بی نظیر هنر هایی چون حجاری, نقاشی, معماری و گچبری را می توان دید.

اعضاء کانون مردم نهاد گردشگران تخت فولاد مستقر در ستاد نوروزی مجموعه تکیه میرفندرسکی از ۲۹اسفند ۹۶ لغایت ۱۱فروردین ۹۷ و از ساعت ۹_۱۳ و ۱۵_۱۹ پذیرای مهمانان نوروزی می باشند.  گردشگران میتوانند فضایی متفاوت و دلنشین, سیاحتی و آموزشی را در مجموعه تکیه میرفندرسکی تجربه کنند.

برچسب‌ها: , ,