ندای اصفهان

برای حمایت از کالای ایرانی باید منفعت در ورود کالاهای قاچاق به حداقل برسد

کدخبر: 94748
۲ فروردین ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۳۶ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، محسن مهر علیزاده اظهارداشت: عید نوروز که امسال با حلول ماه مبارک رجب مصادف شده را به همه مردم متدین استان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که در سال جاری شاهد معیشت خوب و آرامش روح و جسم مردم و موفقیت‌های روز افزون برای مردم عزیز ایران باشیم.

وی با اشاره به جایگاه هنر و هنرمندان در اصفهان افزود: مردم اصفهان مردمانی خلاق، هنرمند و نوآفرین هستند و در هنر زبانزد خاص و عام می‌باشند و در راستای توسعه هنر و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و خلاقانه از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم کرد و باید در اصفهان که چشمه جوشان این استعدادها است سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد.

استاندار اصفهان با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۷ به نام حمایت از کالای ایرانی؛ اظهار داشت: شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان فعالیت می‌کند ولی زمانی که قاچاقچیان منفعت بالایی از اقدامات خود داشته باشند هرگونه فعالیتی را برای دستیابی به این منفعت به انجام خواهند رساند.

مهر علیزاده با تأکید بر اینکه باید تلاش شود منفعت در قاچاق کالا و ارز به حداقل خود برسد، تصریح کرد: باید با تعدیل نرخ ارز راه برای توسعه کمی و کیفی کالاهای داخلی باز شود که در این صورت هم قاچاق کالا و ارز افت خواهد داشت و ورود جنس‌های بی‌کیفیت خارجی به داخل کشور کاهش خواهد یافت و هم صادرات افزایش می‌یابد و مردم به سمت مصرف کالاهای داخلی خواهند رفت.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان

برچسب‌ها: , , ,