شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹

معرفی بسته کتاب «راهیان نور»

همزمان با اعزام کاروان‌های راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور، مرکز اسناد انقلاب اسلامی به منظور آشنایی هر چه بیشتر جوانان و علاقمندان با ارزش‌های دفاع مقدس، بسته کتاب "راهیان نور" را معرفی کرد.

به گزارش ندای اصفهان، در بسته کتاب “راهیان نور”، کتاب‌هایی با عنوان “کتاب زندگی”، “شقایق های کوچک”، “پرستوی دهلاویه”، “نقش زنان در دفاع مقدس” و ” فرار از آتش” و “گوهرهای خفته در خاک” در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

۱٫کتاب زندگی

کتاب زندگی در رابطه با زندگانی شهید مهدی رجب‌بیگی از دانشجویان سرآمد عرصه جهاد وشهادت است که به صورت داستانی در قالب خاطرات به تشریح زندگی آن شهید والامقام دوران دفاع مقدس پرداخته است.

این کتاب توسط اصغر استاد حسن معمار تالیف و در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۳۰۴ صفحه و شمارگان ۱۵۰۰جلد با قیمت چهار هزار و صد تومان منتشر شده است.

۲٫شقایق‌های کوچک

کتاب “شقایق‌های کوچک”با بیانی احساسی و لطیف به شرح حال شهدای کم سن و سال دوران دفاع مقدس در قالب ۶ قصه تنظیم شده است.

این اثر به قلم  زهرا عامری در موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۱۷۶ صفحه و با قیمت  دو هزار و پانصد تومان به چاپ رسیده است.

۳٫پرستوی دهلاویه

کتاب پرستوی دهلاویه تاریخ شفاهی زندگانی و مبارزات شهید مصطفی چمران است که در قالب پنج فصل تنظیم شده است.

فصل اول و دوم کتاب به شرح زندگانی و آغاز مبارزات سیاسی شهید چمران علیه رژیم پهلوی و همچنین حضور وی در آمریکا، مهاجرت به لبنان و آشنایی با امام موسی صدر پرداخته است. فصل سوم کتاب به نقش وی در وقایع پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره کرده و فصل چهارم و پنجم به معرفی شخصیت شهید چمران و همچنین دوران منتهی به شهادتش می‌پردازد.

کتاب پرستوی دهلاویه تالیف مجید نجف‌پور در موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۳۰۰ صفحه و شمارگان ۱۵۰۰جلد به قیمت  نه هزار و پانصد تومان به چاپ رسیده است

۴٫نقش زنان در دفاع مقدس

کتاب نقش زنان در دفاع مقدس ، تالیف محمد علی جودکی، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.

فصل اول کتاب به جایگاه و شخصیت زنان در اسلام و هدف خلقت زن می‌پردازد. فصل دوم به زمینه‌های مشارکت سیاسی اجتماعی زنان در دوره‌های مشروطه، پهلوی  و انقلاب اسلامی پرداخته است و در فصل سوم به جلوه‌های حضور فعالانه و صادقانه زنان در عرصه دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اشاره شده است.

این کتاب در ۲۵۲ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰جلد با قیمت یازده هزار تومان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

۵٫ فرار از حلقه آتش

کتاب مذکور نوشته احمدحسینیا در انتشارات مرکزاسناد انقلاب اسلامی در ۱۷۶ صفحه و شمارگان ۲۰۰۰ جلد و با قیمت هزار و ششصد تومان به چاپ رسیده است.

کتاب فرار از حلقه آتش به خاطرات و شرح عملیات‌های مهم در دوران دفاع مقدس پرداخته و به عملیات‌هایی چون خیبر، فتح‌المبین، فتح خرمشهر و دیگر خاطرات جذاب دوران دفاع مقدس اشاراتی شده است.

۶٫گوهرهای خفته در خاک

کتاب گوهرهای خفته در خاک به قلم ریحانه خوش‌طینت ، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ۲۰۸ صفحه و شمارگان ۲۵۰۰ جلد با قیمت چهار هزار و هفتصد  تومان به چاپ رسیده است. کتاب مذکور به خاطرات سرهنگ پاسدار علیرضا غلامی در رابطه با تفحص شهدا پرداخته است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق