یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

جهش مثبت سکه در روزهای پایانی سال/ حمایت شاخص بورس با نمادهای سنگین

بازارهای مالی شهر در میانه هفته با نوسانات مثبت در بازار بورس و سکه همراه شدند و جو کلی بازار ارز نیز به‌ صورت خنثی به ثبت رسید.

به گزارش ندای اصفهان،بازارهای مالی شهر در میانه هفته با نوسانات مثبت در بازار بورس و سکه همراه شدند و جو کلی بازار ارز نیز به‌ صورت خنثی به ثبت رسید.

در این میان شاخص بورس بعد از قرار گرفتن در مرز ۹۶ هزار بار دیگر در جهت مثبت حرکت کرد و به‌ این‌ ترتیب در این کانال باقی ماند.

همچنین در این روز کاری مهم‌ترین اخبار شنیده‌ شده از بازارهای مالی که بر نوسانات این بازارها نیز تأثیر گذاشت به ترتیب به ادغام مؤسسه کوثر، بانک قوامین و حکمت برای افزایش کارایی، فروش ۲۳۰ هزار میلیارد تومان گواهی سپرده در دو هفته، عدم توافق کارگران و کارفرمایان در زمینه سبد معیشت، هند بزرگ‌ترین واردکننده تجهیزات جنگی در جهان، افت قیمت نفت در بازارهای جهانی، لزوم تعدیل نرخ تأمین مالی، کاهش نرخ هر انس طلا به هزار و ۳۱۷ دلار، تقویت ارزش فلزات در بازارهای جهانی و رشد شاخص دلار در محیط بین‌الملل اختصاص داشت.

*تقویت ۱۱۹ واحدی شاخص بورس

بازار بورس بعد از سقوط‌های پیاپی از اواخر هفته گذشته تا اوایل هفته جاری، در مرز شاخص ۹۶ هزار قرار گرفت و توانست این حمایت را فعال کند و به‌ واسطه رشد تقاضا در برخی نمادها، به حرکت خود در این کانال ادامه داد.

در پی رشد ۱۱۹ واحدی این نماگر بورسی، عدد ۹۶ هزار و ۳۱۴ واحد در این روز کاری به ثبت رسید که به ترتیب سه نماد فولاد، کگل و خودرو بیشترین سهم را در تقویت این شاخص داشتند.

حجم دادوستدهای این روز نیز به ۸۵۱ میلیون سهم رسید که ارزش این میزان سهام معامله‌شده دو هزار و ۶۳ میلیارد ریال برآورد شد.

نمادهای خودرویی بیشترین حجم معاملات را در این روز کاری از آن خود کردند و در صدر جدول حجم معاملات قرار گرفتند؛ در گروه خودرویی افزایش تقاضا در برخی نمادها منجر به ثبت معاملات آن‌ها در درصدهای مثبت شد، خودرو، خساپا و خاذین از این‌ دست بودند.

شدت افزایش تقاضا در نماد خودرو به اندازه‌ای بود که به صف خرید شدن این نماد نیز منجر شد، در این میان نمادهای دیگر این بخش همچون خزامیا و خکاوه در بازار مثبت این روز با افت ارزش سهام خود روبرو شدند.

کگل، کاما و کنور نیز سه نماد مثبت گروه کانه‌های فلزی بودند که توانستند تا پایان بازار با معاملات مثبت همراه شوند، کروی نیز موفق شد در دادوستدهای پایانی به جمع این نمادها بپیوندد، دیگر نمادهای فعال این گروه نیز در جهت افت ارزش سهام گام برداشتند.

نوسانات این روز گروه مخابرات نیز به سبزپوش شدن نماد اخابر منتهی شد و دیگر نمادهای فعال این گروه نیز از افزایش ارزش سهام خود بازماندند.

در این میان خرید و فروش‌های سهام شرکت‌های فعال گروه فلزات به ثبت دادوستدهای مثبت در نمادهای فاسمین، فولاد و زنگان انجامید و رشد ارزش سهام این شرکت‌ها در بازار مثبت این روز به نمایش گذاشته شد.

نماد تازه وارد شفا بعد از سپری کردن معاملات این روز، در قیمت ۴۰۵ تومان جای گرفت و در محدوده زیر صفر قیمتی این روز کاری را پشت سر گذاشت.

در حالی‌ که شاخص بورس به همت سهامداران حقوقی در پایان این روز کاری سبزپوش شد، شاخص فرابورس ۴ واحد افت کرد و در عدد هزار و ۷۸ واحد قرار گرفت، در این میان سهم نمادهای میدکو، ارفع و دماوند در منفی شدن این نماگر بیش از سایر نمادها بود.

*افت یک‌تومانی ارزش دلار در صرافی‌های شهر

نوسانات این روز بازار ارز به منفی شدن نمادهای مرتبط با دلار منجر شد و بیش از نیمی از ارزهای فعال این بازار در جهت منفی نوسان کردند.

تغییرات قیمتی این بخش چندان شدید نبود به‌ طوری‌که ارز دلار در این روز کاری تنها یک تومان از ارزش خود را از دست داد و در قیمت ۴ هزار و ۷۶۹ تومان معامله شد.

یورو نیز نوسانات خود را به همین صورت به ثبت رساند و با از دست دادن یک تومان از ارزش خود، بر سکوی قیمتی ۵ هزار و ۷۲۹ تومان تکیه زد.

حواله درهم نیز در این روز ۱۵ تومان رشد کرد و به ارزش هزار و ۳۲۵ تومان رسید، در این میان یک ریال عربستان هزار و ۲۷۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

هر ریال عمان نیز از برابری عرضه و تقاضا در این روز کاری به ارزش ۱۲ هزار و ۳۵۰ تومان رسید، هر لیر ترکیه نیز هزار و ۳۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

*تقویت سکه در بازار آتی و نقدی

ارزش هر سکه تمام بهار آزادی در این روز کاری به یک‌ میلیون و ۶۱۴ هزار تومان رسید و به‌ این‌ ترتیب ۱۶ هزار تومان به ارزش این بخش افزوده شد.

سکه طرح قدیم نیز افزایش قیمت ۹ هزار تومانی را به نمایش گذاشت و بر سکوی قیمتی یک‌ میلیون و ۵۷۶ تومان تکیه زد، ارزش نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز به ترتیب ۱۸ هزار تومان و ۱۰ هزار تومان افزایش یافت و به ترتیب در قیمت‌های ۷۸۶ هزار تومان و ۴۹۶ هزار تومان این روز کاری را پشت سر گذاشتند.

سکه گرمی تغییر جهت دو هزار تومانی داد و بار دیگر بر ارزش این بخش افزوده شد، قیمت هر عدد سکه گرمی نیز در پایان این روز ۳۳۹ هزار تومان ثبت شد.

مثقال طلا بار دیگر تغییر جهت مثبت داد و ۵ هزار و ۶۰۰ تومان به ارزش این بخش افزوده شد، به‌ این‌ ترتیب در پایان این روز کاری در قیمت ۶۶۳ هزار تومان جای گرفت.

تغییرات قیمت قراردادهای آتی به اندازه بازار نقدی نبود و ارزش قراردادها از دو هزار تومان تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان تغییر کرد که بیشترین تغییرات این بخش نیز از آن قرارداد آتی اردیبهشت‌ماه با کوتاه‌ترین سررسید شد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق