دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

حاجی‌دلیگانی:

طرحی که استاندار اصفهان اعلام کرده، ریختن پول درون چاه هست

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست.

به گزارش ندای اصفهان،حسینعلی حاجی‌دلیگانی در شاهین‌شهر اظهار کرد: طرحی که استاندار اصفهان برای احیای زاینده‌رود از طریق انتقال پساب‌های صنعتی تصفیه‌شده به این رودخانه اعلام کرده، طرح جامع و مطالعه شده‌ای نیست و مانند ریختن پول به درون چاه هست.

وی افزود: محسن مهر علیزاده در برنامه‌ای که دو شب پیش از سیمای مرکز اصفهان پخش شد اعلام کرد که می‌خواهد با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار پساب تصفیه‌شده فاضلاب‌های غرب، شمال و شرق اصفهان را به زاینده‌رود منتقل کند، نیاز واحدهای صنعتی و کشاورزان شمال اصفهان در حوزه شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار  به پساب تصفیه‌شده به‌اندازه است که اصلاً هیچ آبی از این محل باقی نمانده که بخواهند با صرف هزینه زیاد برای انتقال آن به زاینده‌رود اقدام کنند.

 نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از زمانی که استاندار اصفهان طرح خود را رسانه‌ای کرده است، کشاورزان دشت برخوار که یکی از بدترین شرایط خشک‌سالی و کاهش شدید منابع آب زیرزمینی را تجربه می‌کنند نگران شده‌اند و نگرانی‌های خود را از سخنان آقای مهر علیزاده به بنده اعلام کرده‌اند.

حاجی‌دلیگانی با انتقاد از طرح مطالعه نشده استاندار اصفهان اظهار داشت: در این طرح راهکاری برای احیای دشت بحران‌زده برخوار که منشأ بخشی از ریز گردها به اصفهان هست نشده است، درحالی‌که از محل این پساب می‌توانیم با احیای مناطق بیابانی دشت برخوار بخشی از ریز گردها را کنترل کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز