دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
خدا به خیر بگذراند!
 رقص دختران در برج میلاد و ادعاهای اسلام شناسانه شهردار تهران   

وقایع چند روز گذشته پایتخت، که جناب نجفی شهردار تهران، زینت‌بخش محفل و انجمن بود، شاید مصداقی از آن برداشت‌های شخصی و به گمان خودشان تقدیر و بزرگداشت بانوان شاغل شهرداری بود که در برج میلاد تهران برگزار شد

ندای اصفهان- امیدرضا شاهرخی
میلاد حضرت فاطمه‌، آن یگانه اسوه عالمیان، بهانه‌ای است برای پاسداشت مقام والای زنان و مادران این سرزمین.
فاطمه سلام‌الله علیها‌، چه در ۱۸سال زندگانی سراسر درس خویش برای همگان، و چه پس از آن، یکی و شاید تنها محک و معیار تشخیص حق و باطل و حضور در جبهه خدا و یا جبهه مقابل آرمان‌های الهی است.
چنانچه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام فرمودند: هر که فاطمه را اذیت کند، یا او را ناراحت نماید، مرا آزرده و خشمناک کرده است. و هرآنکه مرا بیازارد، خدا را آزرده است. همچنین هر که او را خشنود کند و دوست بدارد، مرا دوست داشته و هرکه مرا دوست داشته باشد، خدا را دوست دارد.
فاطمه علیهاالسلام در دوران کوتاه زندگی شریف خود مورد بغض و دشمنی قرار گرفت و این باعث شهادت ایشان شد.
در ایام بزرگداشت ولادت آن کوثر آسمانی هم، عده‌ای به خیال و توهم تعظیم مقام ایشان، که موجبات تقدیر از شأن و منزلت زن است، تفسیر و برداشتی سلیقه‌ای، یا شاید برنامه‌ریزی شده و در چارچوب اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خویش، ارائه می دهند.
وقایع چند روز گذشته پایتخت، که جناب نجفی شهردار تهران، زینت‌بخش محفل و انجمن بود، شاید مصداقی از آن برداشت‌های شخصی و به گمان خودشان تقدیر و بزرگداشت بانوان شاغل شهرداری بود که در برج میلاد تهران برگزار شد.
در این همایش بزرگ که دو هزار نفر در آن شرکت داشتند، شهردار تهران شاهد رقصیدن و اجرای مراسمی بود که خارج از عرف و به‌دور از شئونات اسلامی بود.


اما قضیه در اینجا خاتمه نیافت؛
از آنجاکه محمدعلی نجفی، خود را واقف و مسلّط به احکام اسلام می‌پندارد و توهم می کند آنچه می گوید درست است، در پاسخ به سؤالات خبرنگاران این‌گونه گفت:
«ما معتقد نیستیم که اسلام دین عزاست.»
فتوا و نظرات مربوط به اسلام جناب نجفی، تنها به همین‌جا منتهی نشد. از او درباره ترک کردن همایش، به‌خاطر هنجارشکنی و منافی‌عفت بودن سؤال کردند و نجفی پاسخ داد:
«چرا باید ترک می کردم. اولاً آن افرادی که می‌رقصیدند، کودکانی بودند که برنامه‌شان را اجرا کردند و زیر ۹سال داشتند. اما بهتر بود این مراسم اجرا نمی‌شد. ثانیاً به احترام ۲هزار نفر از زنان حاضر در همایش، در مراسم حضور داشتم.»

درباره این استدلال جناب نجفی باید گفت، آقای شهردار برداشت شما این بود که آن دختران به سن بلوغ و تکلیف شرعی نرسیده بودند! آقای نجفی شما که به سن تکلیف رسیده بودید و بالغ هستید؛ یا اینکه باید در بلوغ شما تردید کنیم؟! شاید دیگر تکلیف از شما ساقط شده است؟!

حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، در زمان برخورد با یک فرد نابینا حجاب خودشان را مراعات کردند؛ از ایشان پرسیدند که این فرد نابیناست و جایی را نمی‌بیند، پس چرا در رعایت حجاب خود پافشاری می‌کنید؟!
حضرت فاطمه جواب دادند: «او مرا نمی‌بیند، من که او را می‌بینم.»

این کلام گهربار حضرت زهرا خط‌مشی را مشخص می‌کند و برخورد مخالف این رویه، بیانگر فاصله از خط فاطمی است.

خدا به خیر بگذراند!
این رویداد رخ داده در ۱۵ اسفند را شاید بتوان در چارچوب سخنان رئیس‌جمهور در ۲۲بهمن تعریف کرد، که روحانی گفته بود جامعه نشاط و شادی می خواهد…
البته جای تعجب هم نیست. چون آقای نجفی روزگاری مشاور رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری بودند و با حضور زنان در محیط‌ها و رفتارهای خارج از عرف موافق بودند، مانند قلیان کشیدن دختران و حالا رقصیدن و…
دادستان کل کشور، دستور برخورد با متخلفین این مراسم را به دادستان تهران داده‌اند. منتظری با ابراز تأسف از برگزاری این مراسم، از جعفری‌دولت‌آبادی خواست به رسیدگی و تعقیب قضایی مرتکبین اقدام کند.
امیدواریم قاطعیت این اتفاق زننده مانند برخورد امام با مسئولین و مقامات صداوسیما در ۸ بهمن۶۷ باشد…

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق