دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

در مراسم تحلیف و اعطای درجه سربازان آموزشی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی:

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی: تفاوت نیروهای مسلح جبهه حق و باطل در پشتوانه فکری و عقیدتی است

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، معنای سربازی در نظام اسلامی را بسیار متفاوت از این عنوان در نظام استکباری قلمداد کرد و گفت: آنچه این دو را از هم جدا ساخته است پشتوانه فکری و عقیدتی است.

به گزارش ندای اصفهان، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم جشن سردوشی و اعطای درجه به سربازان آموزشی منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی، ضمن خیر مقدم به خانواده معظم شهدا و جانیاران و ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس حاضر در مراسم گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر اهمیت سربازی در نیروهای مسلح تاکید دارند.

وی افزود: این اهمیت نشان از این دارد که خدمت دوساله سرباز در نظام اسلامی به اندازه اهمیت دوران خدمت چندین ساله یک کادر رسمی است و چنین مراسمات با شکوهی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص سرباز برگزار می شود.

وی در ادامه، اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال تحریم و تهدید از سوی استکبار جهانی را حاصل از خودگذشتگی و تلاش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله نیروی زمینی، دریایی و هوایی قلمداد کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص و انواع تجهیزات مدرن قرارگاه پدافند هوایی نیز در کنار سایر نیروهای مسلح،  نسیمی خنک برای هموطنان و همسایگان و  آتش جهنمی برای دشمنان قسم خورده نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن جرات قد علم کردن در منطقه را به هیچ وجه نداشته و نخواهد داشت گفت: دشمن به خوبی می داند که همین پشتوانه فکری و عقیدتی و ایدئولوژی سرشار از اهداف مقدس و الهی سربازان نظام اسلامی، بر تبلیغات پوشالی و رجزخوانی بدون پشتوانه فکری هم پیمانانشان فایق خواهد آمد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در ادامه افزود: یک سرباز در نظام اسلامی علاوه بر تمرینات و آمادگی های رزمی باید مسلح به سلاح دیگری به نام بصیرت سیاسی و دینی باشد تا در مقابل خدعه و نیرنگ و شبهه پراکنی دشمن ایستادگی کند.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به مقایسه نیروهای مسلح حق و باطل پرداخت و گفت: به عنوان نمونه می توان دو اتفاق سال های اخیر را بررسی کرد.

وی در این خصوص به تجاوز چند ملوان نیروی دریایی آمریکا به مرز آبی ایران در خلیج فارس در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: برخورد قهرمانانه و سرشار از کرامت انسانی نیروهای مسلح ما با آن چند ملوان آمریکایی نشان از عظمت جبهه حق داشت و ابراز عجز این دستگیر شدگان، نشان از سردرگمی اهداف و ضعف پشتوانه فکری آنها داشت تا جایی که نمی دانستند برای کدام هدف و کدام آرمان در منطقه حضور دارند و برای کدام هدف به ماموریت نظامی اعزام می شوند.

وی تصریح کرد: البته آمریکایی ها در آن زمان چند هواپیما برای آزادی ملوانان دستگیر شده به منطقه اعزام کردند که آنها هم با یک غرش موشک های زمین به هوا از سوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، فرار را بر قرار ترجیح دادند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که اسارت قهرمانانه شهید محسن حججی و نگاه همراه با غرور دینی او در قاب رسانه های جهان مورد قضاوت مردم جهان قرار گرفت و بر خلاف خواسته دشمن، صلابت رزمندگان جبهه حق را به تصویر کشید و  اوج پشتوانه فکری و سرشار از اهداف مقدس رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی را به همگان نشان داد و این نمونه ای از تفاوت نیروهای مسلح جبهه حق و باطل است.

امیر سرتیپ اسماعیلی در پایان ایستادگی و مقاومت را رمز پیروزی واقعی قلمداد کرد و گفت: جوانانی که امروز به دریافت نشان سربازی مفتخر می شوند جوانانی هستند که سال های پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را به چشم خود ندیده اند ولی به خوبی می دانند با وجود اینکه جنگ سخت تمام شده است ولی جنگ فرهنگی هنوز پای برجاست و آنچه دشمن را در این جبهه بسیار مهم زمینگیر می کند حضورشان در خاکریز های فرهنگی است و ان شاء الله به حول و قوه الهی در این جنگ هم پیروزی نهایی با جبهه حق خواهد بود.

انتهای پیام/ روابط عمومی عقیدتی سیاسی منطقه پداه مرکزی شهید نصر اصفهانی

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق