سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

آزمونی پیش روی مدیران دانشگاه فرهنگیان؛

چشم‌انتظاری دانشجو معلمان/ آیا دُرهای دفاع مقدس میهمان دائمی دانشگاه فرهنگیان اصفهان می‌شوند؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با اشاره به برخی از عوامل تأخیر در خاک‌سپاری پیکر مطهر شهدا در این دانشگاه گفت: مدیران ارشد دانشگاه فرهنگیان تهران و اصفهان باید تصمیم قاطع خود را در این خصوص اخذ کنند و تسلیم جریان‌های بیرونی دانشگاه نشوند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان، ۲۴ بهمن‌ماه سال جاری خبر برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک و مطهر ۳۰ شهید گمنام را همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) در نقاط مختلف استان اصفهان اعلام کرد (+).

یکی از مکان‌هایی که در این خصوص جانمایی شده بود مراکز دانشگاهی اصفهان ازجمله دانشگاه فرهنگیان شعبه برادران اصفهان بود که قرار بر این گذاشته شد تا یک شهید ۲۲ ساله تفحص شده از عملیات رمضان در منطقه شرق بصره و یک شهید ۲۵ ساله تفحص شده از عملیات خیبر در آن تشییع و به خاک سپرده شود تا مأمنی معنوی برای دانشجو معلمانی باشد که نقش تربیت نسل آینده این مرزوبوم را بر عهده خواهند گرفت.

* مسئولان؛ مراقب باشیم شرمنده خون شهدا نشویم

علی آقنوت قائم‌مقام دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان در گفت‌وگویی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تلاش‌های خود را برای حضور شهدای گمنام در این دانشگاه از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده بودند، خاطرنشان کرد:

پس از پیگیری‌های مستمر دانشجویان انقلابی و حضور سردار باقرزاده مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در دانشگاه مبنی بر تائید محل تدفین شهدای گمنام، شور و شوق قابل‌توجهی در دانشگاه ایجاد شد؛ همچنین به همین منظور کمیته‌ تشییع و تدفین شهدای گمنام به‌منظور هر چه‌بهتر انجام گرفتن این مراسم در دانشگاه فرهنگیان توسط تشکل‌های دانشجویی تشکیل‌ شد.

وی با تأکید بر تلاش و پیگیری‌های زیادی که برای تدفین پیکر پاک شهید در این دانشگاه شده است، تصریح کرد: اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با آوردن دلایلی که شفافیت لازم را ندارد، سعی در به تأخیر انداختن حضور شهدا در بین دانشجو-معلمان داشته است؛ اما امیدواریم مسئولان مربوطه همگام با دانشجویان در راستای اعتلای مقام و منزلت شهدا قدم بردارند تا شرمنده‌ خون شهدا نباشیم.

* سنگ‌اندازی‌هایی با اغراض سیاسی برای عدم تدفین پیکر شهدا در دانشگاه فرهنگیان؛

مسئولان آموزش‌وپرورش: «دانشگاه که قبرستان نیست»!

حجت‌الاسلام مهدی مستاجران مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان، اظهار کرد: کسی مخالف خاک‌سپاری شهدا نیست ولی انتظار می‌رود مدیران در این خصوص جدی‌تر باشند.

وی با بیان اینکه ابراز صرف کلامی علاقه‌مندی برای خاک‌سپاری شهدا در دانشگاه فرهنگیان کافی نیست بلکه باید در این حوزه شاهد اقدام عملی باشیم، گفت: تاکنون وعده وعیدهای زیادی به مجموعه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه داده‌شده است ولی این وعده‌ها عملی نشده است.

حجت‌الاسلام مستأجران تصریح کرد: هرروز اعلام می‌شود این مسئله در حال حل شدن هست و تناقض‌گویی‌ها در این زمینه زیاد است لذا باید منتظر باشیم که ببینیم این ابراز علاقه‌مندی‌ها کی به منصه ظهور عملی می‌رسد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه شاهد خواسته و اقبال دانشجویی در این زمینه هستیم،‌ گفت: تقریباً در دانشگاه مخالفی در این خصوص نیست؛ حتی یک مورد هم اعلام مخالفتی برای خاک‌سپاری شهدا در دانشگاه نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اعلام مخالفت از سوی مسئولان آموزش‌وپرورش در این زمینه، اظهار کرد: حتی از تعابیر ناشایستی با عنوان اینکه «دانشگاه که قبرستان نیست» هم استفاده کرده‌اند ولی در فضای دانشجویی و اساتید اقبال بسیار خوبی برای خاک‌سپاری پیکر مطهر شهدا وجود دارد.

دانشگاه فرهنگیان هیچ مشکلی از لحاظ ملکیتی ندارد

حجت‌الاسلام مستأجران با تصریح اینکه آقایان مسئول دانشگاه فرهنگیان نیز در این خصوص باید گام جدی بردارند، توصیه کرد: بنده به‌عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان، در اسناد و مدارکی که مشاهده کردم اشکالی ندیدم، حتی با چندین فرد حقوقی نیز در این خصوص مشورت کردیم که بیان کردند اسناد شما دال بر این هست که این دانشگاه هیچ مشکل از جهت ملکیتی ندارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه بالاخره باید تصمیم قاطعی برای خاک‌سپاری پیکر شهدا در دانشگاه فرهنگیان اتخاذ شود، گفت: مدیر باید عزم خود را در برابر برخی از جریان‌هایی نشان دهد که خارج از فضاهای دانشجویی هستند و به‌نوعی می‌خواهند تفکرات سیاسی خود را به دانشگاه تحمیل کنند.

وی با اشاره به مضمون یکی از تعابیر رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ایشان تأکید می‌فرمایند: جریان‌های سیاسی حق ندارند تفکرات سلیقه‌ای خودشان را به دانشگاه‌ها تحمیل کنند، دانشگاه‌ها خودشان باید تصمیم‌گیرنده باشند.

حجت‌الاسلام مستأجران تأکید کرد: جریان دانشجویی آزاداندیش مطالبه گر و فرهیخته ما به انحاء مختلف اعلام پذیرایی از پیکرهای پاک شهدا را اعلام کرده‌اند؛ این مسئله تنها موردی است که حتی سلایق و تشکل‌های مختلف دانشجویی با گرایش‌های مختلف سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرایی بر آن اجماع دارند و حتی یک مخالف در جریان‌های دانشجویی دانشگاه نداشته‌ایم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان با بیان اینکه برخی از جریان‌های سیاسی در این زمینه فشارهایی را آورده و سنگ‌اندازی‌هایی داشته‌اند، تصریح کرد: انتظار می‌رود مدیریت دانشگاه تصمیم و عزم جدی در این خصوص داشته باشد و تسلیم خواست این جریان‌های سیاسی بیرون از دانشگاه نشود.

وی گفت: مهم هست که دانشگاه استقلال خود در تصمیم‌گیری را حفظ کند، اگر استقلال دانشگاه با فشار جریان‌ها و احزاب خارج از دانشگاه زیر سؤال برود آن موقع ممکن هست هویت آزاداندیشی، تفکر آزاد و پیاده‌سازی ارزش‌ها در دانشگاه دچار انحراف شود.

حجت‌الاسلام مستأجران تأکید کرد: مدیران ارشد دانشگاه فرهنگیان تهران و اصفهان باید تصمیم قاطع خود را در این خصوص اخذ کنند و تسلیم جریان‌های بیرونی دانشگاه نشوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش استان اصفهان در این زمینه مخالفت علنی مکتوب با این مسئله نکرده‌اند ولی در جلسات رسمی شوراهایمان به‌نوعی مخالفت خود را بیان کرده‌اند.

وی افزود: بالاخره این مخالفت‌ها در این تأخیرها بی‌تأثیر نبوده چراکه مخالفت‌های آنان در تصمیم‌گیری مدیران دانشگاه در خاک‌سپاری پیکر شهدا مؤثر است.

* اطلاع‌رسانی ضعیف روند پیگیری امور خاک‌سپاری شهدا در دانشگاه فرهنگیان

شهرام عروف‌زاد سرپرست مدیریت امور پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان اصفهان نیز در گفت‌وگویی در خصوص تدفین شهدای گمنام در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: موضوع تدفین شهدا با درخواست بنده که رئیس وقت پردیس شهید باهنر بودم در ۲۱ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۳ با این اعتقاد که تدفین و حضور شهیدان در دانشگاه تبیین‌کننده فرهنگ ایثار و شهادت برای دانشجویان است، آغازشد و پیگیری‌های بعدی نیز به‌عمل‌آمده و تاکنون ادامه دارد.

وی افزود: به نتیجه رسیدن این امر مستلزم تمهید شرایط و انجام تشریفات اداری و قانونی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و اداره کل حفظ و نشر آثار ارزش‌های دفاع مقدس بوده که مواردی از آن انجام‌شده و در حال تکمیل مراحل بعدی است.

عروف‌زاد در رابطه با موضوع مالکیت زمین پردیس باهنر دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دولت مالک کل ملک مذکور است و هیچ خدشه‌ای در مالکیت دولت وجود ندارد اما مراحل ثبتی ملک در حال انجام است و این موضوع مستلزم طی مراحل قانونی و صرف زمان مربوط است.

سرپرست مدیریت امور پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان اصفهان خاطرنشان کرد: ضمن احترام به احساسات و اعتقادات پاک و خالصانه دانشجویان در خصوص شهدا، سیاست سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان و مسئولان دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان و در رأس همه سرپرست دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه میزبانی از لاله‌ها و تدفین پیکرهای مطهر این عزیزان در پردیس‌های دانشگاهی است.

وی با اشاره به اعتراض دانشجویان نسبت به عدم تدفین شهدا در این دانشگاه گفت: به نظر می‌رسد هماهنگی لازم در اطلاع‌رسانی از روند پیگیری امور به‌درستی انجام‌نشده است و برخی از زوایای پیگیری‌های انجام‌شده از نظر دانشجویان مغفول مانده و این امر با احساسات پاک و شور و هیجان و نشاط جوانی دانشجویان و شوق و عشق به شهدا بعضاً موجب برخوردهای احساسی دانشجویان در این خصوص شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق