پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی اصفهان:
 شاهد پارادوکس در حوزه قیمت مواد اولیه و نرخ نهایی محصول هستیم   

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: امروز با بازار لجام گسیخته در حوزه انواع محصولات مواجهیم و شاهد پارادوکسی در عرصه قیمت مواد اولیه و نرخ نهایی یک محصول هستیم.

به گزارش ندای اصفهان،مهرداد مرادمند اظهار داشت: بهم ریختگی قیمتی در بازار برنج، تخم مرغ، مرغ و غیره به خاطر تعیین نرخ ها از سوی شرکت پشتیبانی امور دام است در حالیکه برای ساماندهی بازار باید تعیین قیمت دست متولیان هر محصول باشد.

وی بیان داشت: در همین زمینه شاهدیم که مثلا مواد اولیه تولید یک محصول افزایش چند برابری پیدا می کند بعد درصدد کاهش قیمت محصول نهایی هستند و همین مسئله سبب بهم ریختگی و آشفتگی در بازار می شود.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد: هرچند جهاد کشاورزی تنظیم کننده بازار است و سعی دارد با واردات و حمایت از تولید کننده بتواند انسجام و نظم در بازار ایجاد کند اما همچنان نابسامانی در برخی بازارها وجود دارد.

وی همچنین آنفلوانزای مرغی را دلیل کمبود تخم مرغ و افزایش چند برابری قیمت آن عنوان کرد و بیان داشت: اگر قیمت مرغ امروز بیش از هفت هزار تومان اما قیمت نهاده ها هم به همین صورت است یا اگر با افزایش قیمت گوشت مواجهیم به دلیل کمبود در بازار است و باید با واردات بازار گوشت را تنظیم کرد.

مرادمند با بیان اینکه اصفهان تامین کننده محصولات چهار استان است و نمی توانیم به استان های همجوار بی تفاوت شویم و همین مسئله شاید ما را با کمبود محصول مواجه کرده است، ادامه داد: در راستای کیفی سازی محصولات طرح «جی ای پی» (به معنای تولیدات خوب محصولات کشاورزی) را اجرایی کردیم تا کود شیمیایی و سموم این محصولات زیاد نباشد و در حال حاضر این طرح روی محصول سیب زمینی و پیاز پیاده شده است.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: طرح استفاده بهینه از پساب دومین اقدام در جهت کیفی سازی محصولات است که در طرح آمایش سرزمین مصوب شده است و از پساب مطابق با استانداردهای مصرفی برای آبیاری استفاده می شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق