چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۳۰

گفتگو با مادر شهید مسلم خیزاب «شهید مدافع حرم»

همیشه عاشق بسیج بود و آرزوی شهادت داشت/ کوفیان با امامشان چه کردند؟

از بچگی عاشق بسیج بود چون پدرش بسیجی و در جبهه و جنگ بود و وقتی آقا مسلم به دنیا آمد در جبهه خبر تولد فرزند را به او دادیم، خودم عکس او را گرفتم و برای پدرش فرستادم. مسلم در ماه امام حسین(ع) به دنیا آمد و الآن هم در ماه محرم ماه امام حسین به شهادت رسید...

ندای اصفهان، سرویس گفتگو: مسلم خیزاب به آرزوی دیرینه‌اش که همانا شهادت و وصال معبود بود، دست پیدا کرد و مادر و همسر وی امروز زینب‌وار رسالت پاسداری از خون این شهید بزرگوار و تحقق خواسته وی مبنی بر ولایت‌داری و استکبارستیزی را بر عهده گرفته اند. 

متن زیر گفتگوی پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان با مادر این شهید سربلند است که در حاشیه مراسم ترحیم و بزرگداشت او صورت گرفته است(+).

***

ندای اصفهان- سلام مادر؛ تبریک و تسلیت عرض می کنیم شهادت فرزندتان را. دعا کنید ان شاالله روزی ما هم بشود.

مادر شهید مسلم خیزاب: سلامت باشید. ان شاالله زنده باشید و خدمت کنید به اسلام.

ندای اصفهان- خیلی وقت شریفتان را نمی گیریم فقط چند سوال کوتاه بپرسم از سجایای اخلاقی شهید بزرگوار.

مادر شهید خیزاب- آقا مسلم گل بود. از بچگی عاشق بسیج بود چون پدرش بسیجی و در جبهه و جنگ بود و وقتی آقا مسلم به دنیا آمد در جبهه خبر تولد فرزند را به او دادیم، خودم عکس او را گرفتم و برای پدرش فرستادم. مسلم در ماه امام حسین (ع) به دنیا آمد و الآن هم گفته اند که در ماه محرم ماه امام حسین به شهادت رسید. ان شاالله که سلام ما را هم به امام حسین برساند. ما هم همه وجودمان فدای امام حسین و علی اکبر او. رضایم به رضای خدا، جان خودم هم فدای رهبر و مملکت و امام زمان.

ندای اصفهان- خدا شما را حفظ کند و سایه تان بالاسر ما باشد. ان شاالله که الآن شهید شما مهمان سفره علی اکبر (ع) هستند. دعا فرمایید که رزق و روزی ما هم بشود.

– ان شاالله به حق فاطمه زهرا (س) که خدا نگهدار همه جوان ها باشد و در این جنگ و در راه اسلام پیروز شوند. اگر همه شهید شوند پس چه کسی دین اسلام را نگه دارد، الهی زنده باشید و خدمت کنید و سرباز امام زمان (عج) باشید. پسر من هم سرباز امام زمان بود. من وقتی او را فرستادم دنبال درس و دانشگاه و سپاه، گفتم خدایا این سرباز امام زمان و خاک کف پای اوست، خودت هرطور می دانی کمکش کن. خیلی بچه خوبی بود، خیلی خوش اخلاق بود، خیلی مؤمن و متدین بود. نه اینکه به خاطر شهادتش بگویم، بلکه عکس های بچگی او هست که همیشه عاشق بسیج بود.

ندای اصفهان- شهادت مبارکش باشد.

– ان شاالله که خدا ریشه داعش را براندازد. ریشه آمریکا و اسرائیل و سعودی را نابود کند. خدا اسلام و اسلامیان را پیروز کند.

ندای اصفهان- حاج خانم ما شنیده ایم ایشان آرزوی شهادت داشتند؛ به شما هم چیزی در اینباره گفته بود؟

مادر شهید- ایشان می خواستند بروند مکه. پدرشان گفتند احرام خودت را آنجا با آب زمزم بشوی و نیت کن برای حج واجب… گفت بابا اگر می شد کفنم باشد این کار را می کردم اما این اتفاق نمی افتد. گفتم مادر چرا این حرف را می زنی؟ خندید و گفت «مادر حالا ما یک چیزی می گوییم»… خیلی شهادت را دوست داشت و هرجا که می رفت برای درس یا مأموریت می گفت مادر برایم دعا کن، و من می گفتم تو را به دست امام زمان داده ام. از بچگی اهل قرآن بود و خیلی با استعداد بود که وقتی من رفتم دبیرستانش همه از او تعریف می کردند. در همان بچگی اش هم هیچ وقت کسی از دست او نارضا نبود. پدرش رزق جبهه را به او داده بود و خورده بود.

ندای اصفهان- شهادت برازنده ایشان باشد و ان شاالله که دست ما را هم بگیرند.

– این لطفی بوده که خدا در حق ما داشته است و افتخار هم می کنم که به خاطر حضرت زینب رفته است.

ندای اصفهان- حاج خانم بعضی می گویند چرا ما باید در سوریه بجنگیم و چرا بچه های ما بروند آنجا بجنگند؟

مادر شهید- من این حرف را نمی زنم چون رفته از خواهر امام حسین (ع) دفاع کند. حضرت زینب مال ماست و باید دفاع شود و اگر اینها نروند چه کسی برود؟ کوفی ها را که همه می دانند با امامشان چه کردند، پس باید ما برویم و دفاع کنیم. خدا هم نگهدارشان باشد که ناامید برنگردند و بتوانند پیروز شوند. ان شاالله که عاقبت همه ما بخیر باشد.

شهید مسلم خیزاب

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    خدا رحمتش کنه
    شادی روحش صلوات

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز