دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸

در دیدار با شهردار اصفهان مطرح شد

انتقاد امام جمعه اصفهان از خلف وعده رئیس‌جمهور درباره زاینده‌رود/ به جای اقدام، وعده‌های بدون تدبیر مطرح می‌شود

امام جمعه اصفهان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سفر به اصفهان مبنی بر پمپاژ آب برای احیای رودخانه زاینده‌رود و عملی نشدن این وعده گفت: نه تنها سد تونل سوم کوهرنگ ساخته نشده بلکه در دوران گذشته نیز به جای اقدام، وعده‌های بدون تدبیر مطرح می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با شهردار اصفهان با انتقاد از اجرایی نشدن ساخت سد تونل سوم کوهرنگ، اظهار کرد: همان‌گونه که می‌دانیم استان اصفهان با مشکل آب روبه‌روست و لازم است تا سد تونل سوم کوهرنگ احداث شود.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در سفر به اصفهان مبنی بر پمپاژ آب برای احیای رودخانه زاینده‌رود و عملی نشدن این وعده افزود: بنده در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد نیز گفتم که اگر ساخت سد تونل سوم کوهرنگ از امروز شروع شود، حداقل 3 سال به طول می‌انجامد که نه تنها این امر عملی نشد بلکه در این دوران نیز به جای اقدام، وعده‌های بدون تدبیر مطرح می‌شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دیدار مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب به مناسب 22 آبان سال گذشته گفت: در دیداری که بنده با رهبر معظم انقلاب داشتم، گفتم که مردم اصفهان توقع دارند همان‌گونه که برای احیای دریاچه ارومیه از صندوق ذخیره ارزی برداشت شد، برای احیای رودخانه زاینده‌رود نیز این کار انجام شود که آقا با ناراحتی فرمودند که دولت درخواست نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس قانون دولت برای برداشت از صندوق ذخیره ارزی باید از رهبر انقلاب تقاضا کند که برای اصفهان تقاضا نکرده است.

طباطبایی‌نژاد اذعان داشت: برای اختصاص آب به کشاورزان مناطقی همچون جرقویه و ورزنه باید از خط انتقال آب یزد، آبی را اختصاص داد، البته آب انتقالی به یزد کم نشود بلکه درصدی به آب انتقالی اضافه و به کشاورزان اصفهان اختصاص یابد چراکه انتقال آب از طریق رودخانه، هدر رفت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری مبنی بر این که تا جایی که امکان دارد باید از جنس داخلی در ادارات دولتی استفاده کرد، تصریح کرد: درآمد شهرداری در حال حاضر قفل شده است تا زمانی که ساخت و ساز شروع نشود این روند ممکن است ادامه یابد.

امام جمعه اصفهان با بیان این که نباید در اصفهان به ویژه در بخش ساخت و ساز رکود وجود داشته باشد، اذعان داشت: همان‌طور که در دوره های گذشته پیشنهاد دادم می‌توان با هماهنگی مدیران مربوطه، کاربری زمین‌های اطراف خیابان‌هایی که تاکنون احداث شده است را تغییر داد و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا این زمین‌ها را بسازند و رونقی در این بخش ایجاد شود.

وی برخی از مقررات موجود را مقرراتی خشک و بدون انعطاف دانست و یادآور شد: باید به‌گونه‌ای در شهرداری فعالیت کرد که مردم از شهرداری ناراضی نباشند، بنده نیز مدیران نظام اسلامی را برای دستیابی به موفقیت و ایجاد رضایت مردمی حمایت می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی دفتر امام جمعه اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715