دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷

سردار محبی در گفتگو با ندای اصفهان؛

شبکه فرهنگیاران پاسدار تقویت می شود/ انقلاب اسلامی برای ماندگاری نیازمند ابزار هنر است

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به نقش هنر در تبیین ارزشهای انقلاب اسلامی، گفت: شبکه فرهنگیاران پاسدار در قالب هفت گروه سخنرانان، مداحان، هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی، هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، راویان، نویسندگان و فعالان قرآنی سازمان دهی و سطح بندی شده اند

به گزارش ندای اصفهان، سردار علیرضا محبی در گفت وگو با ندای اصفهان گفت: شبکه فرهنگیاران پاسدار از سه سال پبش تا کنون به صورت درون سازمانی صرفا برای پاسداران راه اندازی شده است و تا کنون بالغ بر 10هزار و 700 پاسدار عضو این شبکه شده اند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر سایت فرهنگیاران برای این پاسداران راه اندازی شده است و قطعا برنامه های این هنرمندان و فرهنگیاران تقویت خواهد شد.
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: علاوه بر این سازماندهی برگزاری شش دوره جشنواره فرهنگی هنری سپاه از دیگر برنامه های درون سازمانی برای شناسایی استعدادهای هنری در سپاه و بهره گیری از آن در راستای انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: امسال ششمین دوره جشنواره فرهنگی، سپاه در دو بخش هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی با هدف تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی از طریق هنر به مردم جهان است، برگزار شد، که 454 پاسدار با ارائه 874 اثر در این دوره شرکت کردند.
سردار محبی، توانمندسازی پاسداران هنرمند را از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه برشمرد و افزود: در حاشیه برگزاری این دوره از جشنواره، کارگاههای هنری با حضور متخصصان و استاتید فن ویژه هنرمندان شرکت کننده دراین دوره از جشنواره برگزار شد.
وی اضافه کرد: در این کارگاهها که به مدت دو روز در دانشگاه امیرالمومنین (ع) اصفهان برگزار شد، علاوه بر ارتقای توان هنری در عرصه های سرود، گرافیک و خوشنویسی، به صورت عملی، ایده هایی مطرح و این ایده ها ظرف مدت دو ساعت تجسیم، پرورش و به یک اثر هنری تبدیل شد.
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه هرچه در قالب هنر قرار گرفت، محصور نخواهد شد، افزود: این آثار در قالب نمایشگاهی در معرض دید پاسداران قرار گرفت و در آینده نیز این آثار در سایت های متعلق با سپاه مورد استفاده قرار می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: اعتقاد ما آن است که صدای هنر از هر صدایی رساتر و ماندگارتر است و انقلاب اسلامی برای ماندگاری و رساندن پیام نیازمند آن است که از ابزار هنر بهره جوید.
سردار محبی با بیان اینکه سپاه در حوزه توانمندسازی بسیجیان و نیروهای انقلابی نیز کارنامه ای موفق دارد، افزود: البته حیطه مسوولیتی اینجانب در حوزه فعالیت های درون سازمانی سپاه است و برنامه های فرهنگی و هنری بسیج در مسوولیت سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه است و توضیحات مکفی باید از زبان ایشان بیان شود.
وی اضافه کرد: البته یکی دیگر از اقدامات سپاه از حمایت گروهها و هنرمندانی است که در جبهه انقلاب اسلامی فعالیت می کنند در این زمینه نیز به صورت مادی، حقوقی، امکاناتی، تجهیزاتی و اسنادی از این جریان ها حمایت کرده است که نمونه آن در سخنان ابراهیم حاتمی کیا از کارگردانان انقلابی در جشنواه فجر امسال مشهود بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715