سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۶

کارشناس سوری:

چاره‌ای جز پاکسازی غوطه‌شرقی از تروریست‌ها وجود ندارد

یک کارشناس سوری در مصاحبه‌ای تأکید کرد که ارتش سوریه برای اینکه امنیت کامل را برای دمشق به‌ارمغان بیاورد چاره‌ای جز پاکسازی غوطه‌شرقی از تروریست‌ها ندارد.

به گزارش ندای اصفهان، ارتش سوریه از هفته گذشته و با کاسته شدن از بار کاری‌اش در مقابله با تروریست‌ها در بخش‌های مختلف کشور به‌خصوص حلب و دیرالزور و نیز پایان عملیات در ادلب، اقدام به لشکرکشی به غوطه شرقی و محاصره این منطقه کرد تا بعد از ۶ سال به تهدیدات این منطقه که مأوای تروریست‌های جیش الاسلام، فیلق الرحمن و جبهه النصره شده و حاضر نشدند به پیشنهاد روسیه تسلیحات خود را تحویل داده و به جای دیگری بروند خاتمه دهد.

دمشق، پایتخت سوریه سالهاست که مورد تهدید خمپاره‌اندازی‌ها و موشک‌پراکنی‌های غوطه شرقی است که در آن تروریست‌های مورد حمایت ترکیه، عربستان، قطر و امارات حضور دارند ولی عملیات‌های مهمتر ارتش نظیر حفظ پایتخت در مقابل حمله داعش، آزادی حلب از تروریست‌های جبهه النصره و نیز آزادسازی دیرالزور از دست داعش، مانع رسیدگی به این منطقه می‌شد.

باید گفت که از این منطقه کمتر از صد کیلومترمربعی طی هفته‌های اخیر بیش از هزار گلوله خمپاره و توپ به‌سمت دمشق شلیک شده است.

با آغاز بمباران منطقه از سوی ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه، برخی کشورهای غربی و عربی منطقه فریادهای حقوق بشری‌شان بیشتر شده و خواهان توقف عملیات هستند که این موضوع را تا شورای امنیت سازمان ملل نیز پیش برده‌اند.

“ملاذ مقداد” کارشناس سوری مسائل سیاسی درباره تحولات اخیر سوریه به‌خصوص در غوطه شرقی به مصاحبه پرداخت.

افراد مسلح به میانجی‌گری‌ها برای ترک غوطه‌شرقی پاسخ ندادند

وی در این مصاحبه گفت: تردیدی وجود ندارد که پیش از آغاز عملیات نظامی ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در غوطه شرقی، پیشنهادها و راه‌حل‌هایی از سوی دولت سوریه به افراد مسلح برای  ترک این منطقه بدون جنگ و درگیری داده شده است، در واقع به افراد مسلح پیشنهاداتی همانند پیشنهادات در دیگر مناطق داده شد تا غوطه شرقی را به‌سوی مناطق دیگر نظیر ادلب در شمال سوریه ترک کنند اما متأسفانه میانجی‌گری‌های محلی و منطقه‌ای هیچ‌گونه نتیجه‌ای به‌همراه  نداشت و افراد مسلح به پیشنهادات پاسخ مثبت ندادند، این در حالی است که افراد مسلح همچنان به گلوله‌باران دمشق از منطقه غوطه شرقی ادامه می‌دادند و در پی بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های میانجی‌گرانه، ارتش سوریه مجبور به حمله به این منطقه شد.

چاره‌ای جز پاکسازی غوطه‌شرقی از تروریست‌ها وجود ندارد

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره سناریوهای احتمالی درباره غوطه شرقی گفت: تنها سناریویی که می‌توان برای غوطه شرقی در نظر گرفت آن است که افراد مسلح و به‌خصوص تروریست‌های جبهه النصره و القاعده این منطقه را ترک کنند تا امنیت به این منطقه و دمشق به‌طور کامل بازگردد. از سوی دیگر شاهد هیاهوی آمریکایی‌ها و حامیان تروریست‌ها در غوطه شرقی هستیم و آنها تلاش دارند تا در شورای امنیت سازمان ملل تحرکاتی را علیه سوریه انجام دهند که با مخالفت روسیه مواجه شدند. تا پیش از آغاز عملیات نظامی ارتش، میانجی‌گری‌هایی از سوی روسیه وجود داشته است اما متأسفانه گروه‌های تروریستی به تعهدات خود پایبند نبوده و دائماً به نقض آن می‌پرداختند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز