شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱

حجت‌الاسلام ناطق نوری:

قلوب جوانان زیادی با نفس دعای ابوحمزه ثمالی حجت‌الاسلام مظاهری متحول شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حاج شیخ مهدی مظاهری (ره) جوانان زیادی را با نفس دعای ابوحمزه ثمالی منقلب، متحول و هدایت کرد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر ناطق نوری پیش از غروب امروز در مراسم چهلمین روز رحلت روحانی خدمتگزار و واعظ شهیر حجت‌الاسلام مهدی مظاهری در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان، اظهار کرد: این عالم وارسته دارای ویژگی بارز و برجسته‌ای بودند که در قبل و بعد از انقلاب منشأ اثرات خیری در جامعه شدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بنده معمولاً کم منبر می‌روم و سخنرانی می‌کنم، گفت: زمانی که فوت این روحانی خدمتگزار رخ داد به فکر افتادم تا به نوعی دین خود را به ایشان ادا کنم و تصمیم گرفتم در مراسم اربعین ایشان به بیان ویژگی‌هایشان بپردازم.

وی با اظهار اینکه طبق آموزه‌های دینی هرکسی در عمر خود خیراتی را پس از خود به‌جای گذاشته باشد در حقیقت نمرده است، خاطرنشان کرد: آدمی دارای دو نوع حیات و مرگ هست، یک مورد آن‌ حیات و مرگ مادی است که حتی حیوانات و به‌نوعی نباتات دارند و نوع دوم حیات و مرگ معنوی است.

حجت‌الاسلام ناطق نوری زندگی مرحوم حاج شیخ مهدی مظاهری را مبارک و سراسر دارای برکت بیان کرد و گفت: زندگی ایشان پرثمر بوده چراکه همچنان آثار و کارهای خیری که انجام داده‌اند اثراتش باقی است و جامعه از شعاع وجودی آن مرحوم بهره‌مند هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، زندگی کسانی را که 90 یا 100 سال عمر کنند ولی جامعه از او نفعی نبرد را بی‌فایده دانست و اظهار کرد: زنده‌بودن و نفس کشیدن ملاک حیات معنوی نیست بلکه ملاک آن شعاع معنوی و ثمره داشتن است.

وی با بیان اینکه حیات طیبه از سوی خداوند به مؤمنانی داده می‌شود که عمل صالح داشته باشند، خاطرنشان کرد: سه چیز اگر وجود داشته باشد پرونده اعمال انسان بسته نمی‌شود و آن سه چیز، باقی ماندن علم از انسان و بهره بردن دیگران از آن، اولاد و فرزندان صالح و صدقه جاری است.

حجت‌الاسلام ناطق نوری با توصیه به دست‌گیری از نیازمندان، گفت: روسیاهی در روز محشر برای کسانی است که توانمندی داشته باشند ولی دست نیازمندی را در دنیا نگرفته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خیلی از افراد از استان‌های دیگر برای حضور در مراسم‌های دعای کمیل و ابوحمزه ثمالی که توسط مرحوم حاج شیخ مظاهری برگزار می‌شد به اصفهان می‌آمدند، تأکید کرد: صدق، صفا و خلوص مرحوم حاج شیخ مهدی مظاهری موجب اثرگذاری اذکارشان در مردم می‌شد.

وی گفت: حاج شیخ مهدی مظاهری (ره) جوانان زیادی را با نفس دعای ابوحمزه ثمالی منقلب، متحول و هدایت کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715