پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

با ۱۱ رأی موافق

بودجه 3000 میلیارد تومانی سال 97 شهرداری اصفهان به تصویب رسید

بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی سال ۹۷ شهرداری اصفهان صبح امروز در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با ۱۱ رأی موافق و یک رأی مخالف به تصویب رسید.

به گزارش ندای اصفهان،بودجه 3 هزار میلیارد تومانی سال 97 شهرداری اصفهان صبح امروز در بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با 11 رأی موافق و یک رأی مخالف به تصویب رسید.

تعداد جلسات و مدت زمان بررسی لایحه بودجه 1397 شهرداری اصفهان توسط اعضای شورای شهر در بهمن ما 96 نیز در این جلسه اعلام شد.

کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری با برگزاری 4 جلسه و 75 نفر-ساعت، کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری با برگزاری یک جلسه و 20 نفر-ساعت، کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات با برگزاری 4 جلسه با 43 نفر-ساعت وقت صرف کردند.

کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با برگزاری 4 جلسه و 47 نفر-ساعت، کمیسیون معماری، شهرسازی و عمران با برگزاری 3 جلسه و 37 نفر-ساعت، کمیسیون تلفیق با برگزاری 8 جلسه و 391 نفر-ساعت و جمعاً شورای اسلامی شهر اصفهان با برگزاری 24 جلسه و 613 نفر-ساعت برای رسیدگی به لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان وقت صرف کرده است.

کارگروه ارزیابی برنامه و بودجه سال 1397 شهرداری اصفهان نیز برای رسیدگی به لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان 5 جلسه و 50 نفر-ساعت نیز سهم داشته است.

فتح‌اله معین با 33 ساعت و 25 دقیقه، مهدی مزروعی با 33 ساعت و 25 دقیقه، مهدی مقدری با 33 ساعت و 25 دقیقه، شیرین طغیانی با 31 ساعت و 45 دقیقه، فریده روشن با 30 ساعت و 30 دقیقه، علیرضا نصر اصفهانی با 30 ساعت و 15 دقیقه، امیراحمد زندآور با 29 ساعت و 55، کوروش محمدی با 29 ساعت و 45 دقیقه، عباسعلی جوادی با 28 ساعت و 35 دقیقه، اصغر برشان با 28 ساعت و 15 دقیقه، پورمحمد شریعتی‌نیا با 28 ساعت و 5 دقیقه، کوروش خسروی با 27 ساعت و 50 دقیقه و نصیر ملت با 25 ساعت و 55 دقیقه در جلسات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان وقت گذاشتند.

همچنین نصیر ملت با 24 ساعت و 50 دقیقه، اصغر برشان با 23 ساعت و 50 دقیقه، پورمحمد شریعتی‌نیا با 21 ساعت و 50 دقیقه، مهدی مقدری با 21 ساعت و 35 دقیقه، فریده روشن با 18 ساعت و 15 دقیقه، مهدی مزروعی با 17 ساعت و 40 دقیقه، امیراحمد زندآور با 17 ساعت و 35 دقیقه، شیرین طغیانی با 17 ساعت و 35 دقیقه، علیرضا نصر اصفهانی با 17 ساعت و 35 دقیقه، کوروش محمدی با 15 ساعت و 5 دقیقه، کوروش خسروی با 12 ساعت و 45 دقیقه، فتح‌اله معین با 8 ساعت و عباسعلی جوادی با 5 ساعت در جلسات سایر کمیسیون‌ها برای بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان وقت گذاشتند.

فتح‌اله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان تصریح کرد: اعتبارات عمرانی بودجه سال 97 شهرداری اصفهان پس از بررسی اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های مختلف، 65 میلیارد تومان تغییر پیدا کرد و 79 میلیارد تومان جابه‌جایی صورت گرفت؛ مبلغ بودجه شهرداری اصفهان براساس ابلاغ وزارت کشور است.

قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان نیز در خصوص بودجه سال 97 شهرداری اصفهان اظهار کرد: در اعتبارات جاری بودجه سال 96 شهرداری اصفهان 770 میلیارد تومان تخصیص داده شد که امسال با توجه به افزایش 10 درصدی حقوق‌ها به 946 میلیارد تومان رسیده است و این افزایش به دلیل بازپرداخت وام‌ها و اوراق مشارکت‌هاست.

وی افزود: بودجه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از هزار میلیارد تومان در سال 96 به هزار و 200 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است؛ همچنین بودجه معاونت اداری مالی نیز از 200 میلیارد تومان به 190 میلیارد تومان رسیده است.

شهرداری اصفهان با بیان این که بودجه معاونت خدمات شهری نیز همان 400 میلیارد تومان سال 96 خواه بود، گفت: بودجه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان از 114 میلیارد تومان سال 96 به 80 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان در دهه فجر سال جاری با اجرای 500 پروژه تبلیغی و جشن‌ها، هزینه‌ها را کمتر کرد و در مجموع 400 میلیون تومان هزینه کرد، به طوری که هزینه برگزاری برنامه‌های دهه فجر سال گذشته توسط شهرداری اصفهان بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود.

نوروزی بیان داشت: برای اجرای چارت جدید شهرداری اصفهان آماده هستیم که برای این کار کارگروه ویژه‌ای تشکیل شده و این کارگروه کار خود را آغاز کرده است؛ شهرداری اصفهان چارت جدید را اجرا می‌کند اما نیاز به همکاری شورای شهر دارد چراکه این اقدام تبعات زیادی خواهد داشت.

وی تأکید کرد: معافیت عوارض، افزایش پارکینگ، توسعه معابر و مترو و حمل و نقل عمومی اقدامات زیربنایی لازم برای توسعه گردشگری است که در همین راستا خدمات مورد نیاز گردشگران توسط شهرداری اصفهان برای سال آینده بررسی می‌شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: برای ایجاد بازار صنایع دستی فاخر اصفهان در سال آینده پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته و صنایع دستی اصفهان نیز در نمایشگاه بین‌المللی اسپانیا عرضه خواهد شد؛ همچنین پس از مذاکره با مسؤولان و معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رونق‌دهی به بخش‌های گردشگری اصفهان و برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان با سبکی جدید، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی اذعان داشت: شهرداری اصفهان برای ثبت جهانی محور تاریخی اصفهان شامل 400 اثر با معاون رئیس جمهور نیز جلسه برگزار کرده و امیدواریم با سازمان بین‌المللی یونسکو نیز جلسه برگزار کند؛ برای تحقق این امور، مدیر باسابقه و آشنا با روابط بین‌المللی در شهردای اصفهان انتخاب شده و در حال فعالیت است.

نوروزی با بیان این که برای جذب سرمایه جهت انجام پروژه‌ها و برنامه‌های شهر اصفهان کارگروهی تشکیل شده است، افزود: برای احیای رودخانه زاینده‌رود به عنوان یک مأموریت اصلی در شهرداری تلاش‌های زیادی کرده‌ایم و در همه ملاقات‌ها با همه وزرای مربوطه درخصوص آب صحبت شده است و برای نخستین بار در اصفهان به مقام معظم رهبری نامه‌ای کاملاً فنی، تخصصی و با رعایت جوانب اجتماعی مرقوم و ارسال شد.

وی عنوان داشت: در همین راستا به طور مستمر با استاندار اصفهان مذاکره کرده‌ام و مسأله آب اصفهان را به عنوان یک مشکل جدی مطرح کرده‌ام؛ تسریع در حل مسأله سد تونل سوم کوهرنگ آرامش‌بخش دل‌های همه مردم به خصوص کشاورزان شرق اصفهان است.

مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه با مطرح کردن سؤالی در خصوص بودجه سال 97 شهرداری اصفهان اظهار کرد: با توجه به ردیف‌های درآمدی مبتنی بر فعالیت‌های شهرداری اصفهان و استفاده کلان‌شهرها از فاینانس و حمل و نقل عمومی امیدواریم این اتفاق محقق شود، شما به عنوان شهردار اصفهان چه برنامه‌ای در این خصوص دارید؟ اگر دیر به فکر باشیم از این ظرفیت نمی‌توانیم استفاده کنیم.

قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان در پاسخ به این سؤال مقدری تصریح کرد: کمیته‌ ویژه‌ای در این خصوص تشکیل شده و برای آن که بتوانیم از این امکان استفاده بهتری داشته باشیم، برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و امیدوارم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

فتح‌اله معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در پاسخ به مهدی مقدری سخنگوی این شورا اعلام کرد: براساس اساسنامه سازمان قطار شهری، حدود دو ماه فراخوانی توسط این سازمان اعلام شد که هر شرکتی که امکان برنامه‌ریزی برای استفاده از فاینانس خارجی دارد، به این سازمان مراجعه کند، 8 شرکت مراجعه کردند و 6 شرکت انتخاب شدند و مکلف شدند با شریک خارجی مذاکره کرده و جمع‌بندی نهایی آن را ظرف 3 ماه به هیأت مدیره سازمان قطار شهری ارائه دهند.

وی افزود: سازمان قطار شهری نیز با مذاکره با یک شرکت ژاپنی درصدد فاینانس خارجی بوده و به مراحل قابل قبولی هم رسیده است؛ فاینانس مشروط بر تأیید بانک مرکزی و شورای اقتصاد است چراکه با شرکت‌های خارجی مرتبط است و تعهد ایجاد می‌کند؛ اگر این امر محقق شود، اصفهان به عنوان نخستین شهری است که این کار را انجام خواهد داد.

علیرضا نصر اصفهانی نایب رئیس شورای اسلامی با مطرح کردن سؤالی درخصوص حمل و نقل عمومی بیان کرد: با توجه به نظر کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان، آیا شهرداری اصفهان قصد ورود به مبحث تراموا برای توسعه حمل و نقل عمومی را خواهد داشت؟

شهرداری اصفهان در پاسخ به این سؤال تصریح کرد: معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان به اجرای پروژه تراموا در اصفهان علاقه‌مند است اما هزینه‌ای در لایجه بودجه سال 97 برای این موضوع پیش‌بینی نشده، شهرداری اصفهان هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته، به جمع‌بندی نرسیده و در اولویت‌های بعدی شهرداری اصفهان قرار دارد.

سپس مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه طی تذکری اذعان داشت: شهرداری اصفهان حتماً لایحه بودجه و جزئیات آن را از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار دهد تا مردم بتوانند در اسفند ماه سال جاری به آن دسترسی پیدا کنند و مطالبات خود را از آن داشته باشند.

امیراحمد زندآور نیز با مطرح کردن سؤالی از شهردار اصفهان ابراز داشت: هرچند پیگیری آب زاینده‌رود جزو وظایف شهرداری و شورای شهر اصفهان نیست اما شهرداری اصفهان باید نهایت اهتمام خود برای جاری شدن زاینده‌رود را داشته باشد که پیشنهاد می‌دهم شورای اسلامی شهر اصفهان نیز بیانیه‌ای درخصوص حمایت از احیای زاینده‌رود داشته باشد که شهردار در واکنش به این اظهار نظر از اختصاص بودجه‌ای برای شهرداری‌های حاشیه زاینده‌رود در سال آینده خبر داد.

قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان اضافه کرد: در صورت انعقاد قرارداد شهرداری با بانک شهر، 270 میلیارد تومان به مبلغ بودجه شهرداری اصفهان اضافه خواهد شد.

کوروش خسروی به عنوان مخالف لایجه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان اظهار کرد: در لایحه بودجه سال 97 شهرداری اصفهان تقریباً هیچ نگاهی به خلق فرصت و خلق ثروت برای سرمایه‌گذاری شهر اصفهان دیده نشده و ما در این خصوص از مدیران مناطق مختلف شهرداری اصفهان جواب‌های سربالا شنیده‌ایم، برخی از آنان فقط می‌خواهند از تراکم ساختمان‌ها درآمد کسب کنند و پول آن را خرج کنند.

وی افزود: اعتباراتی در سطح شهر اصفهان هزینه می‌شود که جزو اعتبارات جاری شهرداری اصفها محسوب می‌شود، ما باید بدانیم چقدر اعتبار سرمایه‌ای در سطح شهر ایجاد شده که در بودجه سال 98 باید این اعتبارات مشخص شود.

کوروش محمدی به عنوان موافق بودجه سال 97 اعلام کرد: برای برخی از ردیف‌های بودجه برای مرکز توانمندسازی و مدیریت بحران قید تخصیص 100 درصد گذاشته شود

شهردار اصفهان در پاسخ گفت: برای این کار باید قیمت‌گذاری و زیرساخت صورت گیرد؛ لایحه توانمندسازی اجتماعی با تأکید بر بی‌خانمانی زنان نیز در این خصوص آماده است و تقدیم شورای شهر می‌شود، این لایحه در خصوص آسیب‌های اجتماعی زنان بسیار ارزشمند است و مصوبه آن می‌تواند تحولی درخصوص زنان بی‌خانمان ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715