پنج شنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
گزارش تصویری
 گالری استاد رضا بدرالسماء منیاتوریست مشهور اصفهان   

حتی فکر کردنش هم سخت است یکی از مشهورترین منیاتوریستهای کشور که آثارش در موزه های مهم شیعه قرار دارد گالری اش طبقه پایین خانه خودش است. او که هویت این شهر است در دوره های گذشته باهمه ادعاهایی که مسولین فرهنگی شهر داشتند محلی برای نمایش دایمی آثارش به مردم هنر دوست اصفهان داشته است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، استاد رضا بدرالسماء چهره ای ملی و بین اللمللی است اما گالری او در اصفهان که همچون یک گنجینه گرانبها چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند بیانگر نبود اهمیت به هنر در دوران گذشته مسولین شهری محسوب میشود . شاید بتوان به جرات گفت گالری استاد بدرالسما نمادی از مظلومیت هنر اسلامی در میان هیاهوهای سیاسیون سیاست زده است.

در حالیکه در اصفهان هنوز موزه هنری برای بازدید گردشگران وجود ندارد، گالری ایشان که هم اکنون همانند یک موزه است،می تواند در صورت درک و حمایت مسئولین شهری در محلی بزرگتر و با امکانات بیشتر با عنوان موزه خانواده هنرمند بدرالسما که هریک از اعضای خانواده در زمینه ای از هنرهای ملی ایرانی فعالیت می کنند جهت بازدید گردشگران داخلی و خارجی ایجاد گردد.امری که می تواند در جذب گردشگر و معرفی هنر نگارگری ایران که هنر ملی میهنی ما می باشد بسیار کمک کننده باشد

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق