دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

گفتگو با یک شاهد عینی

روایتی از شهادت شهید سجاد شاه سنایی

تفنگ های شکاری ساچمه است و شاید هرکدام حدود صد ساچمه می خورد؛ از قرار ضارب برای از پا انداختن شهید سنایی چند تیرزده که ساچمه ها به ریه او اصابت کرده بود و همین باعث خونریزی شدید ریه شده بود و سرانجام هم به شهادت رسید

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، در اغتشاشات اخیر، اصفهان ملتهب شد و حتی شهید هم داشت. محمدرضا ماه پیشانی از شاهدان این واقعه است که شهادت شهید سجاد شاه سنایی را به چشم دیده است. او را هنگامی که بر مزار شهید شاه سنایی فاتحه می خواند دیدیم و خواستیم تا آنچه را در آن روز دیده برایمان روایت کند.

***

ندای اصفهان: شما خودتان هم شاهد ماجرا بودید؟

– من چند ساعت قبل از کرسنگ بیرون رفته بودم وقتی برگشتم دیدم در نجف اباد اشوبگران شلوغ  کردند و حتی به مغازه های کسبه در خایابان هم سنگ زده بودند و شیشه های آنها  را شکسته بودند  شنیدم که به شاه سنایی حمله کرده بودند  ایشان به همراه دو همرزم دیگرش مقابل اشوبگران ایستاده بود که خودش به شهادت رسید یکی دیگر از همراهانش هنوز در کماست و شرایط خوبی ندارد و نفر سوم همراه  گلوله به پایش اصابت کرده بود وزخمی شده بود

ندای اصفهان- شما اهل کرسنگ هستید؟

– بله ساکن این منطقه هستم

ندای اصفهان- کرسنگ چه تعداد جمعیت دارد ؟

– حدود8تا13 هزار نفر جمعیت دارد شهرستان کوچکی است. برای همین طعمه آشوبگران شده بود فکر می کردند راحت تسخیر می شود که بچه های بسیج و سپاه مانع چنین اتفاقی شدند.

ندای اصفهان- از چه زمانی آشوبها  شروع شده بود؟

– اشوبها  در همان روز 9 دی تقریبا از ساعت4 بعد از ظهر شروع شده بود چند روز هم سروصدا کردند حتی به کیوسک 110 هم  حمله کرده بودند که خداراشکر با ورود بسیج وسپاه تمام شد.

ندای اصفهان- شغل شما چیست؟

– کار آزاد در کرسنگ دارم.

ندای اصفهان- اطلاع دارید شهید شاه سنایی چند گلوله خورده بود؟

– ببنید این تفنگ های شکاری ساچمه است و شاید هر کدام حدود صد ساچمه می خورد از قرار ضارب برای از پا انداختن شهید سنایی چند تیرزده که ساچمه ها به ریه  او اصابت کرده بود و همین باعث خونریزی شدید ریه شده بود و سرانجام هم به شهادت رسید .

ندای اصفهان- در آن روز چه دیدید؟

– در کرسنگ یک سری از افراد فتنه گر که برنامه داشتند و قرار بود در روز حماسی 9 دی به خیابانها بریرند و تجمع راه بیندازند در این منطقه هم آشوبگری کردند که طبیعتا برای مقابله با انها نیروهای سپاه و بسیج وارد صحنه شده بودند در این میان شهید سجاد شاه سنایی و همکارانشان که در حال انجام وظیفه بودند تا شهرستان نجف آباد را آرام کنند متاسفانه توسط یکی از این افراد با تفنگ شکاری هدف چند گلوله قرار گرفت و به علت جراحات شدید در بیمارستان منتظری نجف آباد به شهادت رسید که اتفاق بسیار ناراحت  کننده‌ای بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715