پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

داعش برداشت تخیلی از دین دارد

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: کنار گذاشتن عقل و شعور عاقلانه انسانی و انقطاع از سیره اهل‌بیت و سنت معصومان (س) دونقطه منفی این تفکر داعشی است که در یک مقطع باهم تلاقی پیدا کرد و تفکری با اسم داعش سر برون آورد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قطبی عصر امروز در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار کرد: از زوایای مختلفی می‌توان به مسئله داعش پرداخت، داعش از زوایای اقتصادی، گردشگری، امنیتی، سیاسی، رسانه و … قابل واکاوی است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: وقتی رفتار وقیحانه و بی‌شرمانه داعش را نظاره می‌کنیم شاهد خشونت‌ها، سختگیری‌ها و ناجوانمردانگی‌هایی از سوی آن‌ها می‌شویم که به مسائل تفکری این جریان سلفی تکفیری بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه باورهای داعش، خلافت بدون وحی و ارتباط با ائمه هدی را رأساً برای خود قائل هستند، گفت: برداشت و تفسیرهای داعش از دین بر اساس تخیل و توهم هست که انحراف آن‌ها نیز به همین سبب است.

حجت‌الاسلام قطبی با اظهار اینکه منطق فهم و تفسیر دین آن چیزی است که انسان را به چنین باور و اعتقادی می‌رساند، یادآور شد: وقتی امام بزرگوار در منظومه تفکرات شیعه با منطق حکیمانه و فهم دینی کارها را انجام می‌دهد ثمره آن حکومت اسلامی می‌شود.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان با بیان اینکه انقلاب اسلامی روزبه‌روز بالنده‌تر، دقیق‌تر و الهی‌تر می‌شود، تأکید کرد: این موفقیت‌ها حاصل عقلانیت دینی است یعنی روشی که برگرفته‌شده از دین متکی به یک عقلانیت دینی است؛ سیره اهل‌بیت (س) و فهم درست از قرآن منجر به داشتن نگاه عالمانه می‌شود.

وی با بیان اینکه داعش دچار یک خلاف منطق فهم شده به همین سبب فهم غلطی از دین را برداشت کرد، گفت: آن‌ها ادعای امتداد حکومت نبوی را دارند ولی فهمشان از دین غلط است؛ کنار گذاشتن عقل و شعور عاقلانه انسانی و انقطاع از سیره اهل‌بیت و سنت معصومان (س) دونقطه منفی این تفکر داعشی است که در یک مقطع باهم تلاقی پیدا کرد و تفکری با اسم داعش سر برون آورد.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه امروز در منطق فهم دین روش‌های متفاوتی ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: داعش بر اساس وهم به سراغ دین می‌رود، تفکرهای تکفیری که امروزه در دنیا کم نیست بر همین اساس فهم غلط از دین به وجود آمده‌اند و حاصل آن جز تباهی برای خود و دیگران نیست.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: در مواجهه‌ها باید عقاید داعش را نقد و رد کنیم و باورهای صحیح خودمان را در جهان عرضه کنیم.

وی اظهار کرد: دوری جستن از عقلانیت و انقطاع از وحی در نظام فکری وهابیت وجود دارد که این دو مسئله باعث انحراف آن‌ها شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز