سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

وقت خواص رو به اتمام است!

تحقق بخشیدن به «جمهوریت» و «اسلامیت» دو وظیفه مهم امروز

مشکل خواص این است که فکر می کنند عمار و ابوذر و مالک بودن تاریخ مصرف دارد! غافل از اینکه وقتی عمارها و ابوذرها و مالکها دانشجو و طلبه صِرف می شوند، سر و کله ناکثین و قاسطین و مارقین از داخل و خارج انقلاب بیرون می زند

ندای اصفهان- حجت الاسلام مهران آدرویش

تحقق جمهوری اسلامی مهمترین وظیفه خواص است. وظیفه خواص این است که جمهوریت را از صرف «رای به شعار» به معنای واقعی اش، یعنی بسیج مردم در مطالبه ارزشهای انقلاب اسلامی از مسئولان مبدل سازند.

متاسفانه بین مردم و خواسته های به حق آنان از حکومت واسطه پیگیر و بُرّنده ای وجود ندارد؛ لذا بر حوزه و دانشگاه است که با اولویت بندی خواسته های به حق، آگاهی بخشی، ایجاد تشکلات عدالتخواهی و فشار مستمر و جدی بر مراکز قدرت و ثروت، عماروار کجی های حکومت را به ریل انقلاب برگردانند، و الا عدم حضور به موقع و پیشگیرانه خواص، از اعتراضات به حق مردمی موج هایی می سازد که موج سوارانش خارج از انقلاب اسلامی اند.

در این میان پیگیری مجدّانه مفاسد اقتصادی می تواند در اولویت باشد؛ پدیده هایی مثل رانت خواری آقازاده ها، حقوق های نجومی، کانتینرها، زمین خواری، فرارهای مالیاتی، ریخت و پاشها و زندگی های اشرافی بسیاری از مسئولان، نظارت ضعیف بر بیت المال، عدم اجرای قانون از کجا آورده ای و… مساله ای که اگر حل نشود جلوه بسیار زشتی را از جمهوری اسلامی به نمایش خواهد گذاشت و تمام ارزشهای انقلاب را زیر سوال خواهد برد.

در کشوری مثل کره، دانشگاه ها حلقه واسط بین خواسته های به حق مردم و حکومت اند؛ دانشجویان بدون اینکه به فرصت طلبان اجازه موج سواری بدهند حق را (ولو به ضرب زور و چماق) از مسئولان می گیرند.

معلوم است که وقتی بعد از انتخابات، مسئولان را در مرکز قدرت و ثروت رها می کنیم آن طفلکها وسوسه می شوند و گرفتار چرب و شیرین دنیا و بازی هایش می شوند! فساد نتیجه طبیعی غیبت از حضور در صحنه است، همان که امام (ره) بارها بر آن تاکید کرد.

فساد نتیجه طبیعی رای به شعار، بدون نظارت بر شعور است. بنابراین باید معنای جمهوریت را ارتقاء بخشید. باید عمارهای حوزه و دانشگاه سرشان را کمی از کتابها بیرون بیاورند و انقلاب و دولتها و دردهای جامعه را ببینند. باید انقلابی شوند و همزمان با نزدیک کردن دهانشان به تریبون ها و آگاهی بخشی، اما مُشتشان را هم به مراکز قدرت و ثروت نزدیک کنند.

کار عمارها بدون ابوذرها و مالکها ابتر است. کار آن طفلک ها از نصیحت گذشته است. می خواهید قبول کنید یا نکنید اما قسم به همه مقدسات که بهشت زیر شمشیرهاست!

خدا لعنت کند آنها را که حوزه و دانشگاه را غیرسیاسی کردند. طفل معصوم را هم اگر با چرب و شیرین دنیا رها کنید کار دست ما و خودش می دهد تا چه رسد به حضرات غیر معصوم.

لذا به خواص توصیه می کنیم قبل از گُر گرفتن آتش زیر خاکستر، عمار شوید و به عمارها توصیه می کنیم که برای خود ابوذرها و مالک هایی دست و پا کنید.

مشکل خواص این است که فکر می کنند عمار و ابوذر و مالک بودن تاریخ مصرف دارد و تاریخ مصرفشان تا پیروزی انقلاب هاست! غافل از اینکه وقتی عمارها و ابوذرها و مالکها دانشجو و طلبه صِرف می شوند سرو کله ناکثین و قاسطین و مارقین از داخل و خارج انقلاب بیرون می زند و برای مردم و انقلاب شاخ می شوند.

علی ایّ حال امروز در دنیای پیچیده سیاست، اعتراض خشک و خالی اثر چندانی که ندارد هیچ، افتخار آزادی بیان اش هم به پای مسئولان فاسد ثبت می شود.

باید دید عمار در کنار مالک موثر بود یا بدون مالک؟

به هر حال ارجاع و رفرنس وظیفه اول را در رهنمودهایی مثل «حضور در صحنه»، «من انقلابی ام»، «مطالبه گری»، «لزوم پاسخگویی مسئولان»، «این العمار»، «بند میم وصیت نامه» و… امام (ره) و مقام معظم رهبری می توان پیگیری کرد.

اما وظیفه دوم خواص که از وظیفه اول نیز مهمتر است اسلامی کردن نظام است.

اگر وظیفه اول مبارزه منفی باشد، وظیفه دوم مبارزه مثبت است. وظیفه اول همچون خالی کردن ظرف از کثافات است و وظیفه دوم مثل ریختن شیر پاک در ظرف انقلاب است. وظیفه اول مُسکن است اما وظیفه دوم درمان است.

هدف انقلاب اسلامی، انسان سازی است

مکتب اسلام مکتب انسان ساز است؛ انسانی معتقد به غیب (الذین یؤمنون بالغیب) و مومن به خدا که در برابر هر عملکرد و قانونی که ذیل حکم الله نگنجد مثنی و فرادی هم که شده قیام می کند «فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله فقد استمسک بالعروة الوثقی».

پر واضح است که چنین حکومتی در دنیای امروز ما، جایی در بین حکومت های کمونسیت و لیبرال حاکم بر دنیا ندارد و در بین ملت ها نیز لااقل باورپذیریِ کارآمدیش کمی مشکل می نماید. بنابراین قالب جمهوری اسلامی در ساختمان دنیا به سختی جا می رود. حالا اگر محتوای این قالب هم همان محتوای لیبرالیسم باشد با اندکی مقاومت اما سرانجامی جز هضم شدن در این ساختمان شیطانی نخواهد داشت و هرگز به مسجدی در این ساختمان برای هدایت ملت ها و به پایگاهی برای مبارزه با ظلم مبدل نخواهد شد.

بی تعارف وقتِ جمهوری اسلامی برای اثبات کارآمدی اش و انسان سازی و هدایت انسان به سر منزل مقصود و رقم زدن سعادت دنیا و آخرت رو به اتمام است. وقت ما رو به اتمام است و ما هنوز گرفتار فقر و فساد و تبعیضیم. هنوز نمی توانیم با ظلمهای درون نظام خودمان مبارزه کنیم و حقمان را بگیریم. هنوز جرات نمی کنیم اسم مفسدین را بیاوریم و یا از رؤسای جمهورمان سوال کنیم.

بعد از چهل سال، هنوز برنامه مدون و به روز اسلامی در حوزه های گوناگون اقتصادی و سیاسی و… نداریم و این یعنی ما حتی اگر بخواهیم هم نمی توانیم اسلامی فکر کنیم و حرف بزنیم و عمل کنیم.

این وضعیت هم به لحاظ قالب و هم به لحاظ نقصان محتوا از بیرون و درون فشار می آورد و اگر خواص به وظیفه خود عمل نکنند دیری نخواهد پایید که این مسجد و پایگاه در هم خواهد شکست و در ساختمان شیطانی دنیا هضم خواهد شد.

ما نباید فکر کنیم که عنوان انقلاب اسلامی باعث می شود که خداوند این نظام را حفظ کند. حکومت اسلامی پیامبر اکرم و حضرت امیر و امام حسن علیهم السلام هم چنین تضمینی نداشت و با خیانت خواص و بی بصیرتی ها و سستی های مردم سقوط کردند تا چه رسد به جمهوری اسلامی (لیس للانسان الا ما سعی).

ارجاع و رفرنس وظیفه دوم را نیز می توانید در رهنمودهایی مثل «جنبش نرم افزاری»، «اتحاد حوزه و دانشگاه»، «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»، «تولید علم»، «ما می توانیم» و… رهگیری کنید.

هنوز هم برای گوهر تابناک و نایاب جمهوری اسلامی وقت باقی است تا با حضور جدی خواص در صحنه و حمایت مردمی در مبارزه جدی با فقر و فساد و تبعیض به عنوان مسکن و تابش دوباره نور امید در دلهای مستضعفین انقلاب و همچنین تولید علم و جایگزینی اسلام به جای لیبرالیسم و تربیت نیروهای عالم و صالح و زاهد و شجاع و انتخاب آنان آنان به جای مسئولان غرب زده، به عنوان درمان قطعی، کارآمدی نظام اسلامی را به اثبات رساند و دل های ملتهای جهان را برای ظهور آماده ساخت. ان شاءالله.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715