دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

نماینده مردم لنجان در مجلس مطرح کرد

غبطه رئیس مجلس اندونزی به دستاوردهای هسته‌ای ایران/ اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای احیای زاینده‌رود

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیری را که انقلاب اسلامی ایران پیش روی مردم کشورمان گذاشته است جزو یکی از آرزوهای دست‌نیافتنی رئیس آن زمان مجلس اندونزی بود.

به گزارش ندای اصفهان،محسن کوهکن در لنجان با اشاره به صدور انقلاب اسلامی در عرصه جهانی اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) از همان ابتدای انقلاب به موضوع مهم و حیاتی صدور مبانی انقلاب اسلامی ایران تأکید داشتند.

وی افزود: جبهه استکبار براساس یک دیدگاهی فکر می‌کردند که معنای صدور انقلاب اعزام افرادی از ایران به کشورهای غربی است، در صورتی که حضرت امام خمینی(ره) به‌صراحت می‌فرمودند که صدور انقلاب همان صدور مبانی و اعتقادی است که مردم بر اساس آن درصدد خواهند بود سرنوشت کشورشان را خودشان به دست بگیرند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اوایل انقلاب هم عده‌ای صدور انقلاب را باور نداشتند، اما امروز شاهد آن هستیم که ایران بدون حضور در کشورهای جهان توانسته است بسیاری از مبانی انقلاب اسلامی ایران را به مردم آن کشور منتقل کند.

* هرجا به توانمندی‌های خود اعتماد کردیم غرب عقب‌نشینی کرد

وی با اشاره به آثار ناشی از صدور انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: سال‌ها پیش به همراه جمعی از نمایندگان مجلس سفری به کشور اندونزی داشتیم و خاطرم هست که در آن سفر رئیس مجلس اندونزی به‌صراحت گفت که ایران مسیری را که در خصوص انرژی هسته‌ای پیش‌گرفته است، مسیری صحیحی است و امیدواریم ما هم با تمام دشواری‌هایمان زمانی بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

کوهکن ادامه داد: مسیری را که انقلاب اسلامی ایران پیش روی مردم کشورمان گذاشته است جزو یکی از آرزوهای دست‌نیافتنی رئیس آن زمان مجلس اندونزی بود، حال می‌فهمیم که منظور امام راحل(ره) از صدور انقلاب چه بوده است.

وی تصریح کرد: مردم آزادی‌خواهی که وابستگی به کشورهای مستبد نداشته باشند به‌صراحت از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران سخن به میان می‌آورند.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که دیدگاه شما در خصوص دستاوردهای انقلاب در زمینه موشکی و اظهارات اخیر مقامات غربی در خصوص برجام موشکی چیست، متذکر شد: ما بعد از انقلاب نشان دادیم که هرکجا به توانمندی‌های خود اعتماد کردیم غرب عقب‌نشینی کرده است و در مقابل هرگاه بنابر یک سری مصلحت‌اندیشی‌ها روند دیگری اتخاذ کردیم، دشمن درصدد سوءاستفاده از منافع ملت ایران رفتار کرده است.

وی اذعان داشت: ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی غرب در خصوص توان دفاعی و سیستم موشکی داخلی یک اصل اجتناب‌ناپذیر برای مسؤولان کشورمان است.

* جایگاه احیای زاینده‌رود در بودجه ۹۷

کوهکن با اشاره به اهمیت احیای زاینده‌رود در استان اصفهان اضافه کرد: چندی پیش اعتباری نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت استانی به اصفهان اختصاص پیدا کرد که اکثریت نمایندگان با واگذاری این مبلغ برای سرعت بخشیدن به احداث سد سوم تونل کوهرنگ موافقت کردند تا از این طریق بتوانیم هرچه سریع‌تر زاینده‌رود را احیا کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: این مبلغ به‌ غیر از اعتباری است که به‌ صورت طبیعی در ردیف بودجه برای استان اصفهان دیده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
 جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز