پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸

گفتگو با دکتر حسن رزمجو عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

اساتید غرب زده موجب بیماری جامعه می شوند/ هیئت علمی دانشگاه نباید حزبی باشند

اکثریت اساتید دانشگاه وفادار به نظام هستند و عده خیلی محدودی هستند که می خواهند ایراد بگیرند. اینها غرب زده هستند و افکارشان پوسیده و بیمار است که ذهن دانشجو را آلوده می کنند

ندای اصفهان- نفیسه قاسمی

افکار بیمار می توانند یک جامعه را به سمت پوچی و نیستی سوق دهند. گاهی این آثار تفکرات بیمارگونه ای است که از طریق معلمان و اساتید تزریق می شود. برای حفظ انقلاب نباید سکوت کرد. جامعه ای که فکر بیمار داشته باشد آینده ای زیبا ترسیم نخواهند کرد.

در ادامه گفتگوهای ویژه دهه مبارک فجر(+) با دکتر حسن رزمجو گفتگو می کنیم تا در خصوص اهمیت نقش اساتید دانشگاه در استحکام پایه های انقلاب پرسش کنیم. در سوابق وی می توان تالیف، تدریس و ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را مشاهده کرد. وی همچنین عضو بسیج جامعه پزشکی است و به عنوان پزشک نمونه و چهره ماندگار استان اصفهان نیز شناخته شده است.

***

ندای اصفهان: از فعالیت هایتان در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی بگویید.

حسن رزمجو: زمان انقلاب در حال گرفتن تخصص چشم پزشکی بودم. با بقیه دوستان انجمن اسلامی راه اندازی کردیم و تجمعات تشکیل می دادیم و بر علیه رژیم شاه در کنار مردم تلاش می کردیم تا اینکه شنیدیم که حضرت امام خمینی (ره) قرار است به ایران برگردد. با دوستان به تهران رفتیم و بعد از تمام شدن سخنرانی حضرت امام (ره) در مدرسه علوی با ایشان ملاقات کردیم که در اصل بیعت کردن با ایشان بود.

ندای اصفهان: شما نقش اساتید دانشگاه را در زمان پیش از انقلاب چگونه بررسی می کنید؟

– متاسفانه در شیراز که بنده درس می خواندم اکثر اساتید غرب زده بودند. آمریکا قبله آنها بود و نقش مهمی برای آشنایی دانشجویان با انقلاب اسلامی ایفا نمی کردند. اساتیدی هم که در انقلاب نقش داشتند من با آنها برخوردی نداشتم که نام ببرم.

دانشجوها خودجوش بودند و با مراجع تقلید و روحانیون در ارتباط بودیم ازجمله آقایان آیت الله دستغیب و آیت الله حائری شیرازی بودند و از آنها بهره مند می شدیم. بیشترین تاثیر را ما از روحانیت گرفتیم.

حتی دانشجویانی هم بودند که طرفدار غرب و آمریکا بودند که از ایران رفتند. من بخاطر عشقی که به ایران و این نظام داشتم تصمیم گرفتم که بمانم و به مردم خودم خدمت کنم و بعنوان هیئت علمی دانشگاه استخدام شدم.

ندای اصفهان: آیا زمانیکه که موج انقلاب شدت گرفت شما هیچ تاثیری در اساتید ندیدید؟

– موج های انقلاب که شدت گرفت اساتید هم تمایل به این نظام اسلامی پیدا کردند. زمانیکه امواج طوفانی پیدا کرد خود به خود همه را به صحنه آورد. دیگر کسی نمی توانست بایستد و تنها نظارت کند؛ خصوصاً قتل عام مردم که توسط بختیار پیش آمد دیگر کسی سکوت نکرد حتی اساتید ضد انقلاب هم جبهه خود را تغییر دادند و وارد صحنه شدند و شروع به حمایت کردند که این اسناد مکتوب هست.

ندای اصفهان: آیا اساتید در حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی موفق عمل کرده اند؟ اساتیدی که سر کلاس نظام را زیر سوال می برند چه خواسته ای دارند؟

– اکثریت اساتید وفادار به نظام هستند و عده خیلی محدودی هستند که می خواهند ایراد بگیرند. اینها غرب زده هستند و افکارشان پوسیده و بیمار است.

سیزده سال رئیس دانشگاه بودم و از افتخاراتی که بنده طی آن سالها به دست آوردم این بود که در این مدت دویست هیئت علمی متدین، متعهد و علمی جمع آوری کردم که اکثراً بسیجی هستند. الان هم خوب رشد کرده اند و بدنه دانشگاه اسلامی است و وفادار به نظام اسلامی هستند و این امر باعث شد که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از انقلاب حمایت کنند.

ندای اصفهان: با تعداد محدودی که می خواهند با صحبت های خود به نظام ضربه بزنند چه باید کرد؟

– اساتیدی که غرب زده می شوند و مدافع این نظام و ملت نیستند باید بدون مدارا در مقابله اینها بایستند و تصفیه کنند چون که ذهن دانشجو را آلوده می کنند. دانشجو از استاد خودش الگو می گیرد و وقتی استادی محیط را آلوده می کند جایی برای مدارا نمی ماند چون این تفکرات بیمار را به دانشجو انتقال می دهد و دانشجو این تفکرات را پخش می کند و کم کم جامعه را بیمار می کنند.

ندای اصفهان: سوالی که از شما بپرسیده باشم و شما بخواهید راجع به آن صحبت کنید؟

– الان دانشگاه باید مثل جریان آب زلال و صاف باشد که بتواند منطقه را آبیاری کند. افرادی که حزبی می شوند باید راجع به آنها دقت کنند که چه کسانی را جذب هیئت علمی می کنند تا این جریان گِل آلود نشود. کسانی باشند که احساس مسئولیت کنند، متعهد و صالح باشند تا به مرور زمان آرام آرام وضعیت دانشگاههای جامعه بهتر شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    […] […]

    که حداقل یه ذره وجدان داستیم

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715