سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴

ماجراهای بنیامین؛

وَهنِ دعای جوشن‌کبیر،شناسنامه‌ی امریکایی،لغو کنسرت در کرمان

ماجراهای بنیامین از خواندنِ دعای جوشن کبیر به شکلی وَهن‌آلود آغاز شد و سپس با سفر به امریکا برای گرفتن شناسنامه امریکایی ادامه یافت و اکنون با لغو کنسرتش در کرمان و پروپاگاندای دروغین بر علیه کشور ادامه می‌یابد.

به گزارش ندای اصفهان، وقتی دعای «جوشن کبیر» را خواند و حاصل را در قالب قطعه‌ای با نام «کبیر» منتشر کرد، بسیاری از کارشناسان مذهبی مدعی شدند که او در این قطعه، دعای جوشن کبیر را به شکلی وَهن‌آلود خوانده است. اما بنیامین بهادری «کبیر» را بدون گرفتن مجوز از دفتر موسیقی منتشر کرد و پس از آن هم به امریکا رفت. او حدود یک سال در امریکا بود. در این مدت هم معاونت هنری وزارت ارشاد و دفتر موسیقی هم هیچ عکس‌العملی نسبت به انتشار قطعه‌ی «کبیر» نداشتند.
فقط فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در مصاحبه‌ای خبر داد که قطعه‌ی «کبیر» هیچ‌گونه مجوزی از دفتر موسیقی برای انتشار نگرفته است.

سفر به امریکا برای گرفتنِ شناسنامه امریکایی

بهادری پس از انتشار قطعه «کبیر»، به امریکا رفت. بسیاری دلیل این سفر را تور کنسرت های او قلمداد کردند. اما واقعیت چیز دیگری بود. او در امریکا ماند و سکوت خبری را ترجیح داد.
ناگهان از تولد فرزندش در امریکا خبر رسید. اینجا بود که همگان فهمیدند بنیامین بهادری برای تولد فرزندش به امریکا رفته و در آنجا مانده است. در واقع او به همراه همسرش در امریکا ماند تا فرزندش در آنجا به دنیا بیاید و شناسنامه‌ی امریکایی برایش بگیرید. او برای فرزندش نامِ بن‌سان را انتخاب کرد.

شاید در نگاه نخست، رفتن به امریکا و به دنیا آوردنِ فرزندش در آنجا مسئله‌ای شخصی به نظر برسد که چندان به ما هم ربط نداشته باشد. اما این پایان ماجرا نیست…

وقتی هنگامه‌ی آمدنِ بنیامین به ایران فرارسید، او ناگهان دلش برای مردم ایران تنگ شد تا تور کنسرت‌هایش در شهرستان‌های ایران را تبلیغ کند. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از این سخن گفتند که چرا خواننده‌ای که ادعای ایران دوستی و عشق به مردم ایران را دارد، برای به دنیا آمدنِ فرزندش به امریکا می‌رود.
جالب اینکه هر چه به زمان آمدنِ بنیامین به ایران و برگزاری کنسرت‌هایش نزدیک‌تر شدیم، دلتنگی‌های یه هویی این خواننده برای مردم ایران بیشتر و بیشتر شد.

اکنون هم این خواننده به ایران بازگشته و مشغول برگزاری تور کنسرت هایش در شهرستان‌هاست و جالب اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نه تنها او را به خاطر انتشار غیرقانونیِ «کبیر» بازخواست نکرد که حتی مجوز اجراهایش در شهرستان‌ها را هم به راحتی صادر کرد.
همه‌ی این‌ها در حالی رخ می‌دهد که خوانندگان دیگر اگر اقدام به انتشار آثاری بدون مجوز از دفتر موسیقی در فضای مجازی بکنند، حتما مورد بازخواست قرار می‌گیرند و حتی ممنوع‌الکار هم می‌شوند. اما بنیامین بهادری دعای جوشن کبیر را به شکلی وَهن‌آلود خواند و آن را بدون مجوز منتشر کرد و در نهایت هم هیچ مشکلی از نظر فعالیت در ایران برایش به وجود نیامد.

لغو کنسرت بنیامین در کرمان / مشکل از خودِ گروه بود یا مجوز ندادنِ ارشاد

کنسرت بنیامین بهادری که قرار بود پنجشنبه پنج بهمن 1396 در کرمان برگزار شود، لغو شد. بهادری علت لغو کنسرتش را عدم صدور مجوز برای حضور بانوان بر روی صحنه اعلام کرد. اما مدیرکل ارشاد استان کرمان اعلام کرد که لغو این کنسرت به دلیل حضور بانوان در گروه نبوده و علت را چیز دیگری بیان کرد.

محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان دراین باره گفته است: «مجوز اجرای این کنسرت در کرمان از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد. گروه بنیامین قبلا برای اجرا اقدام به اخذ مجوز به تعداد پنج نفر از این اداره کل کرده بود. یک شب مانده به اجرا گروه اعلام می‌کند که قرار است سه نفر دیگر به عنوان نوازنده به گروه اضافه شوند. امکان اخذ استعلام در این زمان اندک برای سه نوازنده دیگر در این کنسرت فارغ از اینکه زن یا مرد باشند وجود نداشت.»
علیزاده در صحبت‌هایش تاکید می‌کند: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان مجوز برگزاری کنسرت‌های زیادی را صادر کرده و تا کنون مشکلی با حضور نوازندگان زن بر روی صحنه نداشته است. اگر حضور این افراد نیز در کنسرت بهادری به عنوان نوازنده در همان زمان اولیه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اعلام میشد همزمان مجوز حضور دریافت می‌کردند.

تجربه‌ی برگزاری و یا لغو کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌های کشور نشان می‌دهد که استان کرمان معمولا با حضور نوازندگان زن مشکلی ندارد و مجوزهای لازم برای این منظور صادر می‌شود. پس می‌توان صحبت‌های مدیر کل ارشاد کرمان را باور کرد. اما…

پروپاگاندای بنیامین

با اینکه بخشی از پروسه‌ی مجوز نگرفتنِ گروه بنیامین بهادری به مشکلاتِ خودِ گروه و عدم ارائه‌ی کاملِ نام اعضای گروه بازمی‌گردد؛ اما بنیامین بهادری با پروپاگاندای رسانه‌ای سعی کرد علت لغو کنسرتش را ممنوعیت از حضور بانوان نوازنده بر روی صحنه نشان دهد. فضای مسمومی که بهادری در این باره ایجاد کرد، موجب موج‌سواری رسانه‌های معاند شد و آنها تبلیغات بسیاری علیه ایران به راه انداختند.
محوریت تمام این تبلیغاتِ منفی بر علیه کشورمان هم عدم صدور مجوز برای حضور بانوان بر صحنه بود؛ درحالی که علت لغو کنسرت بنیامین بهادری در کرمان به کم‌کاری خود گروه برمی‌گشت.

به هر روی ماجراهای بنیامین بهادری بسیارند؛ خواندنِ دعای جوشن کبیر به شکلی وهن‌آلود، سفر به امریکا و شناسنامه امریکایی گرفتن برای فرزندش، لغو کنسرتش در کرمان و در نهایت هم پروپاگاندای رسانه‌ای بر علیه کشور…
باید دید ماجراهای بنیامین تا کجا ادامه می‌یابد و به کجا ختم می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715