یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
13940727000973_PhotoL
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد
 توقف مترو اصفهان در چهارراه تختی تا اطلاع ثانوی / اشیای کشف شده مربوط به دوره سلجوقی است + تصاویر   

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: به دلیل کشف کوزه‌های سفالی تاریخی در عمق زمین، تا اطلاع ثانوی اجرای پروژه مترو در محدوده چهارراه تختی متوقف شده است.

به گزارش ندای اصفهان، ظهردیروز (دوشنبه) در حفاری‌های پروژه قطار شهری اصفهان در محدوده خیابان چهارباغ و چهارراه تختی، تعدادی اشیای سفالی تاریخی در عمق زمین کشف شد که باعث تعطیلی عملیات حفاری در این منطقه شد.

فریدون اللهیاری با اشاره به مطلب گفت: در مکان حفر چاهک‌های هواکش مترو در عمق شش متری زمین چندین شی تاریخی از جمله اشیای سفالی کشف شد که در حال حاضر عملیات‌ در ایستگاه مترو چهارراه تختی متوقف شده است.

13940727000972_PhotoL

وی افزود: همکاران ما طرح عملیات مترو را متوقف کردند تا ضوابط ادامه فعالیت‌ها برای آن‌ها تعریف شود چراکه اشیای مذکور در حال بررسی بیشتر توسط کارشناسان میراث فرهنگی است اما به نظر می‌رسد اشیای کشف شده حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ سال قدمت دارند و متعلق به دوره سلجوقی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان خاطر نشان کرد: هنوز راجع به قدمت این سفال‌ها که مربوط به کدام دوره است اظهار نظر نمی‌کنیم بنابراین پس از آزمایش توسط متخصصان و مورخان دوره این اشیاء تاریخی مشخص خواهد شد و در اسرع وقت ضوابط ادامه روند فعالیت برای ایستگاه مترو را تعریف می‌کنیم.

13940727000973_PhotoL

پیش از این نیز هنگام اجرای طرح ایستگاه‌های قطار شهری در محدوده چهارباغ و دروازه دولت اصفهان سازه‌های معماری مربوط به دوره صفوی کشف شده بود.

انتهای پیام/

منبع: فارس

 

برچسب‌ها: ,

FacebookTwitterGoogle+TelegramWhatsAppLineYahoo MessengerLinkedInPinterestTumblr

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


میدان نیوز
میدان نیوز
حوزه و روحانیت
حوزه و روحانیت
جوان انقلابی
جوان انقلابی
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق