دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵

گفتگو با میلاد داوری دولت آبادی کارگردان فیلم کوتاه «۵۷»

روایت دگرگونی مامور ساواک توسط جوانی انقلابی/ مستندسازان اصفهانی از بودجه و حمایت برخوردار نیستند

فیلم کوتاه «۵۷» حامل این پیام برای مخاطب است که فردی که گذشته بسیار بدی داشته و اشتباهات بزرگی از او سرزده نیز می‌تواند خطاهای خود را جبران کند، بخصوص اینکه این اصلاح رفتار در فضای مبارزاتی دوران انقلاب اسلامی و توسط یک مامور ساواکی انجام شده است

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، میلاد داوری دولت آبادی کارگردان و فیلمساز با اشاره به جدیدترین فیلم کوتاه خود با عنوان «۵۷» گفت: پدر من در دوران پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های مبارزاتی داشت و به همین دلیل هم این ایده در ذهنم شکل گرفت که می‌توانم کاری را با موضوع انقلاب اسلامی تولید کنم.
وی افزود: فیلم کوتاه «۵۷» روایتگر داستان جوان مبارز انقلابی است که به دلیل پخش اعلامیه‌ها و صحبت‌های امام خمینی (ره) توسط ساواک دستگیر می‌شود، اما در نهایت در صحبت هایی که با یکی از ماموران ساواک انجام می‌دهد موجب تحول در افکار و اندیشه‌های او می‌شود و سرانجام مامور او را آزاد می‌کند.
این کارگردان ادامه داد: تولید این فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای از اواخر فصل زمستان سال ۱۳۹۴ آغاز شد و عید نوروز امسال نیز آماده نمایش شده است.
دولت آبادی خاطرنشان کرد: فیلم کوتاه «۵۷» حامل این پیام برای مردم و مخاطبان است که فردی که گذشته بسیار بدی داشته و اشتباهات بزرگی از او سرزده نیز می‌تواند خطاهای خود را جبران کند، بخصوص اینکه این اصلاح رفتار در فضای مبارزاتی دوران انقلاب اسلامی و توسط یک مامور ساواکی انجام شده است.


وی اضافه کرد: اتمام بودجه بزرگترین مشکل ما در مسیر ساخت این فیلم بود، به صورتی که با اتمام ۵۰ درصد از کار و به دلیل کمبود هزینه‌های تولید، ساخت این فیلم متوقف شد. این در حالی بود که هیچ ارگان و سازمانی برای تامین بودجه این فیلم همکاری نکرد.

این فیلمساز اصفهانی یادآور شد: به دلیل کمبود بودجه مورد نیاز برای ادامه تولید فیلم کوتاه ۵۷، تهیه کننده شخصی پیدا کردیم و او مابقی بودجه مورد نیاز برای ساخت فیلم را تامین کرد.
دولت آبادی پیرامون لزوم حمایت از فیلمسازان انقلابی اظهار داشت: فیلمسازان تهرانی که در حوزه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند بیشتر مورد حمایت ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی قرار می‌گیرند، اما در این میان شهرستانی‌ها ازجمله مستندسازان اصفهانی، کمتر از این قبیل پشتیبانی‌ها برخوردار می‌شوند.
وی درمورد کارهایی که آماده تولید دارد نیز عنوان کرد: در حال حاضر تعدادی فیلمنامه مناسب برای ساخت مستند در اختیار دارم، اما متاسفانه بودجه و حمایتی برای ساخت آن وجود ندارد.
این کارگردان با اشاره به ارسال اثرش برای هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار تصریح کرد: به عنوان یک فیلمساز امیدوارم این جشنواره همانند دوره‌های گذشته، به بهترین شکل ممکن برگزار شود و روند پیشرفت آن، همانند سال‌های اخیر با قدرت ادامه داشته باشد.

شناسنامه فیلم:
نقش آفرینان:
ابراهیم حاجی حیدری
شهاب حاجی زاده
داود رفیعی
امید موسوی
وحید سواری زاده
حسن کیان ارثی

تهیه کننده: مجیدرضا رفیعی
کارگردان: میلاد داوری دولت آبادی
نویسنده: شهاب حاجی زاده
تصویر و نور: میلاد داوری دولت آبادی
تدوین و صداگذاری: علی رحمانی
صدابرداری: رامین قدیریان

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715