پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی

برخی عوامل با ورود به بازار فروش اینترنتی اقدام به فروش بلیت هوایی جعلی می‌کنند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: مسافران در ایام نوروز تا حد امکان از دفاتر و سایت‌های شرکت هواپیمایی و یا از دفاتر آژانس‌هایی که دارای «بند الف» و طرف قرارداد با شرکت‌های هواپیمایی هستند اقدام به تهیه بلیت کنند؛ زیراکه برخی عوامل واسطه با ورود به بازار فروش اینترنتی اقدام به فروش بلیت جعلی می‌کنند.

به گزارش ندای اصفهان،مقصود اسعدی سامانی در ارتباط با تمهیدات لازم برای سفرهای هوایی در ایام نوروز 97 گفت: طبق روال سال‌های گذشته شرکت‌های هواپیمایی برای پاسخگویی به تقاضای هموطنان عزیز برای سفرهای نوروزی برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای دارند، تمامی امکانات و ظرفیت‌ها را باید در نظر بگیرند و نیز بازدید لازم از هواپیماها پیش از شروع تعطیلات نوروزی باید انجام شود و شرکت‌ها بتوانند تمامی ظرفیت‌ها را در اختیار داشته باشند تا با برقراری پروازهای برنامه‌ای سرویس‌های لازم را به مسافرین بدهند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: جلسات ستاد نوروزی در انجمن و نیز سازمان هواپیمایی کشوری برای برنامه‌ریزی و نیز هماهنگی‌های لازم جهت ارائه سرویس شایسته به مسافرین، تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به نرخ بلیت‌ پروازهای داخلی و خارجی در این ایام ادامه داد: قیمت بلیت هوایی آزاد است و قیمت مصوب وجود ندارد ، شرکت‌های هواپیمایی با توجه به قیمت تمام شده و خدمات و کیفیت آن قیمت مشخصی با کلاس‌های نرخی متفاوتی برای مسیرهای مختلف تعیین می‌کنند و در سایت خود قرار می‌دهند.

اسعدی‌سامانی گفت: بخشی به نام راستی‌آزمایی در سایت انجمن هواپیمایی قرار داده شده است و افرادی که بلیت خریداری می‌کنند، می‌توانند نسبت به راستی‌آزمایی بلیت خود اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: مسافران در ایام نوروز تا حد امکان از دفاتر و سایت‌های شرکت هواپیمایی و یا از دفاتر آژانس‌هایی که دارای «بند الف» و طرف قرارداد با شرکت‌های هواپیمایی هستند اقدام به تهیه بلیت کنند؛ زیراکه برخی عوامل واسطه با ورود به بازار فروش اینترنتی اقدام به فروش بلیت جعلی می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ارتباط با بازار سیاه فروش بلیت در ایام نوروز گفت: تلاش ما این است تا بلیت به دست مصرف کننده برسد، ممکن است در شبکه توزیع افرادی ورود و بالاتر از نرخ شرکت بلیت را عرضه کنند که این مساله باید از طریق سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری شده و برای برخورد با تخلف صورت گرفته اقدام شود.

اسعدی سامانی ادامه داد: متاسفانه با روش‌های جدیدی که برخی سایت‌های اینترنتی در اختیار دارند و یا از طریق ربات با مراجعه به سایت‌هایی که واجد صلاحیت فروش هستند مسیرهای پروازی را انتخاب و بر روی سایت خود قرار می‌دهند و با قیمت بالاتر می‌فروشند. در این رابطه تاکید شده است که سایت‌های اینترنتی برای فروش بلیت باید از شرکت هواپیمایی کشوری مجوز دریافت کنند و هماهنگی‌های لازم نیز با پلیس فتا صورت گرفته است تا با افرادی که به صورت غیر قانونی در این عرصه فعالیت می‌کنند برخورد شده و با هماهنگی مراجع قضایی سایت مربوطه مسدود شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ارتباط با مسیرهای پر تردد در این ایام بیان داشت: برای مسیرهای پر تردد نظیر مشهد و کیش پروازهای فوق‌العاده در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع:جام‌جم آنلاین

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715