پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
جانشین فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین(ع):
 شهید خیزاب،از استثنائات نسل بعد ازجنگ در سپاه بود/ حساسیت شهید نسبت به بیت المال مثال زدنی بود   

همرزم و فرمانده شهید مسلم خیزاب به تشریح و توضیح ابعاد شخصیتی شهید در زندگی سازمانی و شخصیش پرداخت و گفت: حساسیت او نسبت به امور بیت المال و توجه به پرهیز از درآمیخته شدن مصرف شخصی و سازمانی از اموال و تلاش برای مصرف صحیح بیت المال مثال زدنی بود.

به گزارش ندای اصفهان، سرهنگ پاسدار اسماعیل براتی در گفت وگو با صاحب نیوز، در تشریح ابعاد شخصیتی شهید سرهنگ مسلم خیزاب، شهید پاسدار و مدافع حرم  که در انجام ماموریت مستشاری در سوریه به دست گروهکهای تکفیری در روز اول محرم به مقام رفیع شهادت نائل آمد، اظهار کرد: نخستین ویژگی منحصر به فردی که می توان درباره این شهید به زبان آورد تبریک گفتن مقام شهادتش است که سال‌های انتظار آن را از عمق جان می کشید.

*شیفتگی شهید به ساحت مقدس اهل بیت(ع) شهادت را به او هدیه کرد

وی بیان کرد: شهید مسلم خیزاب از جمله نیروهای جوان و زبده ای بود که در دوران پس از جنگ تحمیلی وارد سپاه پاسداران شد، درحقیقت این جوان ولایتی در عرصه رزم و توان و مهارت جز استثنائات بود.

جانشین فرمانده لشکر۱۴امام حسین(ع) تاکید کرد: در توصیف ابعاد شخصیتی این شهید همین بس که حساسیت او نسبت به امور بیت المال و توجه به پرهیز از درآمیخته شدن مصرف شخصی و سازمانی از اموال و تلاش برای مصرف صحیح بیت المال مثال زدنی بود، به نحوی که حتی این شهید بزرگوار در وصیت نامه خود بیان می کند که راضی نیستم فرد در زمان اداری و وقت بیت المال در مراسم خاکسپاری من شرکت کند.

وی با اذعان به اخلاق اسلامی این شهید و شوق بندگی شهید سرهنگ مسلم خیزاب در خانه اهل بیت(ع)، گفت: این شهید علاقه وافری به ایام محرم و مجالس عزای حسینی داشت و حتی در زمان های ماموریت که بنابرشرایط نمی توانست ترک مکان ماموریت کند، همه گردان خود را(گردان یازهراء لشکر امام حسین) بر امر برپایی مراسم عزای حسینی تشویق و ترغیب می کرد.

*پیش گامی شهید مسلم در برپایی خیمه حسینی مثال زدنی بود

سرهنگ براتی خاطرنشان کرد: پیش گامی و پیش قدمی شهید مسلم خیزاب در برپایی خیمه حسینی نشات گرفته از عمق عرض ارادت وی به ساحت مقدس ائمه معصومین(ع) بود و همین امر موجب گشت که روز شهادتش برابر نخستین روز محرم و بازگشت پیکرمطهرش به وطن و مراسم خاکسپاری آن برابر ایام محرم شود، چه خوش سعادتی است.

وی تصریح کرد: شهید مسلم خیزاب از جمله نیروهایی بود که در زمان انجام ماموریت و عملیات در کار و انجام وظیفه اش بسیار جدی بود ولی همین فرد در محیط های رفاقتی و دوستانه به اذعان اطرافیانش چنان خوشرو و خوش اخلاق بود که هر نیرویی را مجذوب دل باصفای خود می کرد.

*سفارش شهید به همسرش،تربیت فرزندش بر طریق ولایت فقیه است

جانشین فرمانده لشکر۱۴امام حسین(ع) افزود: شهید مسلم خیزاب علاقه وافری به ساحت مقدس بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) داشت و پس از سال‌ها تلاش و مداومت در ماه های اخیر از سوی فرماندهی لشکر ۱۴ امام حسین(ع) به عنوان فرمانده گردان یازهرا(س) انتخاب شد و درنهایت در همین جایگاه به مقام رفیع شهادت رسید.

وی با بیان اینکه در وصیت نامه این شهید همچون دیگر شهیدان ایران اسلامی، تاکید و توصیه جدی به خانواده، دوستان و همرزمان خود برای پشتیبانی از ولایت فقیه شده است، گفت: شهید همواره در زمان حیات و حال در وصیت نامه خود بر انجام وظیفه به نحو احسنت و در راستای آرمان های نظام و انقلاب و خوش کردن دل ولایت فقیه تاکید داشت.

براتی ادامه داد: شهید مسلم خیزاب در وصیت نامه خود از همسر خویش خواسته است که فرزندش را بر طریق ولایت فقیه و اسلام تربیت کند و ذره ای در ولایتی شدن فرزندش کوتاهی نکند، در چندین جای وصیت نامه خود لفظ امام خامنه ای (مد ظله العالی) را برده است که حاکی از عمق ارادت وی به معظم له است.

*انس و رفاقت شهید مسلم خیزاب با شهید تورجی زاده مثال زدنی بود

وی با اشاره به مانوس بودن شهید مسلم خیزاب با شهدای به خاک آرمیده در گلستان شهدای اصفهان، به ویژه شهید تورجی زاده و رفت و آمدهای مکرر بر مزار این شهید خاطرنشان کرد: علاقه وافر شهید به حضرت ابالفضل العباس و متوسل و متمسک شدن به این اولیا خدا، به اذعان همرزمانش بی بدیل بود و براین اساس نام فرزند خود را ابالفضل نهاد.

گفتنی است پیکر مطهر شهید مسلم خیزاب صبح روز سه‌شنبه از محل ناحیه بسیج امام صادق (ع) به سمت گلستان شهدای اصفهان تشییع می‌شود، همچنین مراسم ترحیم این شهید چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۹۴ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۰۰ صبح در ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. دوست گفت:

    روحشان شاد
    الفاتحه مع الصلوات
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز