جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

پرویز سروری:

تعداد مدیران دو تابعیتی از ۱۰۰نفر هم بیشتر است/ برخی با هماهنگی‌‌ تابعیت خود را مخفی می‌کنند

دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: عده‌ای از مدیران تابعیت خود را مخفی می‌کنند و حتی شنیدم تعداد آنها بیش از ۱۰۰ نفر است.

به گزارش ندای اصفهان، پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه 100 مسئول کشور “دوتابعیتی” و دارای “گرین کارت” هستند، اظهار کرد: در کشورمان ده‌ها هزار نفر برای تحقق انقلاب اسلامی، حفظ پرچم، سرزمین‌مان و کیان جمهوری اسلامی جان خود را فدا کردند و جای تاسف دارد افرادی در این کشور مدیر باشند و تابعیت کشور بیگانه را داشته باشند.
 

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از گذشت حدود 40 سال از پیروزی انقلاب  اسلامی به جای اینکه به سمتی حرکت کنیم که مدیران کشورهای دیگر به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی افتخار کنند ظاهرا مدیران ما دل در گروی دیگر کشورها دارند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه حضور مدیران دو تابعیتی زمینه نفوذ دشمنان و ناکارآمدی نظام را به شدت افزایش می‌دهد، گفت: افرادی که به مناصب و مسئولیت‌های جمهوری اسلامی دست پیدا کرده‌اند به جای اینکه امانتدار و پاسدار خون شهدا باشند، هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند تا تابعیت کشور بیگانه را داشته باشند و این را برای خودشان سند افتخار می‌دانند.

سروری اضافه کرد: چگونه مسئولی که امروز تابعیت کشور بیگانه را افتخار خود می‌داند می‌تواند در مسیر انقلابی شهدا حرکت کند، نتیجه حضور مدیران دو تابعیتی در برخی مناصب همین ناکارآمدی‌هایی است که در اداره کشور می‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه باید مجلس و قوه قضائیه فکری اساسی برای این مقوله مهم کنند و درباره منع قانونی برای به کارگیری مدیران دو تابعیتی، ادامه داد: قانون استفاده از مدیران دو تابعیتی را ممنوع کرده است البته عموم مدیران دو تابعیتی با بهانه‌هایی راه گریزی پیدا می‌کنند اما آنچه  روشن است حضور مدیران دو تابعیتی با قانون مغایرت دارد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی  تاکید کرد: پیگیری‌های مجلس برای این موضوع نشان می‌دهد که مغایرتی وجود دارد و اگر استفاده از دو تابعیتی‌ها مغایرتی با قانون نداشته باشد، مجلس پیگیری نمی‌کند.

سروری با بیان اینکه عده‌ای از مدیران تابعیت خود را مخفی می‌کنند، گفت: حتی بنده شنیدم که تعداد مدیران دو تابعیتی‌ بیش از 100 نفر است.
وی در پاسخ به اینکه چگونه یک مدیر دو تابعیتی می‌تواند تابعیت کشور دیگر را مخفی کند، بیان کرد: زمانی این اتفاق می‌افتد که هماهنگی‌هایی میان دستگاه‌های ناظر وجود داشته باشد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار کرد: وزارت خارجه بر این موضوع کاملا اشراف دارد و از راه‌های متفاوتی هم می‌توان به دو تابعیتی مدیران پی برد اما ظاهرا  همکاری‌هایی در سطوح مدیریتی کشور وجود دارد که تابعیت مدیران پنهان می‌ماند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715