یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
مسؤول بسیج سازندگی استان اصفهان:
 خرید کالای ایرانی، پشتوانه لازم برای افزایش کیفیت آن را فراهم می‌کند/ فعالیت مافیایی در صنعت خودروی کشور   

مسؤول بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: زمانی که مصرف‌کننده ایرانی به سمت مصرف کالای ایرانی رغبت پیدا کند تولیدکننده داخلی نیز به افزایش کیفیت ترغیب می‌شود چرا که پشتوانه مالی لازم را کسب می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان،احسان‌اله رضا‌پور در پاسخ به سؤال آیا کالای ایرانی کیفیت لازم برای خریداری را دارد، اظهار کرد: کالای ایرانی یقیناً کیفیت دارد اما جای کار دارد، وقتی یک کالای ایرانی تولید می‌شود اما پشتوانه اقتصادی لازم را نداشته باشد، نمی‌تواند کیفیت کافی را هم داشته باشد.

وی با بیان این‌که تا زمانی که در فرهنگ ما، جنس خارجی اولویت خریدن دارد، مشکلی حل نخواهد شد، بیان کرد: کیفیت چندین سال پیش اجناس چینی را با کیفیت امروز آن‌ها مقایسه کنیم متوجه می‌شویم این اجناس با پشتوانه مالی که از کشور ما حاصل کرده‌اند، کیفیت بهتری پیدا کرده‌اند.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) عنوان کرد: حمایت آن چنانی از کالای ایرانی نداریم و به دنبال افزایش کیفیت و ظاهر زیبا در کالای ایرانی نیز هستیم، زمانی که مصرف‌کننده ایرانی به سمت مصرف کالای ایرانی رغبت پیدا کند تولیدکننده داخلی نیز به افزایش کیفیت ترغیب می‌شود چرا که پشتوانه مالی لازم را کسب می‌کند.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در ترغیب مصرف‌کننده داخلی به مصرف کالای ایرانی، تصریح کرد: قرآن کریم زمانی تبلیغ را اثرگذار می‌داند که گفتار و رفتار یکی باشد، تا زمانی که در عمل و گفتار ما تفاوت باشد مردم نیز به استفاده از کالای ایرانی ترغیب نمی‌شوند، ما فقط حرف می‌زنیم در حالی که مسؤولان باید به آن چه می‌گویند عمل کنند، خودروی مسؤولان و ملزوماتی که در دفتر کار و محل زندگی خود استفاده می‌کنند باید تولید داخل باشد.

رضاپور ادامه داد: به عنوان یک مسؤول، در پذیرایی‌ها از خرید میوه‌هایی که مشابه داخلی ندارد پرهیز می‌کنم؛ رفتار مسؤولان می‌تواند مردم را نیز به مصرف کالای ایرانی مجاب کند، گاهی ممکن است برخی کالاهای ایرانی از مشابه خارجی گران‌تر باشد اما با حمایت از آن، قیمت آن نیز کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به کیفیت پایین خودروهای ساخت داخل، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند چطور ممکن است کشوری که موشک نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر می‌سازد، توان ساخت خودروی با کیفیت ندارد؟

مسؤول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) در پایان گفت: به نظر می‌رسد یک مافیایی در پشت این قضیه هست و به گونه‌ای رفتار می‌کنند که صنعت خودرو ضعیف بماند تا واردات خودروهای لوکس برقرار بماند که این ناشی از یک سوء مدیریت است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق