جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

۲تُن انواع مواد مخدر در استان اصفهان کشف شد؛

از لزوم تلاش همگانی برای مبارزه با مواد مخدر در عرصه حقیقی و فضای مجازی تا نقش بی‌بدیل خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندان

برای مبارزه با مواد مخدر در عرصه حقیقی و فضای مجازی باید تلاش همگانی با مشارکت مردم و دستگاه های ذی ربط صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با تعامل با اصحاب رسانه ارتقای احساس امنیت را در جامعه را شاهد باشیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی در جامعه را مواد مخدر عنوان کرد و گفت: این آسیب اجتماعی دغدغه همگانی را به دنبال داشته و نگرانی‌هایی را در حوزه فضای اجتماعی جامعه ایجاد کرده است.

کشف دو تن انواع مواد مخدر در سلسله عملیات‌های اخیر پلیس استان اصفهان

وی با اشاره به لزوم برخورد جدی با این بلیه شوم، خاطرنشان کرد: با اقدامات بسیار دقیق، فنی، علمی، پلیسی و بررسی‌های میدانی انجام‌شده اشراف بسیار خوبی در این حوزه به‌دست‌آمده است به‌گونه‌ای که در سلسله عملیات‌هایی که اخیراً انجام‌شده حدود دو تن انواع مواد مخدر کشف، هفت باند متلاشی و ۲۱۱ معتاد دستگیرشده‌اند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه در این عملیات‌ها ۵۰۰ خرده‌فروش و معتاد متجاهر در سطح استان شناسایی و پس از دستگیری در اختیار مقام‌های قضایی داده شدند، گفت: تهیه‌کننده، تولیدکننده، عرضه‌کننده و مصرف‌کننده چرخه جرم در عرصه مواد مخدر را تشکیل می‌دهد که باید به‌صورت همزمان موردتهاجم و حمله قرار بگیرند.

متلاش شدن ۱۲۰ باند عمده مواد مخدر از ابتدای سال در استان اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۲۵ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون توسط نیروی انتظامی استان خبر داد و افزود: تا این لحظه ۱۲۰ باند عمده مواد مخدر شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است که نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد رشد را در برخورد با باندهای مواد مخدر نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: بیش از دو هزار و ۲۰۰ طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در سال جاری تاکنون توسط انتظامی استان طراحی و عملیاتی شده که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشته است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه در راستای جلوگیری از تحرک قاچاقچیان توقیف خودروهای آن‌ها در دستور کار قرارگرفته است، گفت: ۷۰۰ خودرو حامل مواد مخدر وابسته به باندهای مافیا در مدت ابتدای سال تاکنون توقیف‌شده که ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان می‌دهد.

تشکیل ۱۶ هزار پرونده در موضوع مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به تلاش‌های مجاهدانه و شبانه‌روزی نیروی انتظامی استان، اظهار کرد: ۱۶ هزار پرونده در موضوع مواد مخدر تشکیل‌شده است.

وی تأکید کرد: نیروی انتظامی یک بخش از چرخه مبارزه با آسیب اجتماعی مواد مخدر است اما نباید مبحث پیشگیری را در این زمینه فراموش کنیم تا خدای‌ناکرده جوانان ما در این دام نیفتند، بخش درمان نیز بخشی دیگر از این چرخه است که می‌تواند کمک‌کننده باشد، البته سایر دستگاه‌های مربوطه نیز فعال هستند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به نقش بی‌بدیل خانواده‌ها در پیشگیری از این آسیب، تصریح کرد: پدران و مادران نزدیک‌ترین فرد به فرزندان هستند لذا باید با مراقبت و حساسیت رفتار فرزندان خود را تحت نظر داشته باشند، چراکه مراقبت دلسوزانه و هوشمندانه والدین و بزرگ‌ترها در این زمینه تأثیرگذار بوده است.

تاثیر مواد مخدر در وقوع سایر آسیب ها

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه مواد مخدر در وقوع سایر آسیب‌ها تأثیرگذار است، گفت: اگر به آمار قتل‌ها نظاره کنیم می‌بینیم بخشی از آن مرتبط با مواد مخدر هست و یا تعداد زیادی از زندانیان از فعالان در حوزه مواد مخدر هستند، یا آسیب طلاق بخشی از آن در گرو مواد مخدر است، نابسامانی‌ها هم که نگاه می‌کنیم ردپایی از بحث مواد مخدر در آن است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های پلیس فتا رصد، کنترل و اشراف بر عرصه‌های معرفی مواد مخدر یا توزیع مواد مخدری در فضای مجازی است که الحمدالله اشرافیت بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد؛ تمرکزهای ویژه‌ای در این حوزه وجود دارد و یک خط مستقیم بین عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر با پلیس فتا در استان ایجادشده است و پس از رصد گزارش موارد به پلیس مبارزه با مواد مخدر داده می‌شود.

لزوم تلاش همگانی برای مبارزه با مواد مخدر در عرصه حقیقی و فضای مجازی

سردار معصوم بیگی با تصریح اینکه باید تلاش همگانی برای مبارزه با مواد مخدر در عرصه حقیقی و فضای مجازی انجام شود،‌ اظهار کرد: در کنار پلیس، خانواده‌ها، آموزش‌وپرورش و سایر نهادها نیز باید فعالیت خود را انجام دهند؛ ضمن اینکه فرماندهی انتظامی استان در موضوع آموزش همگانی نیز ورود داشته و در حال انجام است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از تهیه اطلس کانون‌های جرم مواد مخدر خبر و توضیح داد: تمامی کانون‌های جرم مواد مخدر در سطح استان در یک بانک اطلاعاتی جمع‌آوری‌شده است، البته ‌استقرار پلیس در هر نقطه شدنی نیست ولی اشراف به‌صورت پنهان و آشکار بر مناطق وجود دارد.

مواد مخدر صنعتی در استان اصفهان خیلی موضوعیت ندارد

وی با بیان اینکه مواد مخدر صنعتی در استان اصفهان خیلی موضوعیت ندارد، گفت: آشپزخانه‌های تولید این‌مواد در استان اصفهان فعال نیستند شاید بسیار جزئی فعالیتی داشته باشند ولی با وجود اشراف بسیار قوی اجازه تولید مواد مخدر داده نمی‌شود.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه عمده مواد مخدر مکشوفه در سال جاری مواد سنتی و تریاک است، اظهار کرد: عمده مبدأ بارگیری این موادها در استان‌های شرقی و جنوبی کشور بوده است و در کشفیات دو تنی که اخیراً در عملیات‌های انجام گرفته بود همه از استان‌های شرقی و جنوبی کشور بارگیری شده بودند و مقصد آن‌ها بیشتر تهران بود و بخشی از آن برای ‌اصفهان و شمال کشور در نظر گرفته شده بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تأکید اینکه مناطق آلوده فقط دارای آسیب بحث مواد مخدر نیست،‌ گفت: باید در زمینه فرهنگ‌سازی، اشتغال و تصحیح رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی هم کار صورت گیرد.

لزوم تجهیز ایستگاه‌های بازرسی نیروی انتظامی

وی با اشاره به لزوم تجهیز ایستگاه‌های بازرسی نیروی انتظامی، اظهار کرد: این ایستگاه‌ها را ازلحاظ فنی، اپتیک و نیرویی ارتقا دهیم که بیش از گذشته جلوی قاچاق کالا و مواد مخدر جلوگیری شود.

اشراف دقیق امکان کشف را افزایش می‌دهد

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه عمده کشفیات ما به‌صورت کار اطلاعاتی است، گفت: اشراف دقیق امکان کشف را افزایش می‌دهد تا زمانی که متقاضی وجود داشته باشد تلاش برای عرصه نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز