سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

برگزاری اولین نشست خبری استاندار جدید اصفهان بعد از ۸۰ روز!

برای احیای زاینده‌رود نباید دست روی دست گذاشت/ احتمال شروع اجرای پروژه سد تونل سوم کوهرنگ تا پایان سال 96

محسن مهرعلیزاده پس از گذشت حدود ۸۰ روز از نشستن بر مسند استانداری اصفهان اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه را برگزار و پاسخگوی خبرنگاران شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اظهار خرسندی از حضور در فعالان جریان شفافیت اطلاعات، گفت: یکی از مغتنمات هر دولت، ملت و مردم در هر جامعه جاری و ساری بودن جریان صحیح و شفاف اطلاعات در آن است.

اولین نشست خبری استاندار جدید اصفهان بعد از 80 روز!

استاندار اصفهان با اشاره به گذشت حدود 80 روز از نشستن بر مسند استانداری اصفهان، اظهار کرد: این تأخیر در نشست خبری را نظر به اهمال‌کاری ندانید بلکه علاقه داشتم به یک جمع‌بندی در مسائل استان برسم و حرفی برای گفتن وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اولویت‌های اساسی استان طبق مطالعاتی که در مورد آن‌ها داشت آب، اشتغال و محیط‌زیست است،‌گفت: مسائل دیگر هم در اطراف این مسائل هستند که شاید کمتر اهمیت نداشته باشند ولی سه اولویت پراهمیت استان را آب، اشتغال و محیط‌زیست می‌دانم.

مهرعلیزاده با اشاره به شعار «کار، کار و کار» خود گفت: هر کس، گروه و گرایش سیاسی اگر بخواهند غیر از مسئله کار برای مردم را ملاک قرار بدهند کار اشتباهی را می‌کنند چراکه نظام، رهبری و دولت بر مسئله کار، اشتغال، معیشت آسان برای مردم و ایجاد امکانات رشد و تعالی در جامعه تأکیددارند.

برای احیای زاینده‌رود نباید دست روی دست گذاشت

استاندار اصفهان با بیان اینکه یک‌سوم وقت خود را بر سر مسئله آب استان و احیای زاینده‌رود سپری کردم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کم‌بارشی ها و کمبود منابع آبی وجود دارد ولی ایجاب می‌کند مدیریت استان برای هر شرایطی برنامه‌ریزی داشته باشد و نباید دست روی دست هم بگذاریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب زرگر پور در مدت مسئولیت خود به‌عنوان استاندار اصفهان، گفت: وی متخصص مدیریت آب بودند اما باید گفت در ادامه کارهای نکرده بسیار هنوز وجود دارد، ضروری‌ترین کار که نباید لحظه‌ای از آن غفلت کرد با ایجاد هر چه سریع‌تر سد تونل سوم کوهرنگ بتوان 250 میلیون مترمکعب به زاینده‌رود اضافه کرد.

* احتمال شروع اجرای پروژه سد تونل سوم کوهرنگ تا پایان سال

مهرعلیزاده اظهار کرد: جلسات متعدد با پیمانکار این پروژه برگزارشده تا مقدمات کار چگونه انجام شود و با جلسه‌ای که در تهران برگزار خواهد شد و اجرای پروژه به‌زودی در زمستان انجام خواهد گرفت.

یک‌سوم آب استان در اصفهان مصرف می‌شود

استاندار اصفهان به‌ضرورت ساماندهی مسیر رودخانه، مصرف بهینه در ابعاد مختلف و استفاده از پساب‌های تصفیه‌شده در صنعت به‌جای آب تازه در صنعت اشاره کرد و ‌ گفت: مصرف آب در اصفهان بالا است و بیش از 327 میلیون مترمکعب آب در سال از 900 میلیون مترمکعب ورودی آب زاینده‌رود در شهر اصفهان مصرف می‌شود، از ابتدای مهرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر از 10 درصد بارش‌ها را شاهد هستیم.

وی از راه‌اندازی پارک پتروشیمی در شرق اصفهان در آینده خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم با تمهیداتی که در نظر گرفته‌ایم و با ایجاد فرصت‌های اقتصادی ایجاد اشتغال را برای این منطقه و غرب استان رقم بزنیم.

* لزوم کاهش میانگین نرخ بیکاری در استان اصفهان

مهرعلیزاده با اشاره به برگزاری جلسات اشتغال در استان، گفت: جلسات منظم و خوبی در این زمینه برگزارشده و جلساتی با سرمایه‌گذاران برگزارشده است و دو دسته اشتغال با عناوین اشتغال‌های زودبازده فوری که خیلی پایدار نیستند و یکسری اشتغال پایدار و درازمدت مدنظر قرارگرفته است، امیدواریم بتوانیم میزان بیکاری استان را کاهش دهیم تا حداقل به میانگین بیکاری کشور برسد، در حال حاضر نرخ بیکاری استان اصفهان از میانگین کشوری دو درصد بالاتر است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه استقرار نظم و انضباط مدیریتی را در حال پیگیری هستیم، اظهار کرد: زمانی که نظم و قوامی وجود نداشته باشد شاکله کارها از بین می‌رود و به‌عنوان نماینده دولت و رموز کاری، خود را در این زمینه مکلف می‌دانم.

وی با اظهار اینکه به دنبال تبیین واقعیت‌های اقتصادی در سطح ملی و نقش استان به‌عنوان استان الگو و پیشرو هستیم، گفت: استان اصفهان یکی از استان‌های پیشرو در کشور است با توجه به قرارگیری شرایط اقتصادی کشور و جهت‌گیری‌های اقتصاد مقاومتی به سمت‌وسوی استفاده از مدیران، منابع داخلی، ظرفیت‌های علمی و همه توان داخلی حرکت می‌کنیم، اتکا به درآمد نفتی تقریباً زمان و عمرش رو به انتها است.

* فعال‌سازی بخش خصوصی یک امر ضروری است

مهرعلیزاده به‌ضرورت فعال‌سازی بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: این مسئله برد – برد است اگر سرمایه بخش خصوصی استفاده شود افزایش اشتغال، کار، تولید، رفاه و معیشت مردم و اضافه درآمد دولت برای مدیریت امور خود ایجاد می‌شود.

استاندار اصفهان با تصریح اینکه استان اصفهان با توجه به همه پتانسیل‌های خود ظرفیت بازگشت به‌ جایگاه خود و لایق الگو شدن را دارد، گفت: توزیع متوازن منابع و امکانات را در سطح استان را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه اولویت‌های پروژه‌ها را در شهر و استان اصفهان به ریز درآورده‌ایم، اظهار کرد: جلسات متعددی در این زمینه برگزارشده و میزهایی را در استانداری در برای این مسئله اجرا خواهد شد تا پیگیری‌های دقیق و لازم برای پیشرفت کارها صورت بگیرد.

* راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک

مهرعلیزاده از راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک برای توسعه و روان‌سازی فعالیت بخش خصوصی در استان اصفهان خبر داد و گفت: به نظرم راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری بهترین روش برای مبارزه با آنچه بروکراسی بسیار سنگین در استان یاد می‌شود،‌ است.

استاندار اصفهان پروژه بهشت‌آباد را یکی از پروژه‌های درازمدت استان عنوان کرد و افزود: همان‌طور که گفتم ضروری‌ترین و فوری‌ترین کارها تونل سوم کوهرنگ هست و پروژه بهشت‌آباد نیازمند چند هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.

* استاندار میرزا بنویس نیست

وی در مورد توصیه خود به فولاد مبارکه برای تجدیدنظر در مورد مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: برخی فکر می‌کنند استاندار یعنی میرزا بنویس ولی باید بدانند استاندار نماینده عالی دولت است؛ مسائل فرهنگی، اجتماعی‌، فرهنگی و اقتصادی همه و همه به دولت ارتباط دارد و مواردی ازجمله ورزش ازجمله مسائل مهم جامعه است، امروز در دنیا درصد اعظمی از مباحث روانی جامعه را با ورزش حل می‌کنند، اینکه توصیه‌هایی از مقام عالی استان به یک مجموعه برای بازنگری داده می‌شود خود را مکلف و موظف می‌دانم.

مهرعلیزاده در مورداجرای مصوبه 9 ماده‌ای شورای عالی آب در خصوص زاینده‌رود، اظهار کرد: تمامی بندهای آن در حال اجرا است، فردا جلسه‌ای با وزیر نیرو برگزار خواهیم کرد، هنر بنده این هست که کنترل و گزارش بگیریم و نسبت به برداشت سهمیه‌ها بررسی داشته باشیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه به طرح گلاب دو رسیدگی شده است،‌ ادامه داد: برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استان اصفهان به سمت جلب مشارکت‌های عمومی خواهیم رفت.

* سالن اجلاس اصفهان را تبدیل به هاب جلسات بین‌المللی کنیم

وی با اشاره به لزوم اتمام پروژه سالن اجلاس در اصفهان، گفت: با تکمیل این پروژه می‌توان همایش‌های علمی، ادبی، فرهنگی، صنعتی و اقتصادی را برگزار و اصفهان را به‌عنوان یک هاب جلسات بین‌المللی تبدیل کنیم.

«شورای مشورتی جوانان» در استانداری اصفهان راه‌اندازی خواهد شد

مهرعلیزاده با بیان اینکه به استفاده از جوانان و بانوان معتقد هستم، از تشکیل یک شورایی با عنوان «شورای مشورتی جوانان» در استانداری اصفهان خبر داد و گفت: این شورا با حضور نزدیک به 35 نفر تشکیل خواهد شد و به بنده مشاوره خواهند داد.

استاندار اصفهان اظهار کرد: دنبال هستیم و به‌احتمال‌زیاد تعداد کنسولگری‌ها در استان اصفهان اضافه خواهد شد البته قول نمی‌دهم ولی جزء برنامه‌هایم است.

وی گفت: از دو انتصابی که داشتم دو مورد آن از تهران بودند و بازهم خواهیم داشت.

مهرعلیزاده در خصوص ناآرامی‌های اخیر و اغتشاشات اظهار کرد: در یک فضای مناسب‌تری به‌صورت تحلیلی بحث خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از فردای روزی که سرکار در استانداری اصفهان آمدم شاهد اعتراضات دم درب استانداری بودم، گفت: فکر می‌کنم در این استان چون حرف شنیده نشده و به‌موقع رفع مشکل نشده است چنین مسائلی رخ می‌دهد.

وی با اظهار اینکه به مسئله جوانان بسیار اعتقاددارم، گفت: ستاد ساماندهی امور جوانان یکی از مهم‌ترین ستادها است که برای بنده بسیار اهمیت دارد.

مهرعلیزاده در خصوص طرح کاهش آلودگی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: ریز مسائل در این زمینه احصا شده است و در جلسه آینده شورای بحران استان به آن پرداخته خواهد شد.

استاندار اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه برخی از صنایع بزرگ استان فیلترهای آلایندگی را شب ها در صنایع خود غیرفعال می کنند، گفت: بنده شب ها خواب هستم؛ ولی این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

مهزعلیزاده خاطرنشان کرد: نگه داشت آنچه از کشاورزی استان باقی مانده، فضای سبز، تالاب گاوخونی، توسعه صنعت و کشاورزی با الگوی صحیح آبیاری را در حال پیگیری هستیم.

گفتنی است نشست خبری استاندار اصفهان حدود سه و نیم ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715