جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان:

افزایش پلکانی قیمت گاز در فصل سرما/ دو میلیون مشترک گاز در استان اصفهان وجود دارد

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از وجود دو میلیون مشترک گاز در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سید مصطفی علوی ظهر امروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان اظهار کرد: گاز طبیعی یکی از نعمت‌های الهی است که خداوند به‌وفور در کشورمان قرار داده ولی دسترسی به گاز حاصل تلاش و تأمین هزینه‌های بسیار سنگینی است که در دسترس ما در خانه قرار بگیرد.

۹۹٫۹ درصد اقلام موردنیاز صنعت گاز در داخل تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: ۹۹٫۹ درصد اقلام موردنیاز در صنعت گاز در داخل تولید می‌شود و اقلام خارجی در شرکت ملی گاز کمتر استفاده می‌شود، گاز مسیر پر و پیچ‌وخمی را طی می‌کند تا به استان ما وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه گاز پس از ورود به استان باید فشارش تنظیم شود، اظهار کرد: گاز ایمن و مستمر در دسترس مشترکین قرار می‌گیرد، گاز نباید قطع شود و برای مردم در فصل زمستان این مسئله قابل‌قبول نیست.

علوی ضربه خوردن علمک را باعث نشت گاز عنوان کرد و گفت: گاز نسوخته برای محیط‌زیست بسیار خطرناک و خسارت آور است، لذا اولین خواهش ما به یاد داشتن شماره ۱۹۴ شرکت گاز است تا در صورت نیاز به کمک، حادثه و هرگونه استشمام بوی گاز با این شماره تماس گرفته‌شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان پرداخت وجه بابت اشتراک‌پذیری و قبوض گاز را قانونی عنوان کرد و افزود: ما هیچ دریافت دیگری غیرازاین موارد نداریم حتی رسیدگی به حوادث گاز مجانی است مگر در موارد خاص مثلاً برای رفع دست‌کاری کنتور گاز‌ که هزینه اخذ خواهد شد.

وی از وجود دو میلیون مشترک گاز در استان اصفهان خبر داد و اظهار کرد: ما هرساله از مصرف‌کنندگان خوب خود بر اساس قرعه‌کشی تجلیل می‌شود.

علوی با بیان اینکه در فصل زمستان قیمت گاز پله‌ای افزایش پیدا می‌کند، گفت: مصرف بهینه برای رسیدن به آسایش باید مدنظر قرار بگیرد نه آن‌قدر مکان را گرم‌کنیم که بعدش پنجره را بازکنیم و موجب هدر رفت انرژی شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خاطرنشان کرد: گاز حاصل از سوختن گاز طبیعی سمی است، گاز به‌عنوان یک کالای استراتژیک در کشور شناخته می‌شود تولیدکننده اول جهان در گاز هستیم ولی در مصرف‌کننده جایگاه خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه باید به دودکش خروجی سوخت در خانه دقت لازم شود، گفت: باید به صورت مرتب و مکرر به دودکش ها سرکشی شود، از ابتدای سال ۶۰ تا ۷۰ مورد حادثه انفجار یا گازگرفتگی داشته ایم.

علوی خطاب به نهادها و دستگاه های اجرایی، گفت: لازم هست به بسیاری از موتورخانه ها این نهادها و دستگاه ها رسیدگی شود چرا که از موتورخانه های اتمسفری استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار کرد: ۱۰۳ شهر از نعمت گاز بهره مند هستند و اکثر روستاهای استان اصفهان نیز از این نعمت برخوردارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز