جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸

گفتگو با خدابخش کبریایی زاده کارشناس ارشد علوم سیاسی

حمایت از «غزه» در درجه اول فرمان خداوند است/ دشمنان ویروس هایی هستند که ما را درمقابل بیماری ها مقاومتر می کنند

اغتشاشات نشان می دهد که ما در نابودی دشمن موفق بوده ایم. ما آرزوهای آنها را نقش بر آب کرده ایم. حالا چهار تا سنگ به شیشه خانه ما می زنند خیلی تعجب هم ندارد. باید نظیر اتفاقاتی چون اغتشاشات بیفتد که ما از خواب غفلت بیدار شویم...

ندای اصفهان- نفیسه قاسمی:

عده ای می خواهند مطالبه به حق مردم را به مرزهایی بکشانند که با خون جوانان این مرز و بوم آبیاری شده است. این افراد باید بدانند که دیدگاه خود را بعد از مصرف قرص های توهم زا ارائه ندهند! با شعارهای انحرافی نظیر «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» نمی توانند مردم را از واقعیت ها دور نگه دارند. مردم بصیرت پیدا کرده اند.

اینها حتی آمریکا را خیرخواه می دانند. کشوری که به بهانه های مختلف به کشورهای خاورمیانه تعرض می کند و مرزهایش را تا عراق و افغانستان کشیده بود. این قصه بهانه جویی ها همچنان ادامه دارد.

به مناسبت روز غزه گفتگو می کنیم با آقای خدابخش کبریایی زاده، کارشناس ارشد علوم سیاسی؛ او چهل سال فعالیت های سیاسی انجام داده و بیست و پنج سال هم به عنوان هادی سیاسی همچنان مشغول فعالیت است.

***

ندای اصفهان: چرا در تاریخ کشور ما روزی به نام غزه وجود دارد چرا غزه اینقدر برای ما حائز اهمیت است؟

خدابخش کبریایی زاده: بحثی که مطرح است بحثی جهانی است. غزه بخشی از فلسطین است؛ در درجه اول حمایت از فلسطین فرمان خداوند است. پیامبر گرامی فرموده اند: «هر کجا صدای مظلومی را شنیدید باید به کمک مظلوم بشتابید وگرنه مسلمان نیستید.»

ما مسلمانان بدون توجه به رنگ پوست، قومیت و نژاد باید از مظلوم حمایت کنیم. پس باید از مردم مظلوم فلسطین حتی اگر شده با قلب، زبان، مال و جان خود حمایت کنیم.

بر اساس روایات ائمه اطهار و تاکید آنها بر اینکه یاور مظلوم و دشمن ظالم باشیم، این جزء فروع دین است که اگر ما کسی را دوست داریم باید بخاطر رضای خدا باشد و اگر دشمن هستیم باز باید برای رضای خدا باشد. این مباحث است که بار مسئولیت ما را نسبت به فلسطین سنگین تر می کند.

ما با قوم صهیونیست که جز ظلم و شکنجه، اسارت و آوارگی برای مردم چیزی به ارمغان نیاورده است نمی توانیم دوستی و مدارا کنیم. امام خمینی به عنوان رهبر و بنیانگذار نهضت اسلامی حمایت از فلسطین را واجب دانستند؛ حتی قبل از انقلاب هم به همه مقلدین خود فرمودند که: «بخشی از خمس خود را در جهت حمایت از مردم فلسطین خرج کنند.»

یا صحبت مقام معظم رهبری که فرموده اند: «هرکس با رژیم نجس صهیونیستی مبارزه کند، ما از آن حمایت می کنیم مهم نیست که ما باشیم یا هر کس دیگر.»

ندای اصفهان: سیاستمدارها حمایت از فلسطین را به نحوی حمایت از مرزهای ایران می دانند. لطفاً در این خصوص بیشتر توضیح دهید.

– بحث امنیت ملی است؛ امروزه می گوییم امنیت ملی یعنی دفاع از مرزها که ما مرزها را تا دو هزار کیلومتر آنطرف تر در لبنان، سوریه، عراق و فلسطین برده ایم. هیچ عاقلی اجازه نمی دهد که دشمن به داخل خانه بیاید و با او مبارزه کند. ما برای حفظ امنیت ملی، فلسطین را انتخاب کرده ایم.

بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری: «ما امروز به عنوان ام القرای جهان اسلام هستیم. همه دنیا چشمشان به ما است. امروزه قطب بندی دنیا تغییر کرده است. قطب آمریکا و طرفدارانش، قطب روسیه، چین و طرفدارانش و قطب ایران و جبهه مقاومت.»

ممکن است ما با فلسطین اختلافات مذهبی داشته باشیم ولی هر دو مسلمان هستیم و اشتراکات بسیاری داریم. مهمتر اینکه هر دو کشور در طول تاریخ مظلوم واقع شده ایم و اَبرقدرتها به هر بهانه ای می خواهند به ما آسیب بزنند.

روایتی از امیرالمومنین نقل شده است: «به ایشان خبر می دهند که در شهر البنا که شهری از شهرهای عراق هست، خلخالی را از پای یک زن یهودی در آورده اند. حضرت می فرمایند: اگر همه مسلمانان از ناراحتی بمیرند تاسفی بیش نیست.» اگر ما از غزه فلسطین، لبنان، سوریه و عراق حمایت می کنیم بخاطر اینکه چشم امید آنها به ماست.

ندای اصفهان: عده ای به ظاهر روشنفکر به خاطر وضعیت اقتصادی احساسات برخی مردم را جریحه دار کردند و آنها را فریب دادند که تمام ثروت ملی به کشورهای دیگر می رود که شعارهایی سر دادند (نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران)؛ البته دشمن نفوذی این جریان را هدایت می کرد. نظر شما در این خصوص چیست؟

– دو ماه قبل از اغتشاشات در اربیل عراق جلسه می گیرند. دشمنان کشور تصمیم می گیرند برای جبران شکست های خود در عراق و سوریه جنگ را به خیابانهای تهران بیاورند. گرچه به فرمایش مقام معظم رهبری: «اغتشاشات مسئله خاصی نبود.» شعار انحرافی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، شعار وسوسه کننده ای است، امام مردم فریب نخورند.

آقایانی که این شعار را سر دادند بگویند طی بیست سال گذشته برای ایران شهیدی داده اند؟ چند نفر از آنها در سوریه برای دفاع از مرزها جنگیدند؟ مدافعان حرم که در سوریه و در عراق شهید شدند چه کسانی بودند؟ مردم مستضعف و درد کشیده بودند.

شعار زیبای دیگری هم سر دادند: «هم قرآن، هم اسلام هر دو فدای ایران!»، آقایان بگویند زمانیکه عراق آمد و مرزهای کشور ما را اشغال کرد، ملی گراها کجا بودند؟ وقتی که آمریکا مرزهای خود را تا پنج هزار کیلومتر تا این طرف خاورمیانه کشید و می گویند منافع ما در خلیج فارس است، باید منافع ما در عربستان برقرار باشد، امنیت رژیم صهیونیستی، قطر، بحرین باید تامین باشد؟ چطور ایران از کشورهای مسلمان حمایت نکند؟

زمانیکه آمریکایی ها آمدند و عراق را اشغال کردند ما صدای انفجار بُمب را در وسط استانداری خوزستان شنیدیم. در آبادان موشکهای آمریکایی ها به زمین خورد. وقتی حکومت داعش عراق را تصرف کرد حتی داعش وارد شهر سومار شد اما چون مردم دچار تشویش و اضطراب نشوند این مسئله را علنی نکردند. یک لحظه غفلت کردیم با اینکه دو هزار کیلومتر مرزهای خود را عقب تر برده بودیم.

داعشی ها به تهران آمدند و مجلس شورای اسلامی را به رگبار بستند و مردم بی گناه را به شهادت رساندند. بُمب در حرم مطهر حضرت امام خمینی منفجر کردند.

مردم ما مردمی هستند که در اوج عدم رضایت از تورم و بیکاری هر زمان احساس کنند که دشمن می خواهد سوء استفاده کند، در خانه با امام خود بیعت می کنند و از نظام حمایت می کنند وگرنه هیچ کس پرچم کشورش که نماد هویت اوست را آتش نخواهد زد.

ندای اصفهان: بعضی می گویند هزینه هایی که صرف خرید اسلحه می شود را برای اقتصاد خرج کنند. چگونه می توان به این مردم آگاهی و بصیرت داد؟

– بعضی از مردم شناختی بر بودجه نویسی کشور ندارند. ما سازمانی تحت عنوان مدیریت برنامه ریزی داریم که بودجه ها برای هر وزارتخانه در نظر گرفته می شود. اگر دولت کارایی نداشته است (که من معتقدم دارد)، اگر دولت نتوانسته است اشتغال ایجاد کند، اگر تورم است، ما مقصر هستیم. چون بر اساس شعار کاندیداها رای می دهیم و انتخاب می کنیم و حق نداریم به انتخاب خود ایراد بگیریم.

اگر مدیرانی را انتخاب می کنیم که توانایی ندارند خودمان مقصر هستیم، از طرفی بودجه نظامی و نیروهای مسلح ما از تمام کشورهای جهان کمتر است. وزارت دفاع ما که زیرمجموعه نظام مسلح است برای خود تعاریفی دارد. ما بجای اینکه سنگر در کشور خود بسازیم، در لبنان، فلسطین، سوریه و عراق سنگر می سازیم که سنگ دشمن به خودش برگردد.

وقتی که ما از فلسطین حمایت می کنیم و می خواهیم اسرائیل را مورد حمله قرار دهیم بجای اینکه یک موشک پانصد میلیونی بزنیم، از فلسطین چند موشک پنجاه هزار تومنی می زنیم.

نیروهای مسلح بخاطر اطاعت از جانشین به حق امام زمان به عنوان فرمانده کل قوا توانسته اند امنیت و آرامش را برای ما فراهم کنند. اگر مسئولین به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل می کردند که پانزده سال است در خصوص اقتصاد مقاومتی شعار سال را مطرح کرده اند، الان وضعیت اقتصادی به این صورت نبود.

ندای اصفهان:صحبت پایانی و سوالی که از شما نپرسیده باشم؟

– تنها خواسته ما از مردم این است که هوشیار باشند. مقام معظم رهبری فرموده اند: «بصیرت خودتان را بالا ببرید. بصیر کسی است که در غبار شبهات حق را از باطل تشخیص دهد.» عزیزان اگر به فرمایشات رهبری عمل کنند کشور ما امن خواهد ماند.

ما سرمایه دار هستیم، باید از سرمایه ها به خوبی در جهت رشد اقتصادی استفاده کنیم. دشمن در باطل بودن خود علم دارد و ما در حقانیت خود ضعیف هستیم. به نظر من دشمنان همچون ویروس هایی هستند که ما را در مقابل بیماری های بعدی مقاوم تر می کنند.

ما خوشحال هم هستیم، اغتشاشات نشان می دهد که ما در نابودی دشمن موفق بوده ایم. ما آرزوهای آنها را نقش بر آب کرده ایم. حالا چهار تا سنگ به شیشه خانه ما می زنند خیلی تعجب هم ندارد. باید نظیر اتفاقاتی چون اغتشاشات بیفتد که ما از خواب غفلت بیدار شویم. بقول مقام معظم رهبری: «در سال پنجاه و هفت توانستیم دشمن را از کشور بیرون کنیم و امروز بعد از چهل سال توانستیم از منطقه بیرون کنیم.»

باید مردم شهیدپرور در مقابل دشمن مقاومت کنند که با یاری و حمایت از ولایت فقیه انقلاب را به دست صاحب اصلی آن امام الزمان (عج) بدهیم.

استاد خدابخش کبریایی زاده

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز