سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

ولایت‌فقیه جزء مبنای اساسی اسلام به‌ویژه قرائت شیعی است/ انقلاب اسلامی ثمره ولایت‌فقیه است

حجت‌الاسلام قطبی گفت: انقلاب اسلامی و نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما با تمام ابعادی آن، ثمره ولایت‌فقیه است، برخی تصور می‌کنند ولایت‌فقیه مولود انقلاب اسلامی است که این‌یک خطای فکری است.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی قطبی صبح امروز در آیین گشایش سلسله سمینارهای علمی ولایت‌فقیه در سالن اهل‌بیت (ع) اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان حادثه نفت‌کش سانچی، اظهار کرد: در رابطه با ولایت‌فقیه مباحث متعددی وجود دارد که دانشمندان و اندیشمندان در این خصوص صحبت‌های زیادی کرده‌اند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان با اشاره به لزوم حضور مبلغان و اساتید حاضر در این برنامه در تمامی 5 سمینار علمی، گفت: ولایت‌فقیه جزء مبنای اساسی اسلام به‌ویژه قرائت شیعی است.

وی با بیان اینکه این آیین برای تبدیل‌شدن به تمدن استوار نیازمند عناصر مختلفی است، اظهار کرد: قوام درونی دین یا مکتب، ساختارهای فکری، اندیشه‌ای و معرفتی که برای هدایت بشر ارائه می‌شود هر چه دقیق و منطقی‌تر باشد ضریب توسعه و تعمیق آن را بالاتر می‌برد.

حجت‌الاسلام قطبی با اظهار اینکه اسلام با ویژگی‌هایی که دارد دارای اندیشه‌های عمیق و استوار است، گفت: وحدانیت، جامعیت و مرجعیت از ابعاد دین اسلام است، آن‌چنان‌که تعالیم بدون مداخله بشر مستقیم از سوی خداوند برای بشر فرستاده‌شده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان خاطرنشان کرد: برخی ادیان دستخوش انحرافات شدند ولی دین مبین اسلام استوار و بدون تحریف باقی‌مانده است.

وی با بیان اینکه اسلام به‌تمامی ابعاد مورد نیاز بشر پرداخته است،‌ گفت: منظومه و مجموعه موارد باعث شده تا اسلام از قوام درونی نسبت به همه ادیان بالاتر و برتر است.

حجت‌الاسلام قطبی تأکید کرد: بیان و تبیین حکیم و عالمانه یک دین قوی و استوار باید درست به جامعه عرضه شود و تبیین درستی برای آن اتفاق بیفتد؛‌ اسلام برای تبیین و عرضه خود به بشریت از روش‌های متعددی ازجمله متن قرآن، علمی و بیان عملی استفاده کرده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان خاطرنشان کرد: نزدیک به 250 سال از ابتدای حیات این دینی بزرگوارانی که از ناحیه خداوند منصوب بودند و قابلیت‌های همچون عصمت داشتند مجری‌های اولی برای دین هستند که روش و بیان عملی است و صرفاً الواح و لوح‌های تئوری نیست.

وی صیانت مقتدرانه را از دیگر عناصر یک مکتب برای تبدیل به تمدنی استواری عنوان کرد و افزود: دین، آیین و مکتبی به ثبات و تبدیل به تمدنی استوار می‌شود که دارای پیروانی مقاوم و پایداری باشد.

حجت‌الاسلام قطبی با بیان اینکه کسی که معتقد به دین خود باشد برای حفظ آن با تمام وجود وارد میدان شده و جان خود را نیز تقدیم می‌کند، اظهار کرد: دین‌های دیگر اقتصاد و حاکمیت جامعه خود را از جای دیگر و شاید فقط در حوزه معنویت به دین خود مراجعه کنند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: امروز به لطف خدا اسلام را دین برتر می‌دانیم با تمام ویژگی‌های آن، بیان و تبیین حکیمانه و عالمانه اسلام در سیره و سنت حضرات معصومین (ع) و هم پیروانی صادق و استوار که دارد.

وی تصریح کرد: این دین آسمانی و وجوه متمایزی که برخوردار است این نظام فکری مولودی دارد تا عناصر آن قوام پیدا کند و به ایده آل تمدن جهانی برساند و آن مولود را با عنوان ولایت‌فقیه یاد می‌کنیم؛ عالم‌ترین، دقیق‌ترین و فهیم‌ترین شخص نسبت به دین حق ولایت دارد پس ولایت‌فقیه نقطه اتکای دین و بهترین الگو برای تبیین و صیانت از دین است.

حجت‌الاسلام قطبی تأکید کرد: انقلاب اسلامی و نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما با تمام ابعادی آن، ثمره ولایت‌فقیه است، ولایت‌فقیه بر خواسته از اندیشه معرفتی است برخی تصور می‌کنند ولایت‌فقیه مولود انقلاب اسلامی است که این‌یک خطای فکری است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715