جمعه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
 همراه با مذاکرات وین/ مذاکرات در سطح معاونان و کارشناسان در جریان است   

دوازدهمین روز از مذاکرات هسته‌ای کشورمان با برگزاری رایزنی‌ها در سطح معاونان و کارشناسان در جریان است.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از باشگاه خبرنگاران دوازدهمین روز از مذاکرات هسته‌ای کشورمان با برگزاری رایزنی‌ها در سطح معاونان و کارشناسان در جریان است.

همچنین مذاکرات روز گذشته با برگزاری سومین نشست وزرای خارجه ایران و آمریکا آغاز شد، در این نشست معاونان و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا حضور داشتند.

پس از این نشست شاهد حضور “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین بودیم،

با پایان سومین نشست وزرای خارجه ایران و آمریکا ، فدریکا موگرینی و جان کری نیز با یکدیگر دیدار کردند و در این بین وزیر امور خارجه انگلیس وارد وین شد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توافق نکردن بهتر از توافق بد است و هنوز اختلافاتی وجود دارد که باید حل شود.اگر بخواهیم در روزهای آینده به توافق دست یابیم، چالش‌های بسیار بزرگی مقابل ما وجود دارد.

وزرای خارجه اروپایی به همراه کری، موگرینی و نماینده چین طی یک جلسه داخلی به گفتگو نشستند، در این بین اعلام شد که وزرای به غیر از “جان کری” پس از پایان روز عازم پایتخت‌های خود خواهد شد، وزیر امورخارجه کشورمان نیز پس از وقفه‌ای یک روزه ، سه شنبه به وین باز خواهد گشت.

روند فشرده دیدارها با ورود مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تکمیل شد و پس از ورود به وین با وزرای خارجه آمریکا و فرانسه دیدار کرد، همچنین وزیر امورخارجه کشورمان با فدریکا موگرینی به رایزنی پرداختف از سوی دیگر آقای ظریف پیش از ترک وین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما هفته گذشته که در لوکزامبورگ بودیم با وزرای خارجه سه کشور اروپایی دیدار کردیم و قرار بر این شد که شنبه و یکشنبه در وین دوباره دیدار کنیم.

گفتنی است “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران  در رابطه با بحث تمدید مذاکرات اظهار داشت: اکنون بحث تمدید دراز مدت در دستور کار نیست

در پایان این روز وزیرخارجه انگلیس با بیان اینکه در روزهای آینده به مذاکرات خواهم پیوست ، وین را ترک کرد.

همچنین آلن ایر گفت: خبر از مذاکرات داغ است هدف ما این است که مذاکرات به نتیجه برسد اما اختلافات و شکاف ها میان مواضع وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ایرانی بخرید
ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق