جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

اقبال مجدد خریداران به سهام گروه فولادی/ تغییر جهت مثبت به منفی سکه

بازارهای مالی شهر دومین روز هفته کاری را با نوسانات مثبت دلار در صرافی‌های شهر به پایان رساندند، سکه تمام بهار آزادی بار دیگر غلبه موج عرضه بر تقاضا را مشاهده کرد و شاخص بورس به رنگ سبز درآمد.

به گزارش ندای اصفهان،بازارهای مالی شهر دومین روز هفته کاری را با نوسانات مثبت دلار در صرافی‌های شهر به پایان رساندند، سکه تمام بهار آزادی بار دیگر غلبه موج عرضه بر تقاضا را مشاهده کرد و شاخص بورس به رنگ سبز درآمد.

بر همین اساس ارزش هر دلار آمریکا به چهار هزار و ۴۱۲ تومان رسید، سکه در قیمت یک میلیون و ۴۸۸ هزار تومان قرار گرفت و شاخص بورس نیز ۶۰۱ واحد رشد کرد.

در این میان مهم‌ترین اخباری که بر روند معاملاتی بازارهای مالی تأثیر گذاشتند به ترتیب به خالی شدن حباب قیمتی خودروهای مدل ۹۷، خسارت دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی آنفلوانزا به صنعت مرغداری، افزایش تقاضای محتاطانه برای خرید سهام شرکت‌های بورسی، متضرر شدن شرکت‌های بیمه از رکود ساختمان و کاهش نرخ سود بانکی، استراحت بازارهای جهانی در پایان هفته کاری، خرید گندم کشاورزان توسط دولت، پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت بیمه به مرغداران، غرق شدن نفت‌کش سانچی، احتمال دو رقمی شدن تورم در آینده نزدیک، پاداش بازنشستگی بین ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون تومان، اوضاع وخیم آب در تهران، کند بودن روند توسعه صنعت پتروشیمی و سلب اجازه واردات خودرو از غیر نمایندگی‌ها اختصاص داشت.

*سبزپوش شدن نماگر بورس

بازار بورس در دومین روز معاملاتی هفته نیز با رشد شاخص بورس همراه شد و بر اساس افزایش تقاضایی که در برخی از نمادهای فعال بورسی مشاهده شد، نماگر بورسی رشد ۶۰۱ واحدی را تجربه کرد.

در آخرین داد و ستدهای این روز شاخص بورس به عدد ۹۷ هزار و ۲۲۸ واحد رسید و بار دیگر به کانال ۹۷ هزار بازگشت، در ثبت این رشد، تأثیر نمادهایی همچون فولاد، شپنا و کچاد بیش از سایر نمادها بود و تحرکات مثبت سهامداران در بخش تقاضای این نمادها به رشد هر چه بیشتر شاخص در دومین روز معاملاتی هفته کمک کرد.

حجم معاملات نیز نسبت به روز کاری قبل افزایش یافت و در پایان بازار بیش از یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون سهم در دست فعالان این بازار به گردش درآمد.

ارزش سهام و اوراق بهادار معامله شده نیز به دو هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال رسید و به ترتیب سه نماد فولاد، شپنا و کچاد با ثبت نوسانات مثبت در این روز موفق شدند بیشترین رشد ارزش بازار را از آن خود کنند.

در این میان فولاد از گروه فلزات، وبملت از گروه بانکی و خبهمن از گروه خودرویی به ترتیب بیشترین حجم معاملات این روز را به خود اختصاص دادند.

*رشد تقاضا برای تک سهم‌های گروه فلزات

نیمی از نمادهای گروه فلزات روند رو به رشدی را در پیش گرفتند و با افزایش ارزش سهام خود روبرو شدند، فولاد، فملی و زنگان از این دست نمادها بودند؛ در این میان ذوب، فسرب و فایرا با عرضه سهام خود روبرو شدند و غلبه حجم عرضه بر تقاضا منجر به افت ارزش سهام این شرکت‌ها شد.

اکثر نمادهای خودرویی با عرضه سهام خود روبرو شدند و همین امر منجر به ثبت داد و ستدهای منفی در این گروه شد، مهم‌ترین دلیل ریزش‌های اخیر سهام شرکت‌های خودرویی اخبار شنیده شده پیرامون بازار معاملات خودرو است.

ارزش سهام بانک ملت از ابتدای هفته کاری قبل به دلیل رشد تقاضا برای خرید این سهم افزایش یافت و این روند مثبت همچنان ادامه دارد؛ دیگر نمادهای فعال این گروه نیز علی‌رغم رشد ارزش سهام خود در ابتدای این روز، در معاملات پایانی با روند منفی همراه شدند و در محدوده زیر صفر قیمتی نوسان کردند.

شاخص کل هم وزن نیز در این روز کاری با روند مثبت همراه شد و ۱۱ واحد به میزان این بخش افزوده شد، در پایان دومین روز کاری هفته شاخص کل هم وزن بر روی عدد ۱۷ هزار و ۴۱۰ آرام گرفت.

در این میان غلبه نمادهای منفی بر نمادهای مثبت در بازار فرابورس منجر به افت شاخص فرابورس در واپسین معاملات این بازار شد و این نماگر را بر روی عدد هزار و ۸۶ واحد متوقف کرد.

*افزایش قیمت ارز در بازار صرافی‌های شهر

از ابتدای این روز کاری افزایش تقاضا برای خرید ارز در بازار صرافی‌های شهر، منجر به رشد قیمت اکثر ارزها شد، دلار با ثبت رشد ۲۰ تومانی قیمتی بار دیگر به محدوده بالای قیمتی چهار هزار تومان نفوذ کرد و در آخرین معاملات این روز به ارزش چهار هزار و ۴۱۲ تومان رسید.

یورو نیز رشد ۳۰ تومانی را تجربه کرد و برابری عرضه و تقاضا در این روز ارزش این بخش را به پنج هزار و ۴۲۰ تومان رساند، روند رو به رشد این ارز نیز در بازار ارز همچنان ادامه دارد و از ابتدای دی‌ ماه ارزش یورو با شیب ملایم در حال افزایش است.

پوند انگلیس نیز در دومین روز معاملاتی هفته غلبه حجم تقاضا بر عرضه را تجربه کرد و به قیمت ۶ هزار و ۱۴۰ تومان رسید، رشد قیمتی ۴۰ تومانی برای این بخش نتیجه تغییرات قیمتی نسبت به روز کاری قبل بود.

درهم نیز هزار و ۲۳۰ تومان شد و پنج تومان نسبت به روز کاری قبل گران‌تر شد، ریال عربستان نیز از کانال هزار و ۱۰۰ تومان عبور کرد و در آخرین تغییرات قیمتی به ارزش هزار و ۲۰۰ تومان دست یافت.

ریال عمان همچنان روند مثبتی که در پیش گرفته است را دنبال می‌کند و همین امر ارزش این ارز را در این روز کاری به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رساند، تغییرات قیمت این ارز با تغییرات قیمت دلار در بازار صرافی‌های شهر همسو شده است.

*تغییر جهت مثبت به منفی سکه

سکه در ابتدای روز دومین روز کاری هفته با افزایش تقاضا در بازار نقدی و آتی همراه شده بود اما این روند مثبت چندان پایدار نماند و در آخرین تغییرات قیمتی ۹ هزار و ۵۰۰ تومان عقب‌گرد قیمتی را به نمایش درآورد.

ارزش هر سکه تمام بهار آزادی در پایان نوسانات این روز کاری به یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسید، سکه طرح قدیم نیز با از دست دادن هزار تومان از ارزش خود، در سکوی یک میلیون و ۴۵۲ هزار تومان قرار گرفت.

در این میان نیم‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی موفق شدند روند مثبت خود را تا پایان بازار پیش ببرند و برآیند داد و ستدهای این روز را با افزایش ارزش در این روز همراه کنند.

نیم‌سکه به ارزش ۷۲۱ هزار تومان رسید، ربع‌سکه در قیمت ۴۲۰ هزار تومان قرار گرفت و قیمت سکه گرمی ۲۸۲ هزار تومان تعیین شد.

قراردادهای آتی سکه نیز هم راستا با ارزش سکه تمام بهار آزادی در بازار نقدی نوسان کردند و همگی ارزش خود را در این روز از دست دادند.

تغییرات قیمتی این بخش از سه هزار تومان تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان ثبت شد و بیشترین افت ارزش در قرارداد آتی تیرماه ثبت شد و کمترین افت ارزش نیز از آن قرارداد آتی اسفند ماه شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز