جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

استاندار اصفهان خبر داد

پیش‌بینی کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ استان اصفهان/ ۶۰ درصد تمامی بودجه استان متعلق به آموزش‌وپرورش است/ وجود مدارس کانکسی و آفتابی در استان/ مردم ایران با تمام وجود پای نظام ایستاده‌اند

مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: به نظر می‌رسد در اصفهان برای سال ۹۷، با کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه روبرو باشیم.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در همایش سراسری شوراهای آموزش‌وپرورش استان اصفهان اظهار کرد: وظیفه ارزشمند انسان ساختن  و تربیت نسل آینده بر عهده آموزش‌وپرورش است.

آفت داشتن نگاه به مرکز برای رفع مشکلات

استاندار و رییس شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: نگاه به مرکز در تأمین موارد موردنیاز  چندین دهه است که وجود دارد و باید آن را تغییر دهیم و به داخل استان نظر داشته باشیم

وی با اشاره به سابقه خود در مسئولیت‌های کلان ملی، اظهار کرد: باید پرونده کاری خود را بعد از تمام شدن مسئولیتمان بررسی کنیم که چقدر توانسته‌ایم  بر روی پای خود بایستیم و  عمل کنیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه اگر توجه کنیم تمامی توسعه‌ها در دنیا از طرف دریا به سمت خشکی انجام‌گرفته است، تصریح کرد:  در کشور ما عکس این موضوع رخ‌داده و توسعه از پایتخت یعنی تهران انجام‌گرفته است و هر چه از آن دور می‌شویم شاهد کمتر توسعه‌یافتگی هستیم.

استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه هر چه سریع‌تر باید از این وضعیت خارج شویم، گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همواره در آرمان‌های انقلاب، امام راحل، رهبر معظم انقلاب و برنامه دولت‌ها و مجلس بوده توجه به مناطق محروم بوده و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی را شعار داده‌ایم.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیشترین اتکای به درآمدهای نفتی را شاهد هستیم، همچنان وابستگی ۱۰۰ درصدی به آن وجود دارد و این باید کاهش یابد.

۶۰ درصد تمامی بودجه استان متعلق به آموزش‌وپرورش است

مهرعلیزاده با بیان اینکه ۶۰ درصد تمامی بودجه استان متعلق به آموزش‌وپرورش است، گفت: کاهش حتی درصدی از بودجه در بخش‌های مختلف تأثیرگذار خواهد بود.

استاندار اصفهان یکی از وظایف اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را مشارکت دادن مردم در ابعاد مختلف  آموزش‌وپرورش کشور عنوان کرد و افزود: حضور افراد مختلف همچون ائمه جمعه و افراد سرآمد علمی در این شوراها گواه این موضوع است.

تصویر غیرواقعی از اصفهان

وی با بیان اینکه قبل از اینکه از تهران به اصفهان بیایم این استان را جای شیک، صنعتی، پیشرفته، توسعه‌یافته تصور و برآورد می‌کردیم، تصریح کرد: البته می‌شنوم در استان اصفهان هنوز مدارس کانکسی و آفتابی وجود دارد.

پیش‌بینی کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه ۹۷ استان اصفهان

مهرعلیزاده با بیان اینکه به نظر می‌رسد در اصفهان برای سال ۹۷، با کسری ۲۵۰ میلیارد تومانی بودجه روبرو باشیم، تأکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که بار افزایش کیفی آموزش‌وپرورش را بر عهده مردم بگذاریم.

استاندار اصفهان با اشاره به مشکل بیکاری، گفت: باوجوداینکه نرخ بیکاری استان اصفهان دو درصد بالاتر از  نرخ میانگین بیکاری در کشور ولی نرخ بیکاری در کاشان نرخ بیکاری نزدیک به صفر است.

وی با بیان اینکه مردمان ما مردمی متعهد، پپای کار، شهید داده و استوار و مقاوم هستند، تاکید کرد: مردم ایران با تمام وجود پای نظام ایستاده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز