جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

بودجه ۹۷ یا «جیب مردم»؟

سخنی با رئیس جمهور: مردم می دانند اقتصاد لیبرالی چه پدری از آنها درمی آورد!

بی تعارف محل تامین منبع مالی مورد نظر رییس جمهور در لایحه قانون بودجه ۹۷ «جیب مردم» است که با افزایش قیمت ها، مالیات و حذف ۳۰ میلیون از یارانه بگیران و... باید تامین و پرداخت شود. همان که از بدو طرح اش نگرانی ها و اعتراضاتی را در کشور به دنبال آورد

ندای اصفهان- یادداشت سردبیر

با فاصله گرفتن از تلاطم های خیابانی اخیر، اکنون فرصت خوبی است که راحت تر حرف بزنیم و اوضاع را بررسی کنیم. آنچه در اذهان و افواه مردم در حال شکل گیری است عبارت است از بلوغ اجتماعی؛ یعنی مردم می خواهند معنای جمهوریت را از «رای به شعارها» به «رای به شعورها» و مطالبه حق خود مبدل سازند که اتفاق بسیار میمون و مبارک، انقلابی و اسلامی است.

البته این وسط هم بدخواهان کار خود را می کنند و موش می دوانند که بحمدالله امت حزب الله و خواص میانی (غیر مشهور) با بصیرت و حضور در صحنه و روشنگری در فضای مجازی و حقیقی و کمک رسانه ملی، همواره درحال پاک کردن این لکه ها هستند و به خوبی مشغول تلاش برای جلوگیری از انحراف در این بلوغ و مطالبه گری عدالت هستند.

اما متاسفانه قاطبه خواص مشهور در این میان کار خود را به درستی انجام نداده اند که اگر می دادند فریاد «این العمار» امام المسلمین بلند نمی شد و امروز نا امیدی و بی اعتمادی و گله، جای خود را به امید و اعتماد و رضایت داده بود.

بنابراین مسیر مردمی راه خود را به درستی می پیماید گرچه اگر خواص مشهور عمار بودند این بلوغ با آرامش بیشتر همراه بود.

و اما به سهم خود برای دولت مردان از باب نصیحه الائمه و امر به معروف و نهی از منکر نصیحتی مشفقانه می کنم.

رییس جمهور محترم در دیدار روسای کمسیونهای مجلس به آنها گفت: «می خواهیم ایجاد شغل کنیم و من برای آن برنامه دارم؛ لایحه قانون بودجه ۹۷ را به مجلس داده ام و “تامین منابع مالی اشتغال زایی” در آن دیده شده و من منبع دیگری نمی شناسم. اگر شما می شناسید بفرمایید!»

بی تعارف محل تامین منبع مالی مورد نظر رییس جمهور در لایحه قانون بودجه ۹۷ «جیب مردم» است که با افزایش قیمت ها، مالیات و حذف ۳۰ میلیون از یارانه بگیران و… باید تامین و پرداخت شود. همان که از بدو طرح اش نگرانی ها و اعتراضاتی را در کشور به دنبال آورد.

واقعیت این است که مردم بوی اقتصاد لیبرالی به مشامشان آشناست و آنها خوب می دانند که این اقتصاد تحت لوای جذاب پیشرفت و اشتغال و… چه پدری از آنها و عدالت اجتماعی در می آورد.

ظاهرا آقای رییس جمهور و تیم ایشان متوجه وخامت اوضاع اقتصادی نیستند (و البته با این اختلاف حقوق ها و بالاشهر نشینی در ویلاهای آنچنانی نباید هم باشند). متاسفانه ایشان هم می خواهد همان راهی را برود که سه دهه پیش مرحوم هاشمی و کارگزارن رفتند؛ یعنی راهی برای پیشرفت ولو به قیمت له شدن قشر متوسط و ضعیف و به بی عدالتی که خواهد انجامید. همان که در دهه هفتاد اخبارش را کم و بیش شنیده اید؛ فلان کس برای تامین معاش کلیه اش را به فروش گذاشت و…

آقای رییس جمهور! کسی با پیشرفت مخالف نیست اما به چه قیمت؟ آقایان باید از سرنوشت رییس جمهور فقید درس عبرت بگیرند. پیشرفتی که بر استخوانهای خرد شده مردم بخواهد ساخته شود نسبتی با «اقتصاد اسلامی» ندارد و باید این اسب سرکش قبل از اینکه به اصل نظام لگد بزند با افسار عدالت بار دیگر مهار شود.

اما اینکه منبع دیگری را نمی شناسند و دیواری کوتاه تر از دیوار مردم ندیده اند، خیر اینطورها هم نیست و منابع زیادی وجود دارد؛

چرا دولت از آن ۴ درصدی هایی که ژن خوب دارند (بخوانید ژن پدرسوختگی) مایه نمی گذارد؟ شما جلوی کانتینر کانتینر اجناسی را که وارد می کنند بگیرید تا ببینید در این مملکت چطور کار رونق می گیرد. در گمرک بندر شهید رجایی چه می گذرد؟ چرا نماینده شما حضور ندارد؟

بروید آن میلیاردها پولی را که صاحبان ژنهای خوب وام گرفته اند و نه سودش و نه اصلش را پس نمی دهند آنها را از حلقومشان بیرون بکشید و علی وار به بیت المال برگردانید.

نظارت ده درصدی بر حسابرسی بیت المال را صد درصدی کنید؛ همان عدم نظارتی که هزار میلیارد و سه هزار میلیارد از از سوراخهای درشتش رد می شود (و البته در سوراخهای ریزش ضعفا گرفتار آمده اند). کار را به مدیران لایق و دلسوز و جوانتر بسپار (به خدا بازنشستگی امری عقلایی است).

دست و سایه آقازاده ها و اخوی ها را از سر اقتصاد این مملکت کوتاه کن.

جلوی بانکها را در معاملات ربوی و دلالی بگیرید.

منبع اش را از ضبط اموال حرام کسانی که دو هزار پرونده باز در جنگل خواری دارند و حتی وجود نمی کنید اسمشان را ببرید تامین کنید.

منبع اش را از آن ۷۰ درصدی که مالیات نمی دهند تامین کنید.

منبع اش را با مهار کردن هزینه های سرسام آور جاری دولت تامین کنید.

از کاهش اختلاف حقوق ها تامین کنید. از حقوق های نجومی. از آن هفتاد درصدی که می خواستید دم تصویب لایحه بودجه ۹۷ به نمایندگان  بدهید.

از مدیریت بازار صادرات و ده ها راه دیگر. چرا منبع دیگری را نمی شناسی؟ چون اقتصاد اسلامی نخوانده اید. چون لیبرال هستید.

نه! مشکل شما بی پولی نیست؛ مشکل شما مدیران بی لیاقت اند. مدیرانی که با وجود تولید ۹۵% زعفران در کشور و گردش ۸ میلیارد دلاری آن فقط ۳۰۰ میلیون دلار کاسب اند!!! ماهواره و موشک و… می سازید و می گویید در بسته بندی زعفران و… مانده ایم! مانده اید یا می خواهید بمانید؟

مشکل شما ترسو بودن است. مشکل شما دیدن کدخدا و ندیدن خدا و جوانان لایق این مرز و بوم است. هم شما و هم قبلی ها بروید کارگاه های کوچک را رونق بدهید. کشاورز را حمایت کنید. به اصل ۴۴ قانون اساسی عمل کنید. به نخبگان و ظرفیت علمی داخل کشور اتکال کنید، آن وقت ببینید مشکلات اقتصاد حل می شود یا نه.

جناب آقای رییس جمهور! همانطور که امام شما بارها فرموده اند راه حل مشکلات در مبارزه با فساد و تبعیض و اشرافی گری و اعتماد به جوانان داخل کشور و خودباوری است؛ یعنی «اقتصاد مقاومتی» نه در «اقتصاد ربوی و سرمایه داری» با آن نگاه لیبرالی که پابرهنگان در آن پشیزی ارزش ندارند و محکوم به زجر و فنا اند. این چه اقتصادی است که سرمایه دار در آن روز به روز ثروتمندتر می شود و فقرا فقیرتر؟ این چه اقتصادی است که یکی در آن ۱ میلیون حقوق می گیرد یکی ۵۰ میلیون؟

گرانتر کردن کالاهای استراتژیک و سوار کردن پیشرفت بر گرده مردم و خرد کردن استخوانهای آنها لای چرخ دنده های پیشرفت (با سرعت هرچه تمامتر و ظاهرا تا سه سال باقی مانده؛ آن هم شاید به خاطر کسب افتخاراتی برای اصلاح طلبها و اخذ رای در دوره های بعدی) سر از جهنم در نیاورد قطعا ره به ترکستان می برد. لطفا تا دیر نشده به نسخه شفاء بخش اقتصاد مقاومتی برگردید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز