دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
نوروزی در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه:
 ۵۰ درصد انتصابات مدیران جدید شهرداری اصفهان متعلق به بدنه این نهاد نبودند/ پای روضه سالن اجلاس باید گریست   

شهردار اصفهان با بیان اینکه برخی مدعی‌اند برای انتصابات جدید شهرداری نیروها از بیرون آورده شده‌اند و تعلقی به بدنه شهرداری ندارند، اظهار کرد: تاکنون از سوی من ۲۲ مور حکم انتصابی در رابطه با مدیران جدید زده‌شده است که ۵۰ درصد از آن‌ها از داخل خود شهرداری بودند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، قدرت الله نوروزی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه این اولین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: شما کسانی هستید که همه مسائل کشور و شهر را رصد می‌کنند و در اطلاع‌رسانی حرف اول را می‌زنند این نشست گرچه اولین هست ولی با مدیران رسانه قبلاً نشستی برگزار کرده بودیم.

شهردار اصفهان با اشاره به انتخابات اردیبهشت‌ماه، اظهار کرد: در یک فضای آزاد همه گروه‌ها، اقشار و آحاد ملت در انتخابات حضور پیدا کردند، شعارها را گفته و برنامه‌های خود را اعلام کردند و در آن فضا لیستی تحت لیست امید در اصفهان به‌صورت یکجا رأی آورد و آن‌کسانی که برگزیده شدند در یک فرآیند طولانی، پیچیده و علمی و از بین تعداد زیادی به‌منظور انتخاب شدن شهردار برای اصفهان من را به‌عنوان شهردار اصفهان انتخاب کردند که برنامه خود را در صحن شورا دفاع کردیم و پیام آن امید دادن به مردم و حرکت در مسیر امیدآفرینی برای ساختن شهری پر از امید بوده است.

وی با بیان اینکه تمام صحبت‌هایم از همان موقع در راستای تقویت امید و حرکت در مسیر امید بود، گفت: معتقدم اگر که انتخاباتی صورت بگیرد یک جریان، گروه یا حزبی پیروز شود نباید کسانی موفق نشدند و اقلیت محسوب شوند این بدان معنا نیست که گروه حاکم با حاکمیت خود زمینه را برای ابراز نظر و وجود گروه اقلیت محدود کند و زمینه را از دست آن‌ها بگیرد.

نوروزی خاطرنشان کرد: به‌عنوان شهردار اصفهان با سلایق و گروه‌های مختلف صحبت‌هایی کرده‌ام، خود را شهردار اصفهان می‌دانم و با همه سلایق گفتگو می‌کنیم و هرکسی برای ساختن شهر کمکی بتواند داشته باشد از آن‌ها استقبال می‌کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در زمینه‌های اجتماعی، عمرانی و شهرسازی با رویکردهای خودمان واردشده‌ایم، تأکید کرد: در توسعه شهری اولین رویکرد ما توسعه پایدار است و توسعه آبادانی شهر درگرو توسعه پایدار است؛ اگر شهر را می‌سازیم نباید آینده شهر را به خطر بیندازیم، هیچ توسعه‌ای نمی‌تواند حال را بسازد با این دید که آینده را از بین ببرد چراکه این‌یک اقدام ضد توسعه‌ای است.

وی تصریح کرد: اگر در توسعه پایدار، حقوق شهروندی رعایت نشود توسعه پایدار به معنای واقعی نخواهد بود، محور توسعه‌ای مدنظر ما انسان و انسان‌محوری است؛ دنبال هستیم در توسعه‌ای به‌گونه‌ای عمل شود بیشتر فعالیت‌های عمرانی به‌سویی برود تا افراد بیشتری از این امکانات ایجادشده استفاده کنند.

* اصفهان یک شهر موزه است و نباید با توسعه تخریبش کرد

نوروزی با اظهار اینکه شهر اصفهان یک شهر موزه است و نباید با توسعه تخریبش کرد، اظهار کرد: به‌عنوان شهردار باید اولین پاسدار شهر اصفهان باشم، باید هویت‌های شهر را حفظ کنیم و یادمان‌ها را به‌درستی از آن‌ها صیانت و پاسداری کنیم.

شهردار اصفهان با اشاره به داشتن نگاه توسعه متوازن در توسعه شهر، گفت: نباید در توسعه در شهر یک عده خاصی از امکانات و امتیازات بیشتر بهره‌مند بشوند، با عدالت محوری باید محرومیت‌ها را از بین ببرد که محرومیت‌زدایی بخشی از برنامه‌های ما بوده و تلاش‌هایی هم تاکنون کرده‌ایم.

وی ادامه داد: به نظرم اولین حق شهروندی در اصفهان داشتن هوای پاک برای این شهر است که کمتر از آن بهره‌مند هستیم.

نوروزی با بیان اینکه نباید پروژه‌ای شهری ایجاد شود که از سوی مردم تحریم شود، اظهار کرد: برخی از کارهایی که صورت گرفته با تحریم مردمی مواجه هستیم که این‌ها چالش است و ایجاد نارضایتی یعنی در مسیر امید حرکت نکردن.

شهردار اصفهان گفت: سازمان اگر چابک نباشد باید اصلاح و تحول ایجاد بشود و فکر می‌کنیم کسانی که در جامعه دارای شایستگی بیشتر هستند چه زن و چه مرد از آن‌ها استفاده کنیم، نقش خانم‌ها در مدیریت شهری رو به‌سوی پررنگ‌تر شدن است، سن شهرداری اصفهان زیاد شده است و نیمی از جمعیت شهری از داشتن یک مدیر و شهردار زن در اصفهان محروم بوده است؛ برای ما جنسیت خیلی برای ملاک نیست، البته جنس برخی از کارها متعلق به جنس مردان است همچون رانندگی اتوبوس.

وی با بیان اینکه گاهی تبعیض عدالت می‌آورد البته تبعیضی که مثبت باشد، اظهار کرد: تجربه، تخصص، تعهد، عدالت ازجمله مؤلفه‌های شایسته‌سالاری است، یکی از مسائلی که کشور را تهدید می‌کند گسست بین سن مدیران و بازنشستگی آن‌هاست، در مدیریت مورد تهدید گسست نسلی شده‌ایم.

نوروزی با بیان اینکه اگر به دنبال یک تحول در اداره امور شهر وزندگی شهری هستیم باید از جوانان استفاده کنیم، گفت: انضباط کاری و مالی در شهرداری یک ضرورت است چراکه برای دستیابی به بهره‌وری بالاتر نیازمند انضباط مالی واداری هستیم.

شهردار اصفهان افزود: سیستم موردنیاز این کار یک سیستم چابک است نمی‌توان با یک ‌تن لَش و سنگین گام‌های استوار برداشت، به دنبال حذف هزینه‌های غیرضروری هستیم، منافع مردم، شهر و حقوق مردم اولویت اول ما است.

وی خاطرنشان کرد: با آمدنم به شهرداری علاوه بر اینکه با تورم نیرو، بدهی و به زمین ماندن پروژه‌های طولانی مواجه بودیم، با اجرای یک چارت جدید ابلاغی از سوی وزارت کشور هم مواجه شدیم، دستگاه‌های اجرایی خواستار اجرای آن‌ها هستند و ما نیز باید آن را اجرا کنیم.

نوروزی تأکید کرد: هر کس با علم مدیریت، نظام اداری و حقوق اداری آشنا باشد به‌سختی ها اجرای یک چارت جدید آن‌هم در شهرداری واقف است و سختی این کار از مترو کمتر سخت نیست البته در حال اجرا نیز هستیم. برای رسیدن به همه این مسائل ناگزیر به افزایش توان مدیریتی و نیرو هستیم.

* شهروندان باید در اداره شهر نقش داشته باشند

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهروندان باید در اداره شهر نقش داشته باشند، گفت: نباید نقش عملیاتی مردم را کم کرد باید زمینه توسعه و مشارکت مردم فراهم شود.

وی اظهار کرد: در مدت یک‌صد روز بیش از ۲۰ جلسه برگزارشده است، در این جلسات با یک هزار نفر گفتگو شده است، شاید برخی از این اقشار را تکرارش را بیشتر کنیم تا بیشتر صدای مردم برای ما شنیده بشود و امیدواریم بتوانیم تا سه ماه دیگر روی درروی با یک هزار نفر دیگر صحبت کنیم.

نوروزی با بیان اینکه معتقدم نباید همه‌چیز در پشت درهای بسته باشد، گفت: اولین شهردار بودم که قانون مربوط به شفافیت را در شهرداری اجرا کردیم و در این خصوص مشاور شهردار و مبارزه با فساد را انتصاب کردیم، همه باید بدانند دارایی‌های شهرداری چه میزان است، شهرداری عوارض را چه‌کار می‌کند، بودجه صرف چه‌کارهایی می‌شود.

شهردار اصفهان اظهار کرد: کارآفرین‌ها باید شهر را بسازند،‌تعاملات داخلی و خارجی را افزایش داده‌ایم؛ برای هموار کردن راه برای اداره امور توسط مردم با پنج وزیر صحبت کرده‌ام ‌با بسیاری از مسئولان ملی جلسه گذاشته‌ام،‌ در کیش با مدیران کیش مذاکره‌ای صورت داده‌ایم و ‌چند روز پیش برای هتل‌سازی در اصفهان ‌ هم با هیئت ترکی صحبت کرده‌ایم.

وی با اشاره به لزوم توجه به خلق ثروت، اشتغال‌زایی و کارآفرینی در شهر، تأکید کرد: همه باید برای داشتن شهرآباد، خوب و در شأن اصفهان ‌همت بالا داشته باشیم و مردم هم به کمک بیایند.

* ۵۰ درصد مدیران جدید انتصاب شده در شهرداری متعلق به بدنه شهرداری نبودند

نوروزی در پاسخ به پرسشی در رابطه با نگاه شایسته‌سالاری در انتصابات مدیران شهری، گفت: پاسخ من برای این موضوع روشن است و بر اساس شایسته‌سالاری و مؤلفه‌هایی که پیش‌ازاین گفتم انتخاب‌های خود را انجام داده‌ام و تا آنجایی هم که می‌بینم این‌گونه بوده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه برخی مدعی‌اند برای انتصابات جدید شهرداری نیروها از بیرون آورده شده‌اند و تعلقی به بدنه شهرداری ندارند، اظهار کرد: تاکنون از سوی من ۲۲ مور حکم انتصابی در رابطه با مدیران جدید زده‌شده است که ۵۰ درصد از آن‌ها از داخل خود شهرداری بودند.

وی در مورد اینکه آیا پروژه جدیدی در شهر انجام خواهد داد یا اینکه فقط پروژه‌های ناتمام قبلی را به اتمام می‌رساند، گفت: وقتی می‌بینیم سرمایه‌های شهر خوابیده و پروژه‌هایی شروع‌شده ولی به اتمام نرسیده است، کار عقلانی، انسانی و مردمی آن هست که کارهای عقب‌افتاده به اتمام برسد.

نوروزی با بیان اینکه البته انجام پروژه‌های جدید را هم در نظر دارم، خاطرنشان کرد: حلقه حفاظتی (رینگ چهارم) یکی از این موارد هست که هزینه‌های آن سنگین است به‌عنوان‌مثال برای هر تقاطع و مجموعه پل‌های آن حداقل ۵۰ میلیارد تومان پول نیاز هست.

شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه دروازه‌های ورودی شهر باید بیانگر مجموع شهر باشد، گفت: ایجاد جاده تشریفات در اصفهان در دستور کار قرارگرفته و این کار برای اولین بار هست که می‌خواهد انجام بگیرد.

وی با اشاره به پروژه بزرگ سالن اجلاس،‌ اظهار کرد: باید پای روضه سالن اجلاس گریه بکنیم؛ در این خصوص هم نیاز هست پل هفتم برای اتصال شهید کشوری به مشتاق بر روی رودخانه زده شود.

نوروزی در پاسخ به این سؤال که در مدت سه ماه حضور شما پروژه‌های شهری متوقف‌شده، گفت: هرگز چنین نبوده که پروژه‌ها متوقف شود بلکه شکستن قفل توقف در پروژه‌ها صورت گرفته است؛ بی‌انصافانی در این مدت اظهار کرده‌اند که من گفته‌ام خیلی از کارها تعطیل بشود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز