سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اولین بازدید استاندار اصفهان از مناطق حاشیه نشین؛
 مهرعلیزاده: از سیل مهاجرین به اصفهان جلوگیری خواهیم کرد/ مطالبه محله حصه: امکاناتی که در مرکز شهر وجود دارد باید در محله حصه ارائه شود   

دکتر مهرعلی زاده استاندار اصفهان به همراه معاونین و مهندس شمس مدیر منطقه ۱۴ شهرداری و فرمانده کلانتری ۲۶ زینبیه در نماز جماعت مسجد صاحب الزمان عج محله حصه حضور یافتند و به بررسی مشکلات مردم این محله پرداختند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، شام جمعه دکتر محسن مهرعلی زاده استاندار اصفهان به همراه معاونین و مهندس شمس مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان و فرمانده کلانتری ۲۶ زینبیه در نماز جماعت مسجد صاحب الزمان عج محله حصه حضور یافتند و به بررسی مشکلات مردم این محله پرداختند.

بعد از نماز جماعت منوچهر جدیدی فرمانده مقاومت بسیج حوزه ۲۱ عمار یاسر که از ساکنین محله حصه هستند به بیان مشکلات محله حصه پرداخت؛ مشکلاتی ازجمله:
فشار وارده اداره اوقاف بر مردم محله حصه، مشکلات فرهنگی، امنیتی، ساختاری، مهاجرین، اعتیاد و فقر، مشکلات بهداشتی و… .

در ادامه شهردار منطقه ۱۴ مهندس شمس که یکی از شاهدین و پیگیر مشکلات مردم حصه است در حضور استاندار و اهالی حصه به مشکلات زیادی از مردم محله حصه اشاره کرد.

بیان مشکلات مواصلاتی مناطق حصه و جلوان

مهندس شمس با بیان اینکه اهالی محله جلوان هم با مشکلات زیادی روبرو هستند و هیچگونه راه ارتباطی و مواصلاتی با مرکز شهر ندارند گفت:
مسیر ورودی جلوان و حصه از سمت خیابان عاشق اصفهانی که خارج از محدوده شهرداری و در حوزه استحفاظی قرار گرفته بسیار خطرناک است و تا بحال چندین نفر کشته و مجروح شده اند.

وی افزود: خواستار پیگیری وضعیت بد این مسیر مواصلاتی به جلوان و حصه شمالی هستیم و باید امنیت این مردم ایجاد شود.

مهندس شمس در آخر از استاندار خواستار شد تا کمیسون ماده ۵ را در دستور ویژه قرار دهند.

دکتر مهرعلی زاده استاندار اصفهان با تماس های پیاپی به مسئولان منطقه و مربوطه، خواستار اقدامات لازم شد.

تقدیر از شورای اندیشه ورز حصه

در ادامه استاندار اصفهان با تقدیر و تشکر از فعالیت شورای اندیشه ورز حصه و هیئت امنای مسجد صاحب الزمان عج و فرمانده فعال حوزه ۲۱ و حاضر شدن هر هفته شهردار منطقه ۱۴ در حصه خاطر نشان کرد:
چقدر خوب است که هر منطقه ای با تشکیل شورا و هیئت امنای محلی مثل محله حصه پیگیر مشکلات مردم محله خود شود و مطمئنا کمک بزرگی به استان و کشور در رفع مشکلات مردم خواهد شد.

وی افزود: قابل تحسین است که مردم این منطقه با این همه مشکلات فراوان نخبه های زیاد و بنامی که باعث افتخار همه ما هست را پرورش داده اند.

استاندار اصفهان بیان کرد: مسئولین قبلی به این محله اهمیت زیادی ندادند و اشتباهاتی هم داشتند که عده ای از مسئولین بدون فکر و تدبیر یک مکان و زمینی را کلنگ زنی کردند و آن را فراموش و رها کردند و دود این بی تدبیری ها در چشم این مردم فهیم رفته است. از طرفی هم از مردم درخواست می کنم پیگیر مشکلاتشان باشند چرا که باید حقشان را بگیرند.

محله حصه باید توانمند شود

استاندار گفت: مسئولین فعلی استان باید به حاشیه نشینان اهمیت دهند و حاشیه نشینان و محله حصه باید توانمند شود.
باید هر امکاناتی که در مرکز شهر وجود دارد در این محله نیز وجود داشته باشد.

در ادامه استاندار در حضور مردم منطقه حصه و رئیس کلانتری ۲۶ زینبیه گفت:همانگونه که در بعضی مناطق تهران با همکاری مردم و بسیج با نیروی انتظامی گشت زنی های شبانه امنیت ایجاد میکنند و همانطور در محله حصه انجام خواهد شد و در دو نقطه از حصه کانکس های نیروی انتظامی در دستور کار و پیگیری قرار خواهد گرفت.

دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان با بیان اینکه سیل مهاجرین از استانهای مختلف کشور و کشورهای مختلف به اصفهان از جمله محله حصه سوق پیدا کرده اند اظهارکرد:
مهاجرین اتباع و شهرهای مختلف با فرهنگهای مختلف که با فرهنگ این مردم ناسازگار است و مشکلاتی بر مشکلات این اهالی اضافه کرده اند حتما جلوگیری خواهد شد و اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهیم داد.

نصب گیشه بانکی/ مشکل اوقاف/ بهداشت و ساخت ورزشگاه

مهرعلیزاده استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: از مسئولین مربوطه با تماسهای تلفنی خواستار راه اندازی بانک در محله حصه شدم، البته اگر شعبه بانک نشد حداقل یک گیشه بانکی یا خدمات بانکی باشد و ان شاءالله با ارتقاء گیشه بانکی در آینده به شعبه یک بانک تبدیل شود.

استاندار با بیان اینکه مشکل اوقاف برای مردم حصه یک دغدغه شده است و در دستور پیگیری قرار خواهد گرفت گفت: باید مشکل سند منازل حصه حل شود و مدارکی که اوقاف بعد از چهل سال رو کرده است بررسی شود و بدون گرفتن هزینه ای از مردم حاشیه نشین این مشکل را حل کنیم.

مهرعلیزاده استاندار اصفهان در جمع مردم محله حصه با تماس تلفنی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواستار بهبود بخشیدن و ارائه خدمات بیشتر در بخش بهداشت محله حصه شد.

مهرعلیزاده با توجه به نخبگان ورزشی که در این محله وجود دارد ساخت ورزشگاهی در حصه را در دستور کار قرار داد و گفت ما توقع ورزشگاه چند هزار نفری نداریم ولی باید ورزشگاهی متناسب این محله در حد مناطق دیگر احداث شود.

در پایان اهالی محله حصه پرداخت هزینه نصب انشعاب فاضلاب، بر روی قبض آب را از استاندار درخواست کردند و استاندار در دستور پیگیری قرار داد.

لازم به ذکر است در جمع نمازگزاران شنیده می شد تا بحال چندین مسئول همچون استاندار قبلی یا شورای شهر دوره قبل در این محله حضور یافتند ولی یا قولهای خود را فراموش کرده اند یا حتی منت هم بر سر این مردم گذاشته اند و امید است مسئولین بجای سیاست بازی و دنبال مقصر دویدن ها به مشکلات این مردم حاشیه نشین برسند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز