چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

تصاویری از روستای «ازگله» کرمانشاه؛

عثمان یارحسینی: مردم به طرز فجیعی به زندگی در سرما ادامه می دهند/ کمکهای مردمی تمام شده و دولت و مردم ما را فراموش کرده اند

نماینده مردم روستا می گوید: در اوایل حادثه کمک های مردمی فوق العاده عالی بود و هر از گاهی کمک هایی هم به مردم می رسد ولی هم اکنون کمک های مردمی و دولتی بسیار کم است و جوابگوی این مردم نیست

پیامی در تلگرام به همراه عکسهایی از مناطق زلزله زده از طرف شخصی به نام عثمان یارحسینی که به نمایندگی از مردم روستای زلزله زده «ازگله» کرمانشاه از مردم طلب کمک می کند برای ما ارسال و از ما درخواست کمک داشتند. طی برقراری ارتباط تلفنی با آقای یارحسینی گفتگویی به شرح ذیل صورت گرفت.

عثمان یارحسینی با بیان کمک های بسیار از سمت سپاه پاسداران در روستاهای زلزله زده کرمانشاه و همچنان نقش بسزایی که در روحیه مردم ایجاد کرده بود گفت:
انصافا سپاه خیلی به این منطقه کمک کرد و امیدی در دلهای مردم زلزله زده ایجاد کرد ولی با خروج سپاه از فعالیت خود و رفتن از این منطقه مردم نگران تر شده اند.

یارحسینی ساکن منطقه زلزله زده ازگله با بیان اینکه نیروهای ارتش و هلال احمر هم کمک های زیادی به این مردم کردند گفت: هنوز فعالیت های هلال احمر به نظم کافی نرسیده و در توزیع دارو یا مواد غذای و یا اقلام مورد نیاز مردم بی نظمی وجود دارد و گاه به شخصی اقلامی نمی رسد و به شخصی دیگر دوبرابر کمک می شود.

عثمان یار حسینی در گفتگو با خبرنگار ندای اصفهان گفت: در اوایل حادثه کمک های مردمی فوق العاده عالی بود و هر از گاهی کمک هایی هم به مردم می رسد ولی هم اکنون ما نیازمند کمک هستیم و توقعی هم از مردم نداریم ولی کمک های دولت بسیار کم است و جوابگوی این مردم نیست.

در ادامه آقای یار حسینی به نمایندگی مردم روستای زلزله زده ازگله کرمانشاه گفت: ما از دولت توقع داریم بیشتر به این مردم برسد، ما خودمان دست به کار شده و حتی در فضای مجازی در گروه های مختلف به همراه بچه های همین منطقه از مخاطبین درخواست کمک برای هم روستایی هایمان می کنیم.
مردم از سرما رنج می برند و در این سرما در صحراها چوب جمع می کنیم و بین مردم توزیع می کنیم تا چادرهایشان را گرم کنند.
وی در پایان گفت: بنده به نمایندگی از هم روستایی هایم از مردم شهرستان ها و خیریه ها و… کمک جمع آوری می کنم و به مردم ناتوان زلزله زده با جمعی از دوستان و جوانان به روستاییان رسیدگی می کنیم.
از مردم و مسئولین تقاضای کمک داریم
وی گفت: این مردم ناتوان شده اند و غیرتشان اجازه گدایی نمی دهد؛ چرا باید کمک های مردمی و دولتی کم شود؟ آیا ما مردم این مرز و بود نیستیم؟
گفتنی است مردم این منطقه به شیر خشک، لوازم بهداشتی، پول، پتو، لباسهای گرم، چادر، اغذیه و… نیازمندند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715