شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان:
 غرب توسط ملت ایران به خاک مذلت کشیده شد/ افراط‌گراها راه صحیح را تشخیص نمی‌دهند   

امام‌جمعه اصفهان گفت: ملت ایران آن‌چنان غرب و آمریکا را به خاک مذلت کشانده که حق‌دارند عصبانی باشند؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها می‌گویند ایران از آمریکا می‌ترسد اگر از شما می‌ترسیدیم که شمارا از کشورمان بیرون نمی‌کردیم و حالا از منطقه بیرون نمی‌کردیم.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با بیان اینکه برخی از صفات موجب تاریکی عقل و مانع روشنگری می‌شود، اظهار کرد: حسادت، حب به مال و حب به ریاست ازجمله این صفات است ولی در مقابل یاد و ذکر خدا عقل انسان را روشن می‌کند و موجب بصیرت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان غفلت را مایه فراموشی خدا عنوان کرد و گفت: دنیا و آخرت دو راه جدا از هم هستند و محبت کامل به دنیا با آخرت در یکجا باهم جمع نمی‌شود، مولای متقیان می‌فرمایند دنیا و آخرت را مثل مشرق و مغرب بیان می‌فرمایند؛ اگر کسی به سمت مغرب رفت از مشرق دور می‌شود و اگر به سمت مشرق حرکت کند از مغرب دور می‌شود.

وی تصریح کرد: غفلت در قرآن بسیار مذموم خوانده‌شده است، خداوند در قرآن می‌فرماید پیامبر از آن‌هایی که قلبشان را در غفلت قرار داده‌ایم اطاعت نکن.

*‌ افراط‌گراها راه صحیح را تشخیص نمی‌دهند

آیت‌الله طباطبایی نژاد تبعیت از هوای نفس را موجب غفلت از یاد خدا عنوان کرد و افزود: کسانی که تبعیت از هوای نفس می‌کنند عقلشان کار نمی‌کند در وجود آن‌ها افراط‌گری است و راه صحیح را نمی‌توانند تشخیص دهند.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به برخی از ایرادهای که افرادی ناآگاه در داخل از نظام جمهوری اسلامی می‌گیرند، تصریح کرد: ای‌کاش آن‌ها از پدرانشان وضعیت کشور را در قبل از انقلاب می‌پرسیدند و وضعیت فعلی کشور را می‌دیدند؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای فراوانی حداقل در بعد عمرانی صورت گرفته و پیشرفت‌های زیادی انجام‌شده است.

* دشمن در فتنه از غافلان سواری می‌گیرد

وی با اشاره به لزوم داشتن آگاهی نسبت به مسائل جامعه، گفت: عده‌ای فقط رسانه‌های معاند را گوش می‌دهند ولی به مسائل دوروبر خود در جامعه توجه ندارند، این‌گونه هست که دشمن از غافلان سواری می‌کشد.

* حجت‌الاسلام مهدی مظاهری پیشگام در کارهای خیر بود

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به رحلت حجت‌الاسلام مهدی مظاهری اظهار کرد: این عالم ربانی در انجام کارهای خیر پیش‌قدم بودند و فعالیت زیادی داشتند، خدمتگزاری به جامعه اسلامی و اصفهان داشت که در اینجا درگذشت این مردم بزرگ و شخصیتی که علم و عمل بسیار مفید داشت؛ این مصیبت وارده را به رهبر معظم انقلاب، به حوزه‌های علمیه و مردم بزرگوار اصفهان و بیت ایشان تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای وی از خدا خواستاریم.

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم با ایشان، گفت: ایشان در آن دیدار به دست داشتن غربی‌ها، عبری‌ها و برخی عرب‌های منطقه در ایجاد فتنه اخیر اشاره کردند.

* هجمه سنگین رسانه‌ای دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی و معاند پیش از وقوع فتنه اخیر هجمه سنگینی را علیه کشور روا داشتند؛ تابع‌تر از عربستان سعودی از آمریکا نداریم ولی اقتدار امروز جمهوری اسلامی کجا و عربستان کجا.

* دشمن در فتنه اخیر به جد دنبال پیاده‌سازی سناریوی کشته سازی بودند

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه مردم زمانی که متوجه سوءاستفاده دشمن از اعتراض آن‌ها شدند صفشان را از ضد نظام و منافقان جدا کردند،‌ تصریح کرد: دشمنان در این فتنه اخیر به جد دنبال پیاده‌سازی سناریوی کشته سازی بودند و برای همین دستور حمله به پایگاه‌های نظامی را داده بودند.

امام‌جمعه اصفهان اظهار کرد: نه در ایران بلکه در جهان پایگاه‌های نظامی و انتظامی خط قرمز است و حمله به آن مکان‌ها با شدیدترین حالات مقابله می‌شود؛ ولی باید خویشتن‌داری نیروهای نظامی خودمان را در این حوادث اخیر تبریک بگوییم که نگذاشتند آن‌ها به اهدافشان برسانند، قدردان مردم بصیر و هوشیار هستیم.

وی تأکید کرد: باید قدردان مردم بصیر و هوشیار و نیروی انتظامی،‌سپاه و بسیج باشیم.

* غرب توسط ملت ایران به خاک مذلت کشیده شد

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه ملت ایران آن‌چنان غرب و آمریکا را به خاک مذلت کشانده که حق‌دارند عصبانی باشند، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها می‌گویند ایران از آمریکا می‌ترسد اگر از شما می‌ترسیدیم که شمارا از کشورمان بیرون نمی‌کردیم و حالا از منطقه بیرون نمی‌کردیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز