چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

سرپرست آموزش‌وپرورش استان اصفهان:

آموزش‌وپرورش مولد و تولیدکننده فرهنگ در هر جامعه‌ای است/ فرسودگی یک‌سوم فضاهای آموزش و پرورش استان اصفهان

احمدی سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر یک‌سوم فضاهای آموزشی و پرورش استان دچار فرسودگی یا در حال تخریب است و بسیاری از مدارس ما به‌صورت دو نوبته مدیریت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، محمدجواد احمدی ظهر امروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان اظهار کرد: یاد و خاطره ۴۱ هزار و ۵۰۰ معلم و دانش‌آموز شهید انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با اشاره به یاد مرحوم علی‌اکبر پرورش، گفت: ایشان دارای سوابق مبارزاتی، عنصری بسیار مؤثر و تأثیرگذار در شکل‌گیری ارکان انقلاب بود که در مسئولیت‌های مختلف در جمهوری اسلامی ایران نقش ایفا کرد.

وی با اشاره به هفته شورای آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: در این شورا امام‌جمعه اصفهان، استاندار، رییس شورای شهر استان و اعضایی دیگر حضور دارند دارای قدرت اجرایی استانی هستند که هسته اصلی این شورا را تشکیل می‌دهند.

احمدی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به‌صورت مکرر به اهمیت و جایگاه این آموزش‌وپرورش تأکید داشته‌اند و می‌فرمایند اساس هرگونه تحول در کشور توجه به مسئله تعلیم و تربیت است.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: با پیگیری‌های رهبر معظم انقلاب امروز سند بنیادین تحول آموزش‌وپرورش تهیه شد و به‌عنوان نقشه راه و دستور کار ما قرارگرفته است.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۱ یا ۹۲ در دیدار فرهنگیان با ایشان فرمودند البته در اجرای سند تحول باید از هرگونه شتاب‌زدگی پرهیز کرد و با در نظر گرفتن همه جوانی، با تدبر و تأمل پیش رفت؛ ایشان همچنین بر لزوم پشتیبانی مالی از طرف دولت و مجلس تأکید می‌فرمایند.

احمدی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب به‌صورت دقیق به مسائل آموزش‌وپرورش توجه دارند، گفت: آموزش‌وپرورش گسترده‌ترین نهاد اجتماعی است که به‌نوعی با همه خانواده‌ها، اغلب دستگاه‌ها و سازمان‌ها در جامعه ما مرتبط است چنین جایگاهی دارد، واقعاً آموزش‌وپرورش به خاطره نقشی که دارد در جامعه بی‌رقیب است.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان با تصریح اینکه به‌نوعی آینده جامعه بستگی به ایفای نقش آموزش‌وپرورش دارد،‌ اظهار کرد: آموزش‌وپرورش استان اصفهان دارای ۸۵۰ هزار نفر دانش‌آموز، ۸۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته، پنج هزار مدرسه و ۴۱ اداره آموزش‌وپرورش در سراسر استان وجود دارد.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش مولد و تولیدکننده فرهنگ در هر جامعه‌ای است، گفت: همه صاحب‌نظران و صاحب اثران در جامعه یک روزی در مدرسه بوده‌اند، امروز درجایی قرارگرفته‌ایم که آموزش‌وپرورش در نقطه هدف نقطه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن قرار دارد.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت دستگاه آموزش‌وپرورش کسانی که فکر می‌کنند این نهاد یک دستگاه مصرفی است کاملاً در اشتباه هستند؛ لذا برای دستیابی به جایگاه علمی برتر کشور در جهان باید کمر همت برای کمک به آموزش‌وپرورش داشته باشیم.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر یک‌سوم فضاهای آموزشی و پرورش استان دچار فرسودگی یا در حال تخریب است و بسیاری از مدارس ما به‌صورت دو نوبته مدیریت می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به همدیگر «همکلاسی» هدیه بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق