چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۶
حجت الاسلام نیلی پور:
 اسلام رحمانی همان اسلام کوفی است/ حرف زدن از آزادی در حیطه خصوصی، تبلیغ اسلام حداقلی است   

امام خمینی (ره)می فرمود اسلام ناب محمدی، اما امروز برخی می گویند اسلام دین محبت است شمشیرتان را غلاف کنید! این دست گفته ها و بیان ها در امتداد اسلام حداقلی در آستانه انتخابات اسفندماه بیشتر هم شنیده خواهند شد.

به گزارش ندای اصفهان، رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی تاکید کرد: عده ای از مدت ها قبل اسلام رحمانی را تبلیغ و تعریف می کنند که طی ماه های آتی شاهد بیشتر شدن این دست سخنان و گفته ها خواهیم بود.
، حجت الاسلام نیلی پور در جمع عزاداران حسینی ناحیه مقاومت بسیج امام صادق علیه السلام شهر اصفهان با اشاره به تفاوت های اسلام حداقلی و سکولار با اسلام ناب محمدی افزود: سکولار یعنی دین خدا، اخلاق و ادب اسلامی را فراموش کنیم.
وی تصریح کرد: این نوع اسلام می گوید وقتی به عروسی می روی محرم و نامحرم و رقص و شرب خمر ایرادی ندارد چون جشن و عروسی است.
وی بایادآوری اینکه دشمن در تلاش برای ترویج اسلام حداقلی و جدا کردن جامعه و مسلمانان از اسلام حداکثری است اضافه کرد: در واقع کسی می تواند حداکثری باشد که حسینی باشد وگرنه مسلمان حداقلی همان اهل کوفه اند.
رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی ادامه داد: خصوصیت دیگر این نوع اسلام ایجاد حیطه خصوصی آزاد و بی قید و بند است که مثلا در ماشین خودمان بی حجاب باشیم چون مال خودمان است پس ایرادی ندارد.
این کارشناس مذهبی اظهار کرد: این دیدگاه می گوید در خانه و حیطه خصوصی هرکسی هرکاری بخواهد بکند و لذا در جامعه کاری نکند، پس اشکالی ندارد در حالی که مگر می شود باور کرد کسی در خانه خصوصی خود ماهواره نداشته باشد اما در فرهنگ و نوع لباسش که وارد جامعه می شود اثری نگذارد.
وی با اشاره به تعریف حیطه خصوصی و خلوت برای گناه که همان تبلیغ اسلام حداقلی است، گفت: امام راحل می فرمایند اسلام برای صندوق خانه هم قانون و قاعده دارد.
وی افزود: اگر اسلام حداقلی را ترویج کردیم بعد کم کم خودمان هم باورمان می شود و بعد در تنهایی هر کاری دلمان خواست به این بهانه انجام می دهیم، که در این زمینه در قرآن آمده است از باطن شما سوال می شود؛ فواد یعنی دل و فکر که از شما در این زمینه سوال می شود.
حجت السلام نیلی پور خاطر نشان کرد: فرار از تقلید نشانه دیگر اسلام حداقلی است که در ادامه به عمل آزادانه به بهانه نداشتن مرجع تقلید می انجامد چرا که تقلید به تولید مسوولیت و دانایی منجر می شود.
به گفته این کارشناس حوزوی، در این نوع اسلام مرز میان اسلام و کفر بسیار نزدیک و یک حاشیه ای است که سنخیتی با اسلام ناب نداشته و ندارد.
وی رفتن به سمت تجمل، رفاه، اسراف و پرخوری را نشانه دیگر اسلام حداقلی برشمرد و افزود: در اسلام جهاد و مبارزه داریم و در عین حال تفریح و شادی سالم هم داریم.
وی با یادآوری جریان آندلس بیان کرد: در این سیر تاریخی همه اهل رزم بودند اما کار به جایی رسید که همگی اهل بزم و خوشگذرانی شدند و براحتی از دشمن فرار می کردند و تسلیم شدند.
وی گفت: امام عزیز به حداقل ها و کمترین ها قانع بود اما در نماز شب و معنویت به حداکثرها می پرداخت و با خدای خود راز و نیاز می کرد.
حجت الاسلام نیلی پور اذعان کرد: رفتن بیش از حد به سمت و سوی کارهای مباح انسان را به سمت اسلام حداقلی می کشاند و از حقیقت ناب اسلام دور می کند.
وی چهارمین شاخصه اسلام حداقلی را اسلام صلح و صفا معرفی کرد و افزود: امام خمینی (ره)می فرمود اسلام ناب محمدی، اما امروز برخی می گویند اسلام دین محبت است شمشیرتان را غلاف کنید!
وی تصریح کرد: این دست گفته ها و بیان ها در امتداد اسلام حداقلی در آستانه انتخابات اسفندماه بیشتر هم شنیده خواهند شد.
وی افزود: این عده می گویند چکار به کار بقیه دارید، بسازید با یکدیگر و تنها از رافت پیامبر سخن می گویند اما نمی گویند همان پیامبر خدا ۷۰ غزوه و نبرد را در آن دوران داشت و وقتی قلعه خیبر را محاصره کردند دستور داد سر مردان یهود را بزنند.
وی با بیان اینکه همه صفات خدا را باید باهم دید و باهم شناخت اظهار کرد: تبلیغ یک صفت خاص رئوفانه از صفات الهی، انحراف است و با فرایضی مانند امر به معروف و نهی از منکر منافات دارد.
وی ادامه داد: این عده می گویند دلت پاک باشد، خیلی سخت نگیر، در اینجا باید گفت مگر غیر از این است که دل با عمل نیک پاک و با عمل زشت سیاه می شود.
انتهای پیام/
منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز